Mecze kontrolne i terminarz

Sport

Reklamy

W sobotę 24 lipca Unia Hrubieszów rozegrała kolejne spotkanie sparingowe, tym razem z Olimpią Miączyn, które wygrała 3:2. Kiedy nowy terminarz Zamojskiej Klasy Okręgowej – na to pytanie odpowiada Andrzej Swacha z ZOZPN.

b>Olimpia Miączyn – Unia Hrubieszów 2-3 (2-0)

Skład Unii:
Koszel – Szopiński, Baran, Pędzik, Zając, Nowak, Całka, Cygan, Tyrka, Przeworski, Bronicki. Po przerwie na boisku pojawili się: Karwacki, Gomuła.

Bramki dla Unii strzelali:
Całka, Bronicki, Nowak.

*

Unia Hrubieszów w swoim drugim sparingu pokonała 3-2 Olimpię Miączyn. Mecz rozgrywany był na boisku o niepełnych wymiarach, co skutkowało tym, że zawodnicy z Hrubieszowa potrzebowali chwilę czasu, aby odnaleźć się w nowych niecodziennych warunkach.

Pierwsza połowa meczu należała do gospodarzy, którzy wykorzystując błędy zespołu Wojciecha Rycaka, strzelają dwie bramki. To właśnie Olimpia w pierwszej części meczu wypracowała sobie znaczącą przewagę, dzięki czemu częściej zagrażała bramce Unii Hrubieszów.

Druga połowa należała już do hrubieszowskiej drużyny, która zagrała bardziej agresywnie i z większym animuszem. Na efekty w postaci goli nie trzeba było długo czekać. Najpierw bramkę kontaktową zdobyła Andrzej Całka, który tego dnia rozgrywał bardzo dobre zawody. Do remisu doprowadził Maciej Bronicki skutecznie wykańczając akcję wypracowaną przez Nowaka i Całkę. Wynik spotkania ustalił już sam Nowak. Napastnik Unii skutecznie urwał się obrońcom i mijając jeszcze bramkarza umieszcza piłkę w bramce Olimpii Miączyn.

Podsumowując – pierwsza połowa należała do gospodarzy, zaś w drugiej części meczu do solidnej pracy wzięła się Unia, dzięki czemu z Miączyna wywiozła korzystny wynik. Warto jeszcze dodać, że w bramce gospodarzy w pierwszej połowie stał Grzegorz Szczepaniak, który prawdopodobnie wzmocni kadrę Olimpii, która zamierza w nadchodzącym sezonie powalczyć o awans do Zamojskiej Klasy Okręgowej.

Na zdjęciu:
Sebastian Cygan podczas meczu kontrolnego z Olimpią Miączyn.

Wypowiedzi pomeczowe

Wojciech Rycak (trener Unii):

– Sam mecz rozgrywany był na boisku, które różni się wymiarami od tych boisk, na których gra się na co dzień. Widać było, że moi podopieczni potrzebowali trochę czasu na dostosowanie się do nietypowego boiska. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy wykorzystali dwa nasze błędy, w wyniku czego prowadzili 2-0. Rozmowa w przerwie meczu z zawodnikami przyniosła już należyty skutek, chłopcy zaczęli grać bardziej ambitnie i z zaangażowaniem, co pozwoliło nam na wywalczenie korzystnego rezultatu. Mogliśmy strzelić i sześć goli, niestety w dogodnych sytuacjach szwankowała skuteczność. Wynik z meczu sparingowego jest oczywiście sprawą drugorzędną, bo najważniejsze jest ogranie zespołu oraz realizowanie założeń taktycznych, jakie nakreślam drużynie przed spotkaniem. Cieszy postawa kolejnych juniorów, których testowaliśmy po raz pierwszy, czyli Damiana Tyrki i Konrada Karwackiego – widać, że chłopaki mają spory potencjał. Cieszy również postawa w dzisiejszym meczu Andrzeja Całki oraz kolejnego młodego zawodnika, czyli Maćka Bronickiego, który już trzeci raz z rzędu trafia do bramki rywala. Teraz czeka nas tydzień ciężkiej pracy, ciężkie treningi oraz zaplanowane dwa sparingi. W środę z Koroną Łaszczów oraz najprawdopodobniej w sobotę z AMSPN Hetmanem Zamość. Olimpii gratuluję dobrej postawy w pierwszej połowie, myślę, że z powodzeniem mogą walczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Wojciech Baran:

– Cieszy zwycięstwo, choć wynik jest sprawą drugorzędną, najważniejsze było ogranie zespołu oraz wypróbowanie w zespole nowych zdolnych młodych zawodników. Mam tutaj na myśli Damiana Tyrkę i Konrada Karwackiego, którzy w dzisiejszym spotkaniu pokazali się z bardzo dobrej strony. Pierwsza połowa niestety nie układała się po naszej myśli, przytrafiały nam się błędy w ustawieniu, co skrzętnie wykorzystała ambitnie grająca Olimpia. W drugiej połowie meczu po rozmowie z trenerem, który dodatkowo dokonał korekty w ustawieniu, zagraliśmy bardziej agresywnie i ambitnie, co pozwoliło nam wygrać spotkanie kontrolne w Miączynie. Cieszy klimat, który panuje w naszej drużynie, starsi bardziej doświadczeni zawodnicy bardzo dobrze dogadują się z młodszymi, jest to bardzo ważne, bo odpowiednia atmosfera w szatni działa mobilizująco na każdego z nas. Czekamy teraz na kroki, jakie podejmie zarząd, mamy nadzieję, że uda się zatrzymać wszystkich zawodników, którzy obecnie tworzą ten zespół wraz z nowymi zawodnikami, którzy wyrażają chęć gry w Unii Hrubieszów. Obecna kadra ma naprawdę spory potencjał, który może pozwolić w nadchodzącym sezonie wywalczyć znaczący sukces w lidze. Na koniec dodam, że dobrze się dzieje, że trener, który pochodzi z Zamościa nie ściąga nowych zawodników powiedzmy gdzieś z daleka, tylko stawia na wychowanków klubu oraz zawodników pochodzących z okolic Hrubieszowa. To również pozytywnie wpływa na drużynę, która powoli się kształtuje. Mam nadzieję, że zarząd zrobi wszystko i podejmie kroki, aby taka kadra utrzymała się już do rozpoczęcia nowego sezonu.

Damian Koszel:

– Pierwszą połowę przespaliśmy, a rywale wykorzystując nasze błędy strzelili dwie bramki. Jedna z nich obciąża moje konto, ponieważ mogłem lepiej zachować się w tej sytuacji. W drugiej części meczu zagraliśmy bardziej agresywnie, co się opłaciło, ponieważ zdobyliśmy trzy bramki. Z dobrej strony pokazał się znów Andrzej Całka – strzelił jedną z bramek oraz drugą wypracował.

Krystian Pędzik:

– Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu, przespaliśmy zwłaszcza w obronie i rywale wbili nam dwa gole. To Olimpia w pierwszej części meczu przeważała i słusznie prowadziła 2-0. Druga połowa po rozmowie z trenerem, który wskazał nam gdzie popełniamy błędy, należała już jednak do nas. Zaangażowanie i determinacja na boisku doprowadziła nas do zwycięstwa.

***

Sparingi V ligowców

Spotkania kontrolne w ostatnich dniach rozegrali rywale Unii Hrubieszów, którzy w nadchodzącym sezonie będą grać w Zamojskiej Klasie Okręgowej. Wyniki spotkań:

Olimpia Miączyn 2-3 Unia Hrubieszów
Korona Łaszczów 3-6 Igros Krasnobród
AMSPN Hetman Zamość 5-1 Sparta Wożuczyn
Victoria Łukowa/Chmielek 6-0 Roztocze Narol
Omega Stary Zamość 3-5 Roztocze Szczebrzeszyn

***

Kiedy nowy terminarz? Odpowiada Andrzej Swacha.

Wielu kibiców w Hrubieszowie za pośrednictwem strony Unii i nie tylko pyta się nas, kiedy będzie dostępny terminarz rozgrywek na nowy sezon w Zamojskiej Klasie Okręgowej? Postanowiliśmy zadać to pytanie znanemu sędziemu, który działa w strukturach ZOZPN.

Na pytanie nurtujące kibiców odpowiada pan Andrzej Swacha:

– Terminarz klasy okręgowej zostanie ustalony po potwierdzeniu przez wszystkie zespoły udziału w rozgrywkach. Dodatkowe znaczenie ma również to, czy dany klub, który zgłasza drużynę seniorską zgłosi również grupę juniorów. To też jest brane pod uwagę przy ustalaniu terminarza. Myślę, że nowy terminarz będzie dostępny już niedługo, być może pod koniec przyszłego tygodnia. Wzorem lat ubiegłych zwracaliśmy się do klubów, aby przesyłały informacje na temat ważnych wydarzeń czy uroczystości, które będą również uwzględniane w terminarzach rozgrywek. Takie działanie pozwoli na późniejsze zachowanie płynności rozgrywek – kończy Andrzej Swacha.

***

Tekst i foto:
Krzysztof Jóźwik (Józek)