Majka Hojda zdobyła srebro

Sport

Reklamy

Zawodniczka Unii Hrubieszów, Majka Hojda 2.10.2010 r. w Wolborzu k/ Łodzi podczas XV Ogólnopolskich Masowych Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS, pomimo fatalnego samopoczucia wywalczyła srebrny medal.

Majka Hojda była jedyną zawodniczką z hrubieszowskiego klubu, dlatego w punktacji zespołowej Unia, wśród 58 klubów uplasowała się na 51 miejscu.

Majka Hojda:

– W moim biegu, czyli rocznika 1993/1994, startowało kilka dziewczyn z czołówki Polski. Niestety w dzień startu prawdopodobnie zatrułam się śniadankiem (kilka dziewczyn również bolał brzuch), co przyczyniło się do tego, że na ostatnich 400m biegłam, jak flaczek, trzymając się za brzuch. Mieć siłę, to miałam. Mogłam powalczyć o złoto, które zdobyła już 3 – krotna złota medalistka Mistrzostw Polski Justyna Wiązek. Ostatecznie uległam jej około 15 m. I tak nie spodziewałam się, że tak dobrze mi pójdzie, bo nie trenuję prawie już półtorej miesiąca tak normalnie… 🙂 Na pochwałę jeszcze zasługuje Natalia Brzozowska z Żaka Biała Podlaska, która była 3 w moim biegu. Trasa była nawet ciężka (2 km), pagórkowate i ostre zbiegi… później
rozciągała się prosta w okolicę jeziorka (chyba jeden z gorszych momentów, bo się dłużyło). Zawody mogę uznać za udane.

***

Opracował – mak