HLK: Ogólniak II goni lidera!

W VI kolejce Hrubieszowskiej Ligi Koszykówki rozegrano trzy mecze. W najciekawszym spotkaniu Ogólniak II pokonał 40:30 Ogólniak I i z jedną porażką jest v-ce liderem ligi.

Kolejna niedzielę rozpoczęliśmy meczem dziewcząt z Gimnazjum Nr3 i Gimnazjum Staszic. Mecz Jak zwykle w przypadku dziewcząt miał wiele zwrotów akcji, dominowała zacięta walka okupiona dużą ilością strat i niecelnych rzutów. Mniej z nich popełniały zawodnicz ki Staszica, które pewnie wygrały całe spotkanie 22:12. Przed nimi jeszcze mecz z Jedynką, której zawodniczki na pewno postawią trudniejsze warunki

The Crew pewnie pokonali Dwójkę 57:28(17:10,8:0,14:12,18:6) i są bardzo blisko trzeciej pozycji w tabeli. Najlepsze spotkanie w sezonie zaliczył Jaros zdobywca 26pkt oraz Pokrywka, który trafił 17 oczek. Dwójka mimo przegranej zagrała całkiem dobre spotkanie, punktowali wszyscy zawodnicy a świetna III kwarta przegrana tylko 2 pkt powinna pozytywnie zmotywować zawodników na ostatnią kolejkę w tej rundzie ligi.

W kolejnym meczu Jedynka pokonała Trójkę 33:29 (14:9,6:11,5:4,8:5). Mecz prowadzony był w szybkim tempie. Trójka zgrała świetną pierwszą połowę a ich zespołowa i waleczna gra przyniosła efekt w postaci remisu do przerwy 20:20. Faworyci spotkania po bardzo dobrej I kwarcie przysnęli w drugiej i dali dogonić się przeciwnikom . Trener Jedynki w częstych zmianach szukał optymalnego ustawienia zespołu przeciwko dobrze grającym i zmotywowanym przeciwnikom. Trójka natomiast grała żelazną piątką co odbiło się na nich w końcówce meczu. III kwarta nieznacznie wygrana przez Jedynkę dała im impuls do jeszcze lepszej gry w ostatniej kwarcie- wykorzystali go i ostatecznie pokonali Trójkę ale zaledwie 4pkt. Wyróżnili się Kudelski(12pkt) i ponownie Kozik(7pkt) a u zwycięzców Herda(8pkt) i Pietrusiewicz(8pkt).

W ostatnim meczu wieczoru spotkali się reprezentanci miejscowego Ogólniaka. Mecz iskrzył już przed pierwszym gwizdkiem i zapowiadał nie lada emocje. Oba zespoły miały sobie coś do udowodnienia i boisko w sportowy sposób zweryfikowało aspiracje zawodników. Mecz otworzyły punkty Fijołka(22pkt), który w pierwszej połowie zagrał koncertowo- trafił cztery 3-ki, dołożył jeszcze kilka punktów po ładnych wejściach pod kosz i świetnie prowadził zespół. To głównie dzięki jego skuteczności Ogólniak II schodził na przerwę z 13punktami przewagi . Po przerwie do ataku ruszyli przeciwnicy- dobra gra Łomańskiego (10pkt) i Kociacha (11pkt) zmniejszyła stratę do 6 punktów. Jednak agresywna i dobra obrona Ogólniaka II trzymała w bezpiecznym dystansie przeciwników. Mecz podobał się, nie zabrakło w nim emocji, walki oraz skutecznej gry obu drużyn. Ogólniak II pewnie pokonał Ogólniak I 40:30(11:8,18:8,4:11,7:6), ale bardziej oddający to co działo się na boisku byłby rezultat różnicą 1-2 pkt. Na uznanie zasługują obie drużyny.

Na najbliższą kolejkę zapraszamy już w niedzielę 10 lutego. Halę otwieramy około godz. 16.45