Dobra postawa Grzyba na inaugurację sezonu

Drużyna siatkarska kadetów MOS Wola, w której występuje hrubieszowianin Bartek Grzyb rozegrała dwa pierwsze mecze w rozgrywkach mazowieckich. Pierwsza drużyna kadetów startuje w I lidze Mazowsza kadetów oraz dodatkowo w II lidze juniorów starszych, gdzie startuje w celu zdobycia dodatkowych doświadczeń w rywalizacji ze starszymi rywalami.

Reklamy

Kadeci MOS Wola występujący w II lidze juniorów wygrywają na inaugurację sezonu

Zespół trenera Piotra Najmowicza w pierwszym w tym sezonie meczu o punkty pokonał zespół juniorów MMKS Mińsk Mazowiecki. Rywal okazał się niezbyt wymagający i nasi młodzi siatkarze odnieśli łatwe zwycięstwo.

Przypominamy, że drużyna kadetów MOS Wola występuje w I lidze kadetów oraz w II lidze juniorów gdzie ma za zadanie zdobywać doświadczenie i szlifować swoje umiejętności.

MOS Wola Warszawa – MMKS Mińsk Mazowiecki 3:0 (20,14,21)

MOS: Leśniewski, Grzyb, Jakubski, Zackiewicz, Szczepaniak, Wasiucionek oraz Paszak (l), Lesisz, Marszał, Dukata, Więcławski, Sowiński.

Po meczu trener Piotr Najmowicz powiedział:

„Spotkanie to nie było zbyt porywające, jednak ważne dla nas, ponieważ da chłopcom trochę pewności siebie przed sobotnim meczem z NET-em Ostrołęka w I lidze kadetów. Przeciwnik nie był zbyt silny, ale mimo wszystko mieliśmy okazję zgrać zespół przed ważniejszymi meczami. Raziła ilość błędów własnych popełnianych przez naszą drużynę, ale było też w tym spotkaniu kilka pozytywów. Na pochwałę zasłużyła postawa przyjmujących: Bartka Grzyba i Antka Leśniewskiego. Również nasi środkowi pokazali się z niezłej strony.”

Wygrana MOS Wola na inaugurację I ligi kadetów

W sobotę w Ostrołęce rozpoczęli swoje zmagania na Mazowszu kadeci MOS Wola. Drużyna trenera Piotra Najmowicza wygrała z NET Ostrołęka w czterech setach.

NET Ostrołęka – MOS Wola Warszawa 1:3 (-20,16,18,22)

MOS: Dukata, Jakubski, Grzyb, Zackiewicz, Szczepaniak, Wasiucionek oraz Paszak (l), Lesisz, Bujniak.

NET: Murach, Pliszka, Kowalczyk, Gaładyna, Brzostek, Boros oraz Kuczyński (l), Tyszka, Damięcki.

Mecz rozpoczął się wyrównaną walką jednak z upływem czasu gospodarze zyskiwali przewagę – głównie dzięki dobrej zagrywce i błędom popełnianym przez nasz zespół w przyjęciu. Nerwowe zagrania zawodników MOS-u w środkowej fazie seta pozwoliły osiągnąć drużynie z Ostrołęki bezpieczną przewagę i wygrać seta 25:20.

Drugi set to już zupełnie inna postawa drużyny z Woli. Dzięki dobrej grze blok-obrona i znacznej poprawie jakości przyjęcia kadeci MOS-u na niewiele pozwolili gospodarzom wygrywając 25:16.
Następny set również padł łupem naszej drużyny, która nie zwolniła tempa i pewnie wygrała do 18. W ataku wyróżniał się Bartek Grzyb i Paweł Szczepaniak. Również Patryk Lesisz dołożył kilka ważnych punktów.

Czwarty set przyniósł najwięcej emocji. Gospodarze próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania jednak dobra gra gości w końcówce zapewniła im zwycięstwo w tym secie 25:22 i całym meczu 3:1.

Po meczu trener Piotr Najmowicz powiedział:

„Cieszę się że dobrze rozpoczęliśmy sezon. Mecz nie należał do łatwych i jestem zadowolony z twardej postawy moich chłopaków w trzech ostatnich setach. Na słowa uznania zasługuje cała ekipa.”

***

Źródło:
www.moswola.pl