Eliminacje do Pucharu Polski

Grabowiec

Reklamy

W niedzielę 9 maja rozegrano w Grabowcu eliminacyjny turniej Wojewódzkiego Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn. W stawce czterech drużyn zagrała drużyna z naszego powiatu pod nazwą Dołhobyczów Juniorzy.

Skład drużyny Dołhobyczów Junniorzy:
Mariusz Kulczyński, Dawid Szczygieł, Tomek Wojnar, Robert Kapusta, Bartek Grzyb, Artur Tytuła oraz Jaromir Łokaj.

Była to jak widać po nazwiskach, kombinacja najlepszych niezrzeszonych graczy w powiecie – takich jak: Tomek, Artek i Bartek, dwóch oldbojów, gimnazjalista z Dołhobyczowa i na dokładkę znany koszykarz czyli Jaro – mieszanka naprawdę wybuchowa.

Jak na zebrany naprędce skład – tylko po dwóch sparingach z drużyną „Kresów” – zagraliśmy dobry turniej. Pokonaliśmy bardzo łatwo, po dwa do zera, gospodarzy zawodów – mistrza amatorskiej Ligi LZS z Zamościa – drużynę znanego kibicom siatki – PAWEXU GRABOWIEC oraz bliżej nieznaną, ale całkiem dobrze grającą drużynę z POPKOWIC.

Przegraliśmy tylko z bardzo dobrą drużyną CERSANITU KRASNYSTAW, aktualnym mistrzem amatorskiej Ligi w Chełmie, mającą w składzie przeważnie zawodników z jakąś tam przeszłością ligową. Był to co prawda przeciwnik także do pokonania, ale zgranie i rutyna rywali przeważyła szalę na nasza niekorzyść.

Wyniki meczów:

Dołhobyczów-Grabowiec 2-0
Krasnystaw-Popkowice 2-0
Grabowiec-Popkowice 2-0
Krasnystaw-Dołhobyczów 2-0
Dołhobyczów –Popkowice 2-0
Krasnystaw-Grabowiec 2-0

Tabela
1.Krasnystaw 3-0 6-0
2.Dołhobyczów 2-1 4-2
3.Grabowiec 1-2 2-4
4.Popkowice 0-3 0-6

Niestety awans do dalszej rundy uzyskała tylko jedna drużyna, a szkoda, bo następna runda odbędzie się w najbliższą niedzielę w Hrubieszowie i byłaby to ciekawa konfrontacja naszej amatorskiej ekipy z ligowcami grającymi w „Kresach”.(Mariusz Kulczyński)

***

Ze strony internetowej www.grabowiec.nspace.pl

9 maja 2010 z hali w Grabowcu odbyły się wojewódzkie eliminacje Pucharu Polski gr. IV w siatkówce mężczyzn. W turnieju wystąpiły zespoły: Cersanit Krasnystaw, Juniorzy Dołhobyczów, B. n Polkowice i Pawex Grabowiec.

W pierwszym meczy gospodarze zmierzyli się z zespołem z Dołhobyczowa, którzy wzmocnili się chłopakami z Hrubieszowa i Strzyżowa. Niestety nie był to dobry mecz w wykonaniu chłopaków z Pawexu i przegrali 2-0 nie pokazując swoich możliwości. Problemy z odbiorem a co za tym idzie brak rozegrania i nie było, z czego zdobywać punktów.

Więcej na
www. grabowiec.nspace.pl »

Foto:
www.grabowiec.nspace.pl

zobacz zdjęcia »