24 kwietnia 2024

Kolejka otwarcia sezonu 2015/2016 HLK za nami

Niedziela 22 listopada zapoczątkowała zmagania Hrubieszowskiej Ligi Koszykówki. Z pierwszą kolejką gościliśmy w Zespole Szkół Nr 2 im. Ks. Stanisława Staszica. W pierwszym meczu sezonu rywalizowały drużyny ZS1 Mechaniczna i Trójki, w drugim zmierzyły się zespoły ZS2 Ogólniak i Jedynka.

Zespól beniaminka obecnych rozgrywek postawił trudne warunki gimnazjalistom, powoli z kwarty na kwartę budując przewagę (5:5, 8:5, 11:8, 9:5). Mecz zakończył się więc nieoczekiwanym aczkolwiek zasłużonym zwycięstwem ZS1-Mechaniczna 33:23. Nieoczekiwanym dlatego, że wbrew krążącym pogłoskom i opiniom w „Mechaniku” (o bardzo bogatych tradycjach koszykarskich) nikt w kosza grać nie umie.  Rzeczywistość okazała się odmienna. Fantastycznie, że w tak prosty i skuteczny sposób można zamknąć usta nieodpowiedzialnym niedowiarkom. Zespół początkowo raził nieskutecznością, którą nadrabiał mocną obroną, ale z minuty na minutę gra zaczynała układać się coraz lepiej głównie za sprawą Momota (21pkt).

Serdeczne podziękowania w tym miejscu należą się opiekunom p. Jackowi Jaworskiemu i p. Jackowi Naja, że znaleźli chęci, czas i nie odesłali zaangażowanych chłopaków z  przysłowiowym kwitkiem. Co do zespołu Trójki widać, że muszą okrzepnąć i uwierzyć we własne możliwości, poprawić skuteczność i grę w obronie. Nad tym czuwać będzie trener Wojciechowski, którego młody zespół wprawdzie przegrał, ale pozostawił dobre wrażenie zagrywając kilka fajnych akcji – jest więc nad czym pracować i tylko chęci, i zaangażowanie gimnazjalistów spowoduje, że zaczną wygrywać, Tego z całego serca im życzymy.

W drugim meczu Ogólniak starł się Jedynką. Zgodnie z przewidywaniami obrońcy tytułu nie zawiedli pewnie wygrywając 63:35 (12:6, 21:8, 24:13, 7:8). Licealiści osłabieni nieobecnością Jóźwiaka, Sędłaka i Tadli zagrali przyzwoicie, choć nie ustrzegli się błędów, a skuteczność w zasadzie na każdej pozycji pozostawiała sporo do życzenia. Najlepszy strzelec Ogólniaka – Popławski (24 pkt.) w pierwszej kwarcie trafił tylko jedną 2-kę fatalnie pudłując z dogodnych pozycji. Rozkręcił się dopiero w środkowej części meczu, trafiając w II i III kwarcie 20 pkt. Zespól Jedynki zaskoczył natomiast nie tylko za sprawą warunków fizycznych zawodników (trzech powyżej 180 cm), ale także zaangażowaniem i grą do końca, co zaskutkowało wygraniem ostaniej kwarty 8:7. Należy przypomnieć, że spotkania tych drużyn w zeszłym sezonie kończyły się różnicą 75 pkt. (I runda) i 57 pkt. (II runda), a obecnie już tylko 28 pkt.

W tym zespole drzemią więc spore możliwości, ale tylko trening i jeszcze raz trening zaprowadzi ich do awansów w kolejnych szczeblach rozgrywek gimnazjalnych. Według wielu mają naprawdę spore szanse, ale muszą zapalić się do gry, w pełni zaangażować w trening, a wyniki przyjdą same. Na ich przykładzie śmiało można powiedzieć, że HLK jest potrzebne, a udział w lidze podnosi wartość drużyny.

W tej kolejce, ze względów technicznych, pauzowały aż dwie drużyny: Ka2 TEAM (zeszłoroczna Warka Team) i ZS3 Kościuszko. Ich mecz zostanie rozegrany w późniejszym terminie.

Następna kolejka 29.11.2015 r. zostanie rozegrana ponownie w Staszicu. Start o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!