Feta olimpijsko-biegowa w Werbkowicach

W niedzielę 27 kwietnia 2008 r. w Werbkowicach rozegrano XV Jubileuszowy Międzynarodowy Cukrowniczy Bieg Uliczny. Tradycyjnie zawody rozpoczęto ceremoniałem olimpijskim, następnie rozegrano 10 biegów młodzieżowych, bieg główny i inne.

Reklamy

W związku z jubileuszem było wiele odznaczeń i podziękowań oraz część artystyczna.

W biegu głównym kobiet wygrała dwukrotna medalistka Przełajowych Mistrzostw Europy i była rekordzistka świata w biegu na 3000 m z przeszkodami Justyna Bąk z Biłgoraja reprezentująca klub z Katowic, wśród mężczyzn wygrał znakomity Ukrainiec Jury Giczun, który dwa tygodnie wcześniej w Dębnie wygrał w maratonie i wykonał minimum na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2008.

Zgodnie z zapowiedziami były typowe nagrody sportowe, czyli: puchary, medale, dyplomy, koszulki itp., wysokie nagrody pieniężne w biegu głównym (1000 zł. za 1 miejsca, 2 – 800 itd.), nagrody rzeczowe, woreczki cukru czy mąki. Wręczali je przedstawiciele władz lokalnych, powiatowych, wojewódzkich LZS, wojewódzkich oraz dyrektorzy cukrowni. Wszyscy zawodnicy, sędziowie i zaproszeni goście otrzymali gorące posiłki z napojami itp. Wysiłek zawodników oklaskiwała duża grupa kibiców, rodzin, władze oraz dziekan miejscowej parafii.

Przypominam, w niedzielę 25 maja br. (start i meta koło HDK) X Jubileuszowy Bieg Herbowy kobiet i mężczyzn na dystansie 4200 m. z dodatkowymi biegami młodzieżowymi jak poniżej, plus bieg przedszkolaków. Oprócz biegów szereg innych atrakcji z okazji nadania 10 lat temu Herbu naszemu powiatowi.

***

Wyniki wszystkich biegów:

8000 m Bieg główny – kobiety
MIEJSCE, ROCZNIK,IMIĘ I NAZWISKO,KLUB

1 Justyna Bąk 1974 Piętka Katowice 26,17,8
2 Olga Kotowska 1983 Ukraina 26,24,3
3 Małgorzata Żółkiewska 1972 Łaszczów 28,14,5
4 Monika Bojarczuk 1989 Radzyń Podl. 28,37,7
5 Marlena Herda 1991 Agros Chełm 29,47,3
6 Joanna Kaczor 1981 Biłgoraj 30,06,6
7 Małgorzta Muzyczuk 1962 ZS 4 Hrub. 33,23,5

Wśród kobiet niestety kategorii nie ma i coraz więcej Pań rezygnuje z rywalizacji z młodszymi rywalkami. Miejmy nadzieję, że w przyszłości organizatorzy pomyślą i o tym.

8000 m Bieg główny – mężczyźni

1 Jury Giczun 1977 Ukraina 21,28,3
2 Dariusz Kuzdra1975 AGROS Zamość 21,34,7
3 Aleksander Matwiejczuk 1984 Ukraina 21,56,5
4 Tomasz Buczak 1989 AGROS Zamość 22,08,7
5 Artur Jabłoński 1981 Unia Hrubieszów 22,10,5
6 Przemysław Dąbkowski 1983 Śniadowo 22,50,0
7 Stanisław Marzec 1962 AgroNałęczów23,14,0
8 Mateusz Markiewicz 1988 AGROS Z. 23,42,5
9 Stanisław Terentowicz 1966 Agro Nałęczów2 3,46,3
10 Maciej Falczyński 1975 Agro Nałęczów23,50,5
11 Michał Rogala1989 AGROS Zamość 24,51,0
12 Łukasz Lipski1986 Unia Hrubieszów 25,05,6
13 Hubert Ćwik1975 AGROS Zamość 25,43,8
14 Jan Szczypek1958Lub. Węgiel Bogdanka27,03,6
15 Henryk Kowlaski1950 SKOK-Chmiel 27,48,4
16 Stanisław Sikorski1961Lub. Węg. Bogdanka28,50,4
17 Kamil Szczypek1991Lub. Węg. Bogdanka29,06,2
18 Kazimierz Dziuroń1946 OSP Szczepiatyn 29,12,7
19 Leszek Kot1951Lub. Węgiel Bogdanka 29,30,0
20 Marek Wilgos1980Unia Hrubieszów 30,31,0
21 Roman Prażmo1956 Samoklęski 30,42,0
22 Lechosław Popek1960 Rejowiec 30,44,9
23 Jan Bordzoł1951 Lubartów 33,23,9
24 Marian Michno1947 START Lublin33,54,7
25 Hiller Jerzy1947 START Lublin 35,56,5

8000 m Bieg główny – Kategorie Wiekowe mężczyzn

Kategoria 16 –19

1 Tomasz Buczak 1989 AGROS Zamość 22,08,7
2 Michał Rogala 1989 AGROS Zamość 24,51,0
3 Kamil Szczypek 1991 Lub. Węgiel Bogdanka29,06,2

Kategoria 20 -29

1 Artur Jabłoński 1981 Unia Hrubieszów 22,10,5
2 Przemysław Dąbkowski 1983 Śniadowo 22,50,0
3 Mateusz Markiewicz 1988 AGROS Zamość 23,42,5
4 Łukasz Lipski 1986 Unia Hrubieszów 25,05,6
5 Marek Wilgos 1980 Unia Hrubieszów 30,31,0

Kategoria 30 -39

1 Dariusz Kuzdra 1975 AGROS Zamość 21,34,7
2 Maciej Falczyński 1975 Agro Nałęczów 23,50,5
3 Hubert Ćwik1975 AGROS Zamość 25,43,8

Kategoria 40 -49

1 Stanisław Marzec 1962 Agro Nałęczów 23,14,0
2 Stanisław Terentowicz 1966 Agro Nałęczów 23,46,3
3 Stanisław Sikorski 1961 Lub.Węgiel Bogdanka 28,50,4
4 Lechosław Popek 1960 Rejowiec 30,44,9

Kategoria 50 -59

1 Jan Szczypek 1958 Lub. Węgiel Bogdanka27,03,6
2 Henryk Kowlaski 1950 SKOK-Chmiel 27,48,4
3 Leszek Kot 1951 Lub. Węgiel Bogdanka 29,30,0
4 Roman Prażmo 1956 Samoklęski 30,42,0
5 Jan Bordzoł 1951 Lubartów 33,23,9

Kategoria 60 i starsi

1 Kazimierz Dziuroń 1946 OSP Szczepiatyn 29,12,7
2 Marian Michno 1947 MKS START Lublin 33,54,7
3 Hiller Jerzy 1947 MKS START Lublin 35,56,5

***

BIEGI DZIECI I MŁODZIEŻY

800 m Dziewcząt – rocznik 1997 i mł.
MIEJSCE, IMIĘ I NAZWISKO,SZKOŁA

1 Jagoda Smyk SP 2 Hrubieszów
2 Wiktoria Soja SP Terebiń
3 Eliza Złomańczuk SP 2 Zamość
4 Gabriela Kliszcz SP Werbkowice
5 Karolina Rozmus SP 8 Zamość
6 Patrycja Luchowska SP Werbkowice
7 Angelika Letniańczyn SP Werbkowice
8 Agata Adamczuk SP Werbkowice
9 Wiktoria Ciesielczuk SP 3 Hrubieszów
10 Aleksandra Krawczuk SP Malice
11 Wiktoria Witek SP Werbkowice
12 Monika Pożoga SP Malice
13 Ada Musur SP Werbkowice
14 Paulina Sas SP Werbkowice
15 Aleksandra Maliszewska SP Werbkowice
16 Paulina Stachyra SP Werbkowice
17Wiktoria Bak SP Werbkowice
18Kamlia Krawczuk SP Malice

800 m Chłopców – rocznik 1997 i mł.

1 Rafał Bednarczuk SP Werbkowice
2 Karol Zub SP Tyszowce
3 Karol Wronka SP Tyszowce
4 Grzegorz Matwiej SP Werbkowice
5 Grzegorz Ślusarz SP Malice
6 Szymon Dec SP Werbkowice
7 Szymon Bucior SP Dołhobyczów
8 Bartosz Adamiuk SP Werbkowice
9 Piotr Durakiewicz SP Werbkowice
10 Adrian Cymborski SP Werbkowice
11 Robert Sawicki SP Hostynne
12 Patryk Wyskiel SP Podhorce
13 Bartłomiej Ożóg SP 10 Chełm
14 Rafał Dec SP Werbkowice
15 Łukasz Wróbel SP Hostynne
16 Arekadiusz Skorupski SP Werbkowice
17 Szymon Romański SP Werbkowice
18 Dawid Szewczuk SP Werbkowice
19 Kamil Lipian SP Malice
20 Igor Seń SP Werbkowice
21 Kamil Ligocki SP Malice
22 Mateusz Wach SP Terebiń
23 Patryk Michlewski SP Terebiń
24 Marek Chętnik SP Malice
25 Łukasz Łopocki SP Werbkowice
26 Aleksander Ploger SP Werbkowice
27 Mikołaj Romański SP Werbkowice
28 Grzegorz Łukasiuk SP Malice
29 Arkadiusz Sanek SP Malice
30 Piotr Skotnicki SP Werbkowice
31 Kacper Szczeniawski SP Werbkowice
32 Łukasz Siedlecki SP Werbkowice
33 Mateusz Spustek SP Werbkowice
34 Mateusz Dereszewski SP Werbkowice
35 Adrian Bodejko SP Werbkowice
36 Kamil Kubica SP Werbkowice
37 Michał Tyrka SP Werbkowice
38 Mateusz Bak SP Werbkowice

800 m Dziewcząt – rocznik 1996 – 1995

1 Iga Złomańczuk SP 2 Zamość
2 Katarzyna Szczygieł SP 9 Zamość
3 Klaudia Wołk SP 9 Zamość
4 Dominika Wołk SP 9 Zamość
5 Monika Greszta SP Sitaniec
6 Karolina Kaczan SP 4 Biała Podlaska
7 Roksana Krupa SP Borowina Sit.
8 Honorat Strycharczuk SP Werbkowice
9 Aleksandra Rybczyńska SP Malice
10 Anna Wąsowicz SP Hostynne
11 Klaudia Koryszko SP Terebiń
12 Eliza Witek SP Werbkowice
13 Paulina Mękal SP Turkowice
14 Aleksandra Soja SP Terebiń
15 Angelika Łukiewicz SP Turkowice
16 Patrycja Hoss SP Werbkowice
17 Agata Rafalska SP Werbkowice
18 Paulina Dziuba SP Terebiń
19 Ola Siedlecka SP Werbkowice
20 Klaudia Siudak SP Werbkowice
21 Dorota Sanek SP Malice
22 Aleksandra Spiridonow SP Werbkowice
23 Ewelina Duliban SP Malice
24 Iwona Brzoza SP Terebiń
25 Milena Pożoga SP Malice
26 Ewa Wąsowicz SP Hostynne
27 Dorota Gaj
28 Klaudia Mielniczuk SP Werbkowice
29 Arleta Dereszewska SP Werbkowice
30 Ola Kapciak SP Hostynne
31 Dominika Osuch SP Hostynne
32 Kaja Gaj SP Hostynne
33 Anna Oleszczak SP Malice
34 Joanna Krawczuk SP Malice

1200 m Chłopców – rocznik 1996/1995

1 Łukasz Bucior SP Dołhobyczów
2 Michał Nowak Agros Chełm
3 Kamil Kliszcz SP Werbkowice
4 Wojciech Kulik SP Werbkowice
5 Łukasz Kły SP Hostynne
6 Sebastian Skorupski SP Werbkowice
7 Tomasz Kwietniewski SP Turkowice
8 Bartłomiej Tokarski SP Dołhobyczów
9 Albert Piotrowski SP Turkowice
10 Łukasz Tyrka SP Werbkowice
11 Kacper Luchowski SP Werbkowice
12 Krzysztof Kusztykiewicz SP Terebiń
13 Emil Pękala SP Werbkowice
14 Konrad Jakubiak SP Malice
15 Paweł Pietrynka SP Werbkowice
16 Rafał Winiarczyk SP Terebiń
17 Paweł Piotras SP Hostynne
18 Marcin Wróbel SP Malice
19 Jacek Kotowski SP Malice
20 Szymon Ligocki SP Malice
21 Rafał Łyciuk SP Malice
22 Damian Łyciuk SP Werbkowice

1200 m Dziewcząt – rocznik 1994/1993

1 Magda Paluch Agros Zamość
2 Kulik Ewelina G. Wożuczyn
3 Maja Hojda G. 2 Hrubieszów
4 Wiktoria Pawlos G.Z.S. 2 Hrubieszów
5 Paulina Worożbit G. Werbkowice
6 Aleksandra Wołk Agros Zamość
7 Anna Borek G. 2 Hrubieszów
8 Paulina Tyrka G. Werbkowice
9 Angelina Gaj G. Werbkowice
10 Katarzyna Zgliniecka G. Werbkowice
11 Weronika Wietrzyk G. Werbkowice
12 Justyna Skotnicka G. Werbkowice
13 Monika Adamczuk G. Werbkowice
14 Anna Matwiejczuk G. Werbkowice
15 Joanna Kędzierska G. Werbkowice
16 Karina Sołtysiak G. Werbkowice
17 Agnieszka Spiridonow G. Werbkowice
18 Magdalena Krupińska G. Werbkowice
19 Natalia Kozyra G. Werbkowice

1500 m Chłopców – rocznik 1994/1993

1 Bartłomiej Trela G. Janów Lub.
2 Norbert Małyszek Agros Zamość
3 Grzegorz Kaczan PG 6 Biała Podlaska
4Tomasz Mazurek Agros Chełm
5 Karol Kufel Agros Chełm
6 Marek Masicz G. Werbkowice
7 Szymon Łopocki G.1 Hrubieszów
8 Patryk Zub G. Werbkowice

1200 m Dziewcząt – rocznik 1992/1991

1 Milena Chilińska Agros Zamość
2 Beata Snopek G. Turobin Agros
3 Beata Koszałko ZS. 2 Hrubieszów
4 Paulina Makarewicz SKB Kraśnik

1500 m Chłopców – rocznik 1992/1991

1 Sebastian Małyszek Agros Zamość
2 Rafał Buczak Agros Zamość
3 Piotr Nakieski Agros Chełm
4 Ernest Pasieczny Agros Chełm
5 Kamil Szczerbiński Horodło
6 Dariusz Nowacki Nefryt Lubartów
7 Dawid Praczyk Nefryt Lubartów
8 Tomasz LisAgros Chełm
9 Damian Leszczyński Agros Chełm
10 Albert Załuski Horodło
11 Grzegorz StefańskiG. Firlej
12 Przemysław WołoszynLO 1 Lubartów
13 Darek Mazurek G. Werbkowice

1500 m Dziewcząt – rocznik 1990/1989

1 Ilona Steciuk LO Horodło
2 Monika Nawrocka ZSP 5 Zamość
3 Katarzyna Pys Agros Zamość

2000 m Chłopców – rocznik 1990/1989

1 Łukasz Krakowiak ZS 3 Hrubieszów
2 Kamil Żydek AGROS Chełm
3 Adrian Mielniczuk ZS 3 Hrubieszów

1500 m Mężczyzn – pracowników cukrowni i plantatorów

1 Andrzej Smyk Stara Wieś
2 Lucjan Byra Werbkowice
3 Henryk Luchowski Werbkowice
4 Krzysztof Dudek Werbkowice

1500 m Mężczyzn – plantatorów buraka cukrowego

1 Andrzej Smyk Stara Wieś

1500 m Parlamentarzystów, Starostów,
Burmistrzów, Wójtów, Prezesów, Dyrektorów Firm

1 Mirosław Ożóg Chełm
2 Leszek Kot Bogdanka
3 Wojciech Szczuck iLublin
4 Marek Kitliński Hrubieszów

Serdecznie dziękuję jednemu z Panów, który zdążył napisać komunikat z wszystkich biegów (był gotowy tuż po dekoracji) i jeszcze nagrał mi je na płycie, niestety nie błysnąłem inteligencją i nie zapytałem o imię i nazwisko, ale jeżeli Pan czyta ten tekst, to jeszcze raz serdecznie dzięki.

Opracował – mak

zobacz zdjęcia >>