19 kwietnia 2024

Dwa juniorskie medale hrubieszowskich sztangistek!

W dniach 13 – 16 kwietnia 2018 r. w Mroczy woj. kujawsko – pomorskie trwały Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów, w których sztangistki z hrubieszowskiej Unii Natalia Bobrowska i Karolina Czajka zdobyły brązowe medale! Kinga Kwiatkowska i Michał Puchala wywalczyli wysokie punktowane miejsca.

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK I JUNIORÓW w podnoszeniu ciężarów

Mrocza, 13-15.04.2018 r.

Osiągnięcia MKS Unii Hrubieszów:

Brąz (kat. 48 kg) – Bobrowska Natalia 2000; 47,15; 106 kg (48+58); 170,4 pkt. (złoto – rwanie)

Brąz (58 kg) – Czajka Karolina 2000; 57,50; 149 kg (65+84); 207,0; rekord powiatu w wieku lat 18., poprzedni należał WITKOWSKA Klaudia 1999 ZDZ Hr. 54,9 64 77 141; 8.04.2017 Piotrowice

4. miejsce (63 kg) – Kwiatkowska Kinga 2000; 62,60; 145 kg (66+79); 190,8;  rekord powiatu w rwaniu w wieku lat 18., poprzedni należał CZAJKA Karolina 65; 10.03.2018 Piotrowice

5. miejsce (94 kg) – Puchala Michał 2000; 87,1; 276 kg (120+156) 324 pkt.

W klasyfikacji wojewódzkiej zdecydowanie wygrywa lubelskie (253 pkt.) wyprzedzając Mazowieckie (172) i Łódzkie (145).

Wśród klubów najwięcej punktów zebrali gospodarze Tarpan Mrocza (81 pkt.)… 6. Agros Zamość (40), 8. Unia Hrubieszów (36), 17. Znicz Biłgoraj (27). Rywalizowało 57 klubów.

W punktacji Sinclaira najlepsza okazała się Sylwia Oleśkiewicz – 233,44 pkt, przed Magdą Karolak (obie Omega Kleszczów) 226,61 i Dominiką Sacharuk (AZS AWF Biała Podlaska) 226,28…. 9. Klaudia Luterek (Agros Zamość) 210,41), 10. Karolina Czajka (Unia Hrubieszów) 206,99.

Natalia Bobrowska

Zdobyłam brązowy medal w 2-boju i podrzucie oraz złoty w rwaniu. Bardzo ważne było ostatnie podejście w podrzucie, które decydowało o 2 miejscu w podrzucie i 2boju . Niestety nie udało się podnieść. Pomimo tego cieszę się z 3 miejsca, ponieważ ostatni rok był cięższy, miałam też kontuzję, która nie pozwoliła przygotować mi się do tego startu tak jak bym chciała. Mój start uważam za udany. Przygotowywał mnie trener Leszek Tarnawski i Antoni Czerniak, za co im serdecznie dziękuję!

Karolina Czajka

Nie jestem zadowolona ze startu, gdyż nie osiągnęłam tego, co chciałam, ale nie ma, co narzekać, medal Jest, jak jest. Raz jest dobrze raz jest źle. Dalsza poprawa będzie trening i motywacja jest!

Kinga Kwiatkowska

Start uważam za udany, chociaż zajęłam 4 miejsce i niewiele brakowało, aby stanąć na podium, cieszę się ze startu, ponieważ pobiłam rekordy życiowe!

Trener Antoni Czerniak

– Jestem zadowolony ze startu. Natalka Bobrowska i Karolina Czajka zdobyły brązowe medale Mistrzostw Polski juniorek do 20 lat. Tym razem bez rekordów życiowych. Natomiast Kinga Kwiatkowska z rekordami życiowymi zajęła wysokie czwarte miejsce. Michał Puchala zdobył mały brązowy medal w podrzucie, a w dwuboju miejsce piąte. Poziom zawodów tak jak zawsze w tej grupie wiekowej na wysokim poziomie. Zawody rozgrywane w bardzo dobrych warunkach startowych. Szkoda tylko, że organizator nie zabezpieczył noclegów i wyżywienia. Każdy klub musiał zadbać o to na własną rękę, zamieszkując nawet 20 do 30 km od miejsca startu w Mroczy.

Pragnę zaprosić na siłownię młodych ludzi w wieku 12-15 lat w godzinach od 13-15. Zajęcia prowadzę wraz z trenerem Leszkiem Tarnawskim i Marcinem Kusiakiem. Siłownia przy Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie na ulicy Zamojskiej 18a.