19 kwietnia 2024

Hrubieszowskie szkoły średnie w Licealiadach Wojewódzkich

Aby awansować do międzyszkolnych zawodów wojewódzkich, zwanych Licealiadami SZS należy zająć najlepsze lub czołowe miejsca w zawodach powiatowych a następnie rejonowych. Z naszego powiatu w ten sposób udało się awansować w lidze lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców, sztafecie szwedzkiej dziewcząt, tenisie stołowym dziewcząt, sztafecie przełajowej dziewcząt, koszykówce chłopców. Sztafeta szwedzka dziewcząt z ZS nr 2 w Hrubieszowie z 1 miejsca awansowała do zawodów krajowych i tam zajęła 7 miejsce, chłopcy z ZS nr 3 w Hrubieszowie zdobyli złote medale w lidze lekkoatletycznej!

Na zdjęciu – dziewczęta i nauczycielka wf Anna Kusiak z ZS nr 2 w Hrubieszowie podczas Mistrzostw Polski w sztafecie szwedzkiej.

Wojewódzkie Licealiady Szkolnego Związku Sportowego w roku szkolnym 2010/2011

Lekka atletyka

– 12.10 Zamość. Dziewczęta z Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie wygrały sztafetę szwedzką (100,200,300,400m) z czasem 2.31.33 s. i awansowały na Mistrzostwa Polski!

***

– 12.10. Zamość. Mistrzem Województwa Lekkoatletycznej Ligi została męska drużyna Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie, niestety, mistrzowie wrócili do domu bez medali i pucharu, ponieważ nastąpiła pomyłka w obliczeniach. W końcu na stronie internetowej LW SZS w Lublinie ukazał się komunikat z wojewódzkiej Licealiady – Liga la, który potwierdził, że Mistrzami Województwa, po wyjaśnieniu pomyłki, zostali chłopcy z Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie. Puchar i złote medale zostały wręczone.

op. Brudnowski Krzysztof

– Na tych samych zawodach dziewczęta z ZS nr 2 w Hrubieszowie otarły się również o medal przegrywając zaledwie o 14 pkt. w wyścigu o brąz! Ostatecznie z ilością 1127 pkt. zajęły 4 miejsce!

rez. Pochylczuk Milena, Buta Emilia.

Op.Barbara Cygan, Anna Kusiak, Dawid Lewandowski.

***

Biegi przełajowe

26.10. w Lubartowie odbył się finał Wojewódzkich Sztafetowych Biegów Przełajowych. Do zawodów zgłosiło się 10 drużyn. Dziewczęta z ZS nr 2 w Hrubieszowie zajęły 6 miejsce z czasem 31,33 s.

10. Wójcik Ewelina- 3.04,
Rezerwowe: 1. Mielniczuk Karolina, 2. Próchniak Alicja.

Opiekunowie: Anna Kusiak, Barbara Cygan

***

Tenis stołowy

1.12. Paulina Lemińska, uczennica Zespołu Szkół (Liceum Ogólnokształcącego) w Horodle, po zawodach rejonowych w tenisie stołowym była jedynym reprezentantem powiatu hrubieszowskiego na zawodach wojewódzkich, na których w Licealiadzie rozegranej w Chełmie zajęła 9/12 miejsce, op. Mirosław Kamień.

***

Koszykówka

2.03. Drużyna koszykarska chłopców Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie zajęła 5/6 miejsce w Licealiadzie Wojewódzkiej, rozegranej w Białej Podlaskiej.

Do tych zawodów można zgłaszać się bezpośrednio

20.10. w Adamowie odbyły się Wojewódzkie Indywidualne biegi przełajowe. Były one dla reprezentantów Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie bardzo udane. Trzej uczniowie tej szkoły pod op. Krzysztofa Brudnowskiego wystartowali w bardzo silnie obsadzonym biegu na 3000 m.

Trzecie miejsce w województwie zajął Paweł Szostak, zdobywając tym samymbrązowy medal.

Szóste miejsce wywalczył Albin Zacharczuk,

natomiast jedenaste miejsce zajął Mateusz Wojtowicz.

Drużynowo 3 miejsce

***

Szachy

27.04. w ZS nr 2 Tomaszowie Lub. rozegrano Wojewódzki Turniej Szachowy Szkół PonadGimnazjalnych o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Miejsca:
4. ZS Nr 3 w Hrubieszowie 13.5

W składzie:
Wojtiuk, Grzegorz 4.5, (6 miejsce indywidualnie)
Nalepa, Oktawian 4.0,
Talarowski, Marek 3.0,
Talarowska, Monika 2.0,

Op. Marcin Nowak

5. ZS Nr 2 w Hrubieszowie 13.5

W składzie:
Płoszaj, Agata 4.0, (1 miejsce indywidualnie)
Bednarek, Dawid 4.0,
Jonak, Tomasz 3.0,
Bagiński, Wiktor 2.5.

Op. Robert Harpeniuk

***

Krajowe

14.06. w Łodzi odbył się Finał Krajowy w Biegach Rozstawnych szkół. Po zwycięstwach w zawodach powiatowych, rejonu zamojskiego, województwa lubelskiego dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie im. St. Staszica zajęły 7 miejsce w Polsce – 2:34,92 min.