Lubelscy strażnicy na 2 miejscu w Polsce. Funkcjonariusz z Hrubieszowa na podium

Lubelscy strażnicy więzienni uplasowali się na 2. miejscu w Mistrzostwach Polski Służby Więziennej w Marszobiegu Terenowym. W konkurencji indywidualnej wysokie 3. miejsce zdobył funkcjonariusz z Zakładu Karnego w Hrubieszowie – por. Grzegorz Jaworski.

W dniach 6 – 8 listopada 2019 roku, w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Suchej, odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Służby Więziennej w Marszobiegu Terenowym.

W tym roku zawody rozgrywały się na obiekcie Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im. Jana Wendy w Plaskoszu, koło Tucholi.

W zmaganiach uczestniczyło piętnaście drużyn, reprezentujących poszczególne Okręgowe Inspektoraty Służby Więziennej. Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Lublinie reprezentowali funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Chełmie, ZK w Hrubieszowie, Aresztu Śledczego w Lublinie, AŚ w Krasnymstawie oraz ZK w Opolu Lubelskim.

Zawodnicy wzięli udział w konkurencji indywidualnej – marszobiegu oraz zespołowej – sztafecie. Mieli do pokonania dystans ok. 2 000 m, na którym zobowiązani byli do wykonania trzech zadań: wspięcia po linie, rzutu granatem i strzelania.

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie, w składzie: por. Grzegorz Jaworski, ppor. Robert Ząbek, st. sierż. sztab. Ireneusz Hawryluk, st. sierż. Adam Szaruga oraz kpr. Jacek Białas, uplasowali się na 2. miejscu w Polsce.

W konkurencji indywidualnej wysokie 3. miejsce zdobył funkcjonariusz z ZK w Hrubieszowie – por. Grzegorz Jaworski.

Zawody pokazały doskonały poziom sprawności i wyszkolenia lubelskich więzienników. Wszystkim funkcjonariuszom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

tekst: ppor. Adrian Małecki,