18 kwietnia 2024

Halowe Mistrzostwa Województwa Juniorów i Młodzieżowców

W sobotę 19 stycznia 2008 r. w Lublinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Juniorów i Młodzieżowców w lekkiej atletyce zawodnicy Unii zanotowali kilka sukcesów, m.in. odnosząc trzy zwycięstwa.

W biegu na 1000 m świetnie wypadł Łukasz Krakowiak, który pokonał wszystkich rywali w czasie 2:50,46 min. To samo uczyniła Majka Hojda w biegu na 600 m. z wynikiem 1:55,89 min., wyprzedzając swoją koleżankę klubową Beatę Koszałkę o niespełna 1,5 sekundy (1:57,35), czwarta była Joanna Wala – 2:00,56, siódma Pawlos Wiktoria –2:06,80, ósma Ada Staroń 2:07,90 min.

Magda Doroszczuk jak przed tygodniem wygrała skok w dal, ale lepszym rezultatem 4.92 m., trzecia była B. Koszałka 4.34, czwarta A. Staroń 3.79 m. i piąta Małgorzata Buta 2.89 m. W tej konkurencji, ale wśród panów 2-gie miejsce wywalczył Kamil Kupiec osiągając odległość 5.42 m.

W biegach eliminacyjnych na dystansie 60 m. swój wynik z poprzednich zawodów poprawiła M. Buta 9,70 sek., natomiast Paweł Guzina polepszył się o 0,01 sekundy (7,72), Bartłomiej Soja ten krótki dystans pokonał w 8,32 sek.

Dziewiątą pozycję w biegu na 1000 m. zajął Adrian Mielniczuk wynikiem 3:06,80 min., który jest jego rekordem życiowym. Należy nadmienić, że hala w Lublinie jest w kształcie prostokąta, więc przez to wiraże są krótkie i ostre, dlatego zawodnicy tracą rytm biegu (muszą zwalniać). Uważam, że na obiekcie w Spale (bieżnia 200 m. w koło) czasy w biegu na 600 m. mogłyby być lepsze o około 10 sek. a na 1000 m. nawet do 15 – tu.

W dniach 25 – 27 stycznia b.r. w Spale odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów (rocznik 1989/1990) i Juniorów Młodszych (rocznik 1991/92), liczymy na udane starty naszych lekkoatletów.

Info – Tomasz Magdziak

Na zdjęciu – Łukasz Krakowiak odniósł już drugie zwycięstwo w bieżącym roku w zawodach halowych na dystansie 1000 m.