Hrubieszowskie szachy

W I – szym sprawdzianie powiatowym rozegranym w minioną sobotę – 1 kwietnia 2006 r. – w Zespole Szkół Nr 1 /Mechanik /- ul. Zamojska 18 z udziałem 4 osobowych drużyn / 3 chł. + 1 dz. / Zwyciężył ZS Nr 2 , przed ZS Nr 3 i Gimnazjum w Mirczu.

Reklamy

br />Kolejne miejsca zajęli: SP Nr 3 Hrubieszów, SP Nr 2 Hrubieszów, Gimnazjum Nr 3 Hrubieszów, Gimnazjum ZS Nr 2 Hrubieszów.

Indywidualnie zwyciężył Rafał Malinowski ZS Nr 1, przed Małgorzatą Jakubowską ZS Nr 2, Grzegorzem Wojtiukiem – SP Nr 2 Hrubieszów, Rafałem Nagajem – Gimnazjum Mircze, Rafałem Nowakiem – SP Nr 2 Hrubieszów, Mateuszem Kwiatkowskim ZS Nr 3, Magdaleną Sowierszenko – ZS Nr 3.

Wojewódzki turniej drużynowy szkół średnich odbędzie się po Świętach Wielkanocnych.

Nasze Gimnazja i Szkoły Podstawowe startowały w szachowym turnieju o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty.

10. 04. 2006 w Gimnazjum Nr 7 w Lublinie odbył się turniej indywidualny i drużynowy. Wśród 29 szkół gimnazjalnych z województwa 10 miejsce zajęło Gimnazjum im. Ks. Stefana Wyszyńskiego w Mirczu w składzie: Rafał Nagaj, Mateusz Branewski, Kasia Klajda, Mateusz Staszczuk.

11 miejsce zajęło Gimnazjum Nr 3 im. Jana Pawła II w Hrubieszowie w składzie: Piotr Kachniarz, Rafał Śliwiński, Krzysztof Grabowski, Paulina Zielińska.

Siedemnaste było Gimnazjum w Kozodawach w składzie: Przemysław Barańczuk, Kamil Buta, Tomasz Kupiec, Marzena Filipek.

Wicemistrzostwo województwa wywalczyła drużyna Sędziego Mieczysława Pszeniczki z Gimnazjum w Rachaniach, która uległa drużynie z Gimnazjum Nr 2 w Tomaszowie tylko 0,5 pkta, wyprzedzając o 1,5 pkta Gimnazjum Nr 2 w Radzyniu.

Ponadto podopieczne Pana Pszeniczki – Dorota Dobosz i Karolina Wróblewska uzyskując po 5 pkt. na 7 możliwych zdobyły srebrny i brązowy medal za Anią Żądło z Tomszowskiej Dwójki.

Wśród Szkół Podstawowych najlepiej zagrali szachiści ze SP Nr 2 w Hrubieszowie zajmując 12 miejsce w składzie: Rafał Nowak, Grzegorz Wojtiuk, Kamil Pasieka.

Trzynastą lokatę wywalczyła SP w Mirczu w składzie: Dawid Bednarek, Marek Talarowski, Joanna Marciniuk, Marcin Pawluk.

Czternastą Lokatę zdobyła SP nr 3 im. Mjr. H. Dobrzyńskiego Hubala w Hrubieszowie w składzie: Agata Płoszaj, Tomasz Jonak, Hubert Onisk, Paula Czubata.

M. P.