Lekkoatleci Unii w Białej Podlaskiej 16. 07.

Dnia 15 lipca 2006 r. na stadionie tartanowym w Białej Podlaskiej zostały rozegrane regionalne zawody w lekkiej atletyce.

Reklamy

(na zdjęciu Adam Kamieniarz)

Jednym z celów zawodów było „przetarcie” dla najlepszych zawodników z województwa lubelskiego i województw ościennych przed Mistrzostwami Polski Seniorów i Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, które odbędą się w czwartym tygodniu lipca odpowiednio – w Bydgoszczy i Łodzi. Można również jeszcze uzyskiwać minima na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dn. 26/27 sierpnia w Toruniu.

Podczas tych zawodów całkiem dobrze zaprezentowali się zawodnicy Unii Hrubieszów, najlepiej Adam Kamieniarz, który po egzaminach na Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, pokonał wszystkich rywali w biegu na 600 m. uzyskując rekord życiowy wynikiem 1:27,34 min., Justyna Paczała w skoku w dal osiągając swój najlepszy wynik w bieżącym sezonie 5.40 m. zajęła 2 miejsce, rekordy życiowe ustanowiły dziewczęta startujące w chodzie na 3 km. Joanna Koszałko 15:03,04 min. i młodziczka Agnieszka Łatka 16:37,14 min. oraz na 600 m. Paulina Bojarczuk i Iwona Naja. Niewiele do rekordu życiowego zabrakło biegającemu 300 m. Bartkowi Soji.

W zawodach nie wzięła udziału brązowa medalistka Mistrzostw Polski LZS w biegu na 400 m. p. pł. Ewa Brzozowska, która zdawała egzaminy do Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Aneta Teterycz, która wyjechała na obóz sportowy do Ustki.

W związku z pytaniami co się dzieje z naszym znakomitym miotaczem Kamilem Bełzem, odpowiadam – złamał rękę i to na dodatek tę mocniejszą… Co dalej będzie, czas pokaże.

NAJLEPSZE W HISTORII Z POWIATU HRUBIESZOWSKIEGO – CHÓD NA 3 KM.

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik Rok
1. Wyroślak Izabela ZSR Turkowice 14:06,10 1987
2. Musur Ewa ZSR Turkowice 14:12,6 1985
3. Koszałko Joanna G.ZS 2 Hrubieszów 15:03,04 2006
4. Wołk Elżbieta ZSR Turkowice 15:11,06 1988
5. Kimak Anna ZSR Turkowice 15,18,8 1986
6. Rybczyńska Beata ZSR Turkowice 15:26,88 1988
7. Śliwińska Joanna ZSE Hrubieszów 15:32,7 1999
8. Koszałko Alicja LO Hrubieszów 16:21,52 1999
9. Gębala Teresa ZSR Turkowice 16:32,5 1988
10. Wilkos Cecylia ZSR Turkowice 16:34,15 1983
11. Łatka Agnieszka G. 2 Hrubieszów 16:37,14 2006
12. Jureczko Renata SP Werbkowice 16:39,10 1999

Najlepsi w historii hrubieszowskiej la – 600 m.

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik Rok
1. Kitliński Piotr LO Hrubieszów 1:21,89 1989
2. Kamień Mirosław Unia 1:22,00 1994
3. Krosman Stanisław ZSR Turkowice 1:23,5 1983
4. Tucki Maciej ZSR Turkowice 1:24,06 1989
5. Mazurek Mariusz ZSMR Hrubiesz. 1:24,75 1988
6. Jabłoński Maciej ZSR Turkowice 1:25,06 1992
7. Macioszek Jarosław LO Hrubieszów 1:25,24 1989
8. Koszałko Łukasz ZSMR Hrubieszów 1:25,46 1999
9. Kudyk Marek ZSMR Hrubies. 1:26,12 h 1994
10. Grabowski Jacek Unia 1:26,5 1984
11. Nowosad Mariusz ZSR Turkowice 1:26,54 1989
12. Kudyk Janusz ZSMR Hrubiesz. 1:26,55 1994
13. Karaś Radosław LO Hrubieszów 1:26,67 1992
14. Grzyb Wiesław LO Hrubieszów 1:26,8 1980
15. Szumiata Artur LO Hrubieszów 1:27,0 1980
16. Łukiewicz Władysław LO Horodło 1:27,0 1992
17. Kamieniarz Adam ZS 3 Hrubieszów 1:27,34 2006
18. Żybura Leszek Unia 1:27,9 1984

Opracował – mak