Diana Flak siódma na Mistrzostwach Europy!

W Bukareszcie w dniach 18 – 27 października 2019 r. odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (U23) w podnoszeniu ciężarów, do których przystąpiła powołana przez trenerów kadry Polski Diana Flak z MKS Unii Hrubieszów zajmując wysokie 7 miejsce.

W grupie młodzieżowej

– siódme miejsce zajęła Diana Flak (MKS Unia Hrubieszów,

kat. +87 kg) – 189 kg (83+106)

Trener Leszek Tarnawski

– Diana Flak po raz kolejny reprezentowała Polskę na zawodach międzynarodowych. Można powiedzieć, że jest „etatową” reprezentantką Polski. Start trzeba ocenić na miarę możliwości. Diana w tym roku zdobyła dwa złote medale Mistrzostw Polski – do lat 23 i Seniorek, do tego dorzuciła na koniec sezonu 7 miejsce Mistrzostw Europy. Był to bardzo wyczerpujący sezon dla Diany, ale obfitujący w bardzo duże sukcesy.

Diana Flak

Ponownie miałam zaszczyt reprezentować swój kraj na Mistrzostwach Europy i jestem z tego bardzo dumna. Mój start uważam za bardzo dobry, a zawdzięczam to trenerom klubowym, jak i kadrowym: Zbigniew Nasiłowski i Jacek Mazur. Polska ekipa znakomicie wypadła na Mistrzostwa Europy a w szczególności dziewczyny do lat 23, bo jako drużyna zajęłyśmy 2 miejsce na Mistrzostwa Europy w Bukareszcie. Dziewczyny do lat 20 zajęły 5 miejsce. W kadrze dziewczyn do lat 23 zostało zdobytych cztery medal w tym jeden srebrny i trzy brązowe a w kadrze dziewczyn do lat 20 został zdobyty jeden srebrny medal. Moim zdaniem atmosfera i organizacja zawodów była na bardzo dobrym poziomie. Organizatorzy o wszystkim pomyśleli i zrobili salę treningową i pomost startowy w jednym budynku, gdzie mieszkaliśmy. Moimi następnym zawodami w tym roku są zawody wojewódzkie w Zamościu i Biłgoraju.

***

Dotychczasowe starty sztangistek MKS Unii Hrubieszów na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (U23):