II Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej Par Mieszanych – foto

Hrubieszów

Reklamy

W dniu 1 sierpnia 2010 roku rozegrany został turniej siatkówki plażowej drużyn mieszanych. Do rozgrywek zgasiło się 12 drużyn jednak do turnieju ostatecznie przystąpiło 11 zespołów. Tym razem w turnieju grały osoby nie tylko z hrubieszowszczyzny, lecz mieliśmy przedstawicieli z Bielsko Białej i Zamościa.

W tej sytuacji typowanie faworytów było trochę jak wieszczenie. Stawiałem na wysokie miejsce drużyny: Koc Paulina – Hołownicki Karol. Jak się okazało, typowałem całkiem trafnie.

Turniej miał swoich sportowych bohaterów: rodzeństwo Podkościelny grających w dwóch innych parach. Paweł grał z Ewą Raczkiewicz, a Sylwia z Rafałem Klajne. Jak się później okazało to między tymi drużynami doszło do ostatecznego rozstrzygnięcia.

Jeszcze jednym bohaterem rozgrywek była pogoda. Silna burza przerwała pojedynek: Przysucha Agata – Patryk Węziński, Ewa Raczkiewicz – Paweł Podkościelny przy stanie 17:18. Mecz dokończony został po burzy, a na boisku stała jeszcze woda. Zabiegi organizatora i uczestników doprowadziły do usunięcia wody i dokończenia turnieju.

Gratulacje dla wszystkich zawodników, gdyż zapewnili dobry poziom zawodów. Cieszymy się również z tego, że nasz turniej zaszczycili kibice. Hrubieszów przyciągnął zawodników z Zamościa i Bielsko Białej. To także powód do radości. W ten sposób nasi zawodnicy mogą się sprawdzać w bojach z nowym – czasem silniejszym, a czasem słabszym – przeciwnikiem.

Cieszy nas także, że w finale był przedstawiciel naszego powiatu – Rafał Klajne. Ostatecznie zwyciężyła para zamojsko – dołhobyczowska: Sylwia Podkościelna i Rafał Klajne.

Oto klasyfikacja końcowa:

X –XI miejsce
Duda Edyta, Duda Mateusz
Bajek Gośka, Lachowski Mateusz

VII – IX miejsce
Bartyzel Magda, Zirebiec Paweł
Zając Kalina, Barczuk Grzegorz
Serafin Dominika, Kucyk Norbert

VI miejsce
Kozicka Anna, Kozicki Adam (rodzeństwo)

V miejsce
Miazga Ada, Popławski Szymon

IV miejsce
Przysucha Agata, Węziński Patryk

III miejsce
Koc Paulina, Hołownicki Karol

II miejsce
Ewa Raczkiewicz, Paweł Podkościelny

I miejsce
Sylwia Podkościelna, Rafał Klajne.

WYNIKI MECZÓW »

GALERIA

Dziękujemy sędziom – Adamowi Głodowskiemu i Dariuszowi Jakubiakowi za współorganizację. Przed burzą chroniliśmy się na hali HOSiR – dziękujemy. Foty tradycyjne pan Maciej Łyko, także dziękujemy.

Projekt „Pływam, gram i o zdrowie dbam” wspierany jest przez środki Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminę Miejska Hrubieszów.

***

Organizator:
Stowarzyszenie „Dla Szkoły”
Współorganizator: HOSiR

PS.

W trakcie turnieju doszło do trzech niejasności w kwestii przepisów gry. Oto cytaty z przepisów uściślające jednoznacznie, jakie są zasady w plażówce:

15.3.1 Zabronione jest dotknięcie jakiejkolwiek części siatki oraz antenek (wyjątek: Przepis 15.3.4).

15.3.3 Jeżeli piłka skierowana w siatkę przez jedną z drużyn spowoduje, że siatka dotknie zawodnika drużyny przeciwnej, żaden z zespołów nie popełnia błędu.

15.3.4 Nie jest błędem przypadkowe dotknięcie siatki włosami.
– Czyli inaczej niż w siatkówce halowej dotykanie jakiejkolwiek części siatki jest zabronione. Tak będziemy sędziować kolejne turnieje.

16.5.1 Zawodnik zagrywający może dowolnie zmieniać pozycję w strefie zagrywki. W momencie wykonania zagrywki lub odbicia się w celu wykonania zagrywki w wyskoku, zawodnik zagrywający nie może dotykać boiska (i linii końcowej) ani pola poza strefą zagrywki. Stopa zawodnika nie może znajdować się pod linią. Po uderzeniu piłki, zawodnik może wejść lub wylądować poza strefą zagrywki lub na boisku.
– Czyli włożenie nogi pod linię przy zagrywce, nawet wtedy, gdy się jej nie dotyka, jest błędem.

18. Blok

Definicja

Blokowanie jest akcją zawodników znajdujących się blisko siatki. Wykonywane jest poprzez umieszczenie rąk powyżej górnej krawędzi siatki, w celu nie dopuszczenia do przejścia na własną stronę piłki przebijanej przez zespół przeciwny.

– Czyli ruch rąk ma widoczny gołym okiem przebieg, mający na celu niedopuszczenie do przejścia piłki na stronę blokującego. Ułożenie rąk i palców jest widoczne, jako blok i nie można nazwać blokiem coś, co wygląda jak próba odbicia np. palce zgięte jak do kiwki kostkami.

Jak widać wszyscy musimy doskonalić swoją wiedzę – przepisy siatkówki plażowej są specyficzne.