24 kwietnia 2024

Komunikat z jubileuszu 65-lecia Unii

Hrubieszów

Oficjalny komunikat z imprez sportowych organizowanych z okazji 65-lecia Hrubieszowskiego Klubu Sportowego MKS UNIA Hrubieszów w dniu 27 czerwca 2010 roku.

***

Komunikat
z imprez sportowych organizowanych z okazji
65-lecia Hrubieszowskiego Klubu Sportowego
MKS UNIA Hrubieszów
w dniu 27 czerwca 2010 roku

W ramach obchodów 65 rocznicy powstania Klubu na stadionie HOSiR odbył się Turniej Piłki Nożnej Młodzików Młodszych – Rocznik ’98, ’99, z udziałem 5 -ciu zespołów:
Górnik Łęczna
Tomasovia Tomaszów Lubelski
AMSPN Hetman Zamość
Stal Mielec
Unia Hrubieszów

Gościem honorowym imprezy był Wiceprezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej -Zbigniew Bartnik. Obecny był również Prezes ZOZPN – Stanisław Pryciuk

Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”, na dwóch boiskach wyznaczonych na płycie głównej stadionu. Czas gry 2 x 10 minut.

10. Hetman – Tomasovia 1:0

Wyniki meczów ukształtowały końcową kolejność w Turnieju, która przedstawia się następująco:

I miejsce – Górnik Łęczna pkt.12, bramki:9:3
II miejsce – Stal Mielec pkt. 9, bramki:6:4
III miejsce – Hetman Zamość pkt.4, bramki:1:2
IV miejsce – Unia Hrubieszów pkt.2, bramki:1:4
V miejsce – Tomasovia Tomaszów Lub. pkt.1, bramki: 2:6

Wszystkie drużyny występujące w Turnieju otrzymały puchary i dyplomy odpowiednio za zajęte miejsca. Puchary wręczał zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa – Marek Bartkowiak w towarzystwie Prezesa MKS Unia Hrubieszów – Tadeusza Romaszko.

Dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe w postaci toreb podróżnych Reebok otrzymali:
najlepszy piłkarz Turnieju – Kacper Maik ze Stali Mielec,
najlepszy bramkarz Turnieju – Bartek Barda z Hetmana Zamość,
król strzelców Turnieju (zdobywca 5 bramek) – Alex Aftyka z Górnika Łęczna

Wszystkie spotkania Turnieju prowadziła trójka sędziowska z OKS w Zamościu: Michał Woś, Andrzej Swacha i Zbigniew Szymala.

Również ta sama trójka z panem Michałem Wosiem, jako sędzią głównym, poprowadziła spotkanie piłkarskie pomiędzy seniorami Unii Hrubieszów, a drużyną Gwiazd utworzoną z zawodników reprezentujących obecnie i w przeszłości różne kluby okręgów: lubelskiego i zamojskiego.

W zespole „Unii” prowadzonym przez Mariana Cisło wystąpili:

W I połowie: Piotr Płandowski, Bartłomiej Skrzyński, Mateusz Ślązak, Mateusz Grzeszczuk, Wojciech Baran, Damian Otręba, Krystian Pędzik, Szymon Nowak, Marcin Nowak, Marcin Lebiedowicz, Maciej Bronicki.

W II połowie meczu: Andrzej Gis, Artur Wojdat, Adam Onkiewicz, Mariusz Zając, Krystian Okoniewski, Łukasz Kamiński, Paweł Wesołek, Szymon Welter, Krzysztof Jóźwik, Marian Cisło, uzupełniani i zmieniani przez zawodników z aktualnego składu Unii grających w I połowie spotkania. Szczególnie symboliczny charakter w kontekście historycznym, miało wejście Mariana Cisło, który na parę minut zmienił swojego wnuka Maćka Bronickiego.

Artur Piskorski – Łada Biłgoraj,
Tomasz Winogrodzki – Reprezentant Polski Księży, Omega Stary Zamość.

Mecz został rozegrany w pełnym wymiarze czasu gry tj. 2 x 45 minut. Zwyciężył zespół gospodarzy – Unia Hrubieszów 3:1, a bramki dla jej barw zdobyli: Szymon Nowak, Damian Otręba i Adam Onkiewicz. Jedyną bramkę dla zespołu Gwiazd zdobył Rafał Kycko.

W przerwie meczu władze miasta i klubu uhonorowały dyplomami – podziękowaniami piłkarzy Unii, którzy w 1979 roku osiągnęli historyczny sukces, awansując do szczebla centralnego rozgrywek o Puchar Polski.

Podziękowania otrzymali:
Andrzej Grabowski, Jacek Fedorowicz, Zbigniew Lebiedowicz, Edward Lebiedowicz, Mirosław Nowak, Jan Nowak, Jan Skierski, Ryszard Głowacz, Janusz Horajecki, Bogusław Bardyga, Zbigniew Kargol, Janusz Rybak, Jerzy Wypych, Marian Wójcik, Janusz Trojanowski oraz kierownik ówczesnego zespołu Roman Giergiel. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że na grobach nieżyjących już zawodników Ryszarda Bojko, Zdzisława Bzikowskiego i trenera Antoniego Weremko, dzień wcześniej delegacja MKS Unia złożyła kwiaty i zapaliła znicze.

W tym samym dniu oddano również hołd byłym sportowcom i działaczom Unii: Mirosławowi Majcherskiemu, Józefowi Skórzewskiemu, Janowi Lebiedowiczowi, Ryszardowi Szachno.

Mecz pomiędzy zespołami Unii i Gwiazd zwieńczył obchody 65 lecia klubu, a ostatnim akordem była uroczysta kolacja, w której uczestniczyli zawodnicy, sędziowie, trenerzy i działacze.