Dołącz do biegu!!!

Hrubieszów

Reklamy

W czwartek 5.08.2010 r. w południe przez Hrubieszów przebiegną uczestnicy ogólnoświatowej sztafety „World Harmony Run” – kto chętny może dołączyć i wspólnie przebiec od stacji „Orlen” przy ul. Wyzwolenia w Hrubieszowie do Urzędu Miasta.

Bieg ten od wielu lat gości w ponad 100 krajach na 5 kontynentach, jest największym niekomercyjnym przedsięwzięciem sportowym na świecie, zachęcając setki tysięcy ludzi do czynnego uczestnictwa.

Główne założenia biegu to:
– Rozwój harmonii świata poprzez przekraczanie granic kulturowych i religijnych, granic podziału narodów i granic geopolitycznych pomiędzy narodami
– „Harmonia świata zaczyna się w Tobie, do Ciebie należy pierwszy krok”.

Na odcinku Polskim od Zosina – Hrubieszowa przez Białą Podlaskę, Łomżę, Olsztyn do Sopotu, biegacze pokonają dystans ok. 734 km, w dniach od 5 do 11 sierpnia 2010 r. Bieg jest wspierany przez wielu znanych sportowców m.in. Carla Lewisa (USA), Paula Tergata (Kenia), Tatianę Lebiedevą. Bardzo pozytywnie o biegu wyrażali się: papież Jan Paweł II, prezydent Nelson Mandela, Dalaj Lama, Matka Teresa, arcybiskup Desmond Tutu, wielu premierów i prezydentów, wśród nich Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski, a także ludzie kultury. Tegoroczna, europejska edycja World Hormony Run rozpoczęła się 25 lutego w Dublinie. Międzynarodowa sztafeta biegaczy przekazuje sobie znicz – symbol biegu. Bieg zakończy się 27 września w Moskwie. Bieg nie wyłania kolejności, wszyscy biegną blisko siebie w miarodajnym tempie. Organizatorzy liczą na liczny udział mieszkańców Hrubieszowa i z okolic – w roli biegaczy i kibiców na trasie.

Na wniosek organizatorów biegu Burmistrz Miasta Hrubieszowa p. Zbigniew Dolecki przyjmie głównych uczestników biegu w swojej siedzibie w celu wysłuchania biegowego przesłania i udzielenia pełnego poparcia dla idei biegu.

Uwaga!!!

Chętni do dołączenia do biegaczy

– zbiórka w czwartek 5 sierpnia 2010 r. o godz. 11.30 na stacji Orlen przy ul. Wyzwolenia w Hrubieszowie.

Do przebiegnięcia jest ok. 2,5 km, można i mniej, tyle na ile Cię stać!

Opracował – mak