16 kwietnia 2024

Kolejne zwycięstwo Unii !!!

Unia Hrubieszów pozostaje nadal niepokonaną drużyną w obecnych rozgrywkach zamojskiej klasy okręgowej. Unia przystępowała do tego meczu w roli murowanego faworyta do zwycięstwa z Granicą.

***

Unia Hrubieszów – Granica Lubycza Królewska 3-2 (3-0)

Składy :

Unia : Kozicki – Lebiedowicz, Ślązak, Onkiewicz, Stadnicki, Kamiński, Przeworski (Bogatko 87), Błaszczyński, Sudoł, Oleszczuk, Maciejewski.

Granica : Hudaszek – Rawiak, Różycki, Uźniak, Pliżga, Machnik, Kowalczuk, Kuśmierczak, Zając (26 Gaczoł (85 Kudyba)), Przybysz, (80 Cynka).

Bramki:
Unia: Błaszczyński (21) , Oleszczuk (31), Przeworski (42).
Granica : Różycki (52), Kowalczuk (55 z karnego).

Sędzia : Michał Woś

***

Każdy inny wynik niż wygrana Unistów zostałby w Hrubieszowie przyjęty jako porażka.

Już sam początek tego spotkania pokazał, że w tym meczu to Unia będzie rozdawać karty, pełna kontrola sytuacji na boisku, swobodne rozgrywanie piłki i konstruowanie akcji zmusiło drużynę gości do cofnięcia się do obrony i czekania na możliwość wyprowadzenia kontrataku. Pierwsza połowa meczu to koncertowa gra Unitów, częste stwarzanie zagrożenia pod bramką gości przyniosły efekt bramkowy w 21 minucie, kiedy to Jacek Błaszczyński ładnym rajdem zakończanym celnym strzałem zdobywa pierwszą bramkę w tym meczu.
1-0 dla Unii.

Na drugiego gola nie trzeba było długo czekać. 10 minut później z rzutu rożnego dośrodkowuje Lebiedowicz, z wyśmienitego prezentu skorzystał dobrze ustawiony w polu karnym Oleszczuk i strzałem głową nie dał żadnych szans bramkarzowi gości. 2-0 dla Unii.

W 42 minucie Unia prowadzi z Granicą już 3-0, a to za sprawą Tomka Przeworskiego, który celnym strzałem głową kieruje piłkę do siatki. Wcześniej idealnie w pole karne z rzutu wolnego dośrodkował Błaszczyński, tam Kamiński przedłuża lot piłki do Przeworskiego, który dopełnia formalności podwyższając wynik spotkania na 3-0. I takim rezultatem kończy się pierwsza połowa.

Po pierwszej połowie można było być zadowolonym z gry Naszego zespołu, publiczność zgromadzona tego dnia na stadionie zastanawiała się, czy ten mecz może skończyć się jeszcze bardziej okazałym wynikiem dla Unistów.

Druga połowa, a raczej jej początek pokazał, że tak jednak nie będzie, a wszystko to za sprawą Różyckiego, zawodnika Granicy, który w 52 minucie wykorzystał złe ustawienie Naszego bramkarza i z rzutu wolnego z 18 metrów ładnym strzałem zdobywa pierwszą bramkę w tym meczu dla swojego zespołu.

Zawodnicy Unii jakby troszkę przespali pierwszą cześć drugiej połowy, a może byli już pewni że zwycięstwo mają w kieszeni?

W 55 minucie arbiter tego spotkania podejmuje kontrowersyjną decyzję przyznając rzut karny dla Granicy, rzut karny którego nie powinno być, niestety decyzja sędziego jest nie odwołalna i z 11 metrów pewnie i celnie strzela Kowalczuk, zmniejszając przewagę Unii do jednej bramki. ( 3-2).

Jakby od tego momentu Unia znów wzięła się za grę, całkowicie spychając Granicę do obrony, jednak liczne sytuacje z rzutów rożnych, jak i po przeprowadzonych składnych akcjach nie przyniosły już zmiany rezultatu. Brakowała szczęścia i celności, w końcówce meczu Unia mogła pokusić się o zdobycie co najmniej 3 goli, ale seryjnie marnowali swoje dogodne sytuacje Oleszczuk z Maciejewskim.

Tak więc mecz kończy się rezultatem 3-2 i kolejnym już zwycięstwem Unii Hrubieszów.

Miejmy nadzieję ze w następnym bardzo ciekawym meczu z Huczwą Tyszowce, Nasi zawodnicy zagrają cały mecz tak, jak pierwszą połowę z Granicą, a może nawet jeszcze lepiej.

22 maja godz. 17:00 to wyjazdowe spotkanie Unii Hrubieszów w Tyszowcach, gdzie Nasz zespół zmierzy się z tamtejszą Huczwą. Jest to mecz, który można śmiało nazwać „meczem sezonu” – obie drużyny są objawieniem zamojskiej klasy okręgowej, odnoszą znakomite rezultaty w lidze, dlatego też możemy spodziewać się bardzo ciekawego widowiska piłkarskiego.

Widowisko nie tylko piłkarskie czeka tych którzy tego dnia wybiorą się na ten mecz do Tyszowiec. O wspaniała atmosferę na trybunach i godną oprawę tego widowiska postarają się zapewnić obydwie grupy kibiców, które już od miesiąca mobilizują się na to spotkanie.

Także zapraszamy Wszystkich sympatyków Unii Hrubieszów na wyjazdowe spotkanie z Huczwą Tyszowce 22-go maja.

Szczegóły i informacje o organizowanym wyjeździe na ten mecz przez kibiców Unii znajdziecie na plakatach, które są rozmieszczone w całym mieście.