Kresy wygrywają drugą Rundę Pucharu Polski

W niedzielę 29 kwietnia w pięknej hali w Piaskach Kresy Dołhobyczów wspólnie z Piaskovią Piaski, Bychowo-Volley Lublin i ZSPPS Zamość rozegrały turniej o Puchar Polski – druga runda.

W pierwszym meczu Piaskovia Piaski po zaciętym meczu i chyba wypaczającym wynik sędziowaniu, pokonała zespół ZSPPS Zamość 2:1.

W drugim meczu nasz zespół GKS Kresy Dołhobyczów pokazał swoją klasę rozbijając gładko drużynę z Lublina.

W trzecim meczu Piaskovia pokonała Bychowo-Volley Lublin, który nie potrafił się podnieść po porażce z Kresami.

W czwartym spotkaniu turnieju Kresy wygrały z drużyną z Zamościa. Jednak drugi set tego meczu, był w wykonaniu naszych zawodników bardzo słaby. Był to set, który można powiedzieć naruszył pewną „strukturę” psychiczną. Ostatnie sześć meczów w wykonaniu dołhobyczowian to były mecze, w których widoczna była klasa zespołu i jego styl. Niezależnie od sytuacji na boisku w tych spotkaniach Kresy grały z dużą mobilizacją i nie schodzili poniżej pewnego poziomu. Set drugi z Zamościem „zniweczył” ten dobry styl gry. Tak grać po prostu nie można. Masa błędów własnych, wykonywanych w złym stylu, bez koncentracji i mobilizacji.