24 kwietnia 2024

Grzesie we Lwowie

W dniach od 7-06-2017 do 11-06-2017 r. we Lwowie odbył się Międzynarodowy Turniej Unihokeja w kat. Seniorów – Ukraina Open.

W turnieju wzięło udział 28 drużyn seniorów z Ukrainy, Czech, Słowacji, Łotwy, Finlandii i Polski. Polska reprezentowana była przez dwie drużyny LUKS GRZEŚ Hrubieszów oraz AZS PWSW Przemyśl.

W pierwszej fazie turnieju drużyny zagrały systemem grupowym, po cztery drużyny w grupie. Drużyny, które zajęły miejsca 1 – 2 w dalszej części turnieju rywalizowały w dywizji A, drużyny z miejsc 3 – 4 w dywizji B. Drużyna z Hrubieszowa w swojej grupie zajęła 3 miejsce i trafiła do dywizji B.

Wyniki meczy grupowych:

KFC Kijów – GRZEŚ Hrubieszów 0:7

VULKAN Równe – GRZEŚ Hrubieszów 2:1

FLORBAL Ryga – GRZEŚ Hrubieszów 6:4

Niewiele zabrakło, żeby swoją dalszą grę prowadzić w dywizji A szczególnie, że mecz z drużyną z Rygi (Łotwa) był bardzo wyrównany, a drużyna ta została zwycięzcą całego turnieju.

Rywalizacja w dywizji B. Druga część turnieju przebiegała systemem pucharowym – przegrywający odpadał z dalszej rywalizacji.

GRZEŚ Hrubieszów w tej fazie turnieju okazał się bezkonkurencyjny, wygrywając dwa kolejne mecze, co dało drużynie z Hrubieszowa prawo gry w finale dywizji B.

W finale Hrubieszowianie pokonali drużynę LEMBERG Lwów 6:3, zajmując w tej dywizji 1 miejsce, co w klasyfikacji końcowej uplasowało LUKS GRZEŚ Hrubieszów na 14 miejscu.

Oprócz rywalizacji sportowej, wyjazd miał także wymiar patriotyczny. W czasie wolnym, Hrubieszowianie odwiedzili cmentarz ORLĄT Lwowskich oraz polską szkołę we Lwowie, przekazując drobne upominki oraz polskie książki.

Wyjazd w całości został sfinansowany przez samych zawodników. Inni otrzymują olbrzymie środki na swoją działalność sportową, na wynagrodzenie dla trenerów, a i tak nie mają tyle motywacji, jak zawodnicy z LUKS GRZEŚ Hrubieszów, którzy poświęcili swoje pieniądze, aby móc zagrać w turnieju i nie przegrać wszystkiego.

Zawodnicy z Hrubieszowa zagrali w składzie: 1. Łukasz Brzycki 8. Mateusz Panasiewicz 2. Łukasz Wojciechowski 9. Michał Jagiełło 3. Jakub Krawczyk 10. Krystian Łamejko 4. Konrad Danilczuk 11. Rafael Sytniowsiu – Szwecja 5. Cezary Pietraszek 12. Tomi Raivos -Finlandia 6. Damian Kaczanowski 13. Tim Matthiek – Szwajcaria 7. Krzysztof Kusiak.