Koszykarki Staszica 3. w województwie

10 kwietnia 2018 roku w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady SZS w koszykówce dziewcząt. Nasz rejon reprezentowały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, które po wygraniu zawodów powiatowych oraz rejonowych znalazły się wśród sześciu najlepszych drużyn w województwie.

W turnieju wzięły udział zawodniczki reprezentujące swoje rejony z: Ryk, Białej Podlaskiej ,Lublina, Chełma, Hrubieszowa oraz Biłgoraja.

Zespoły zostały podzielone na 2 grupy. Nasze dziewczęta mierzyły się z Białą Podlaską oraz Rykami. Pomimo przegranej z gospodarzami zawodów, koszykarki ze Staszica nie odpuściły meczu z Rykami i w pięknym stylu wygrały z przewagą 24 punktów, co dało im awans do walki o 3 miejsce z zespołem z Chełma.

Nasze sportsmenki, dzięki ciężkiej pracy na treningach, determinacji oraz wielkiej woli walki pokonały Chełm z przewagą sześciu koszy, walcząc dzielnie o każdy punkt i nie odpuszczając do ostatniej sekundy czwartej kwarty, tym samym zdobywając już 3 rok z rzędu brązowy medal na finałach wojewódzkich – GRATULUJEMY!

ZSZ Nr 2 Ryki – opiekun Mariusz Nastalski 29

Zespoły, które zajęły miejsca I – III nagrodzono pucharami i medalami. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.