18 kwietnia 2024

Mecze Unii

Hrubieszów

Wszystkie młodsze drużyny Unii swoje mecze wygrywają, seniorzy niestety nie – widmo degradacji coraz bardziej zagląda w oczy hrubieszowskiej drużynie.

br />***

Unia Hrubieszów – Roztocze Szczebrzeszyn 1-5 (0-4)

Skład Unii:
Kozicki, Ślązak, Kalacińsi, Baran, Barszczewski, Bogatko, Bednarek, Pędzik (Czyrka 60’), Nowak (Doroszuk 15’ (Wawryszyn 75’) , Wierzbicki, Otręba

Skład Roztocza:
Szostak, Sowa, Paweł Lipiec, Wachowicz, Sawic, Antoszek, Szymczak, Piotr. Lipiec, Bielec, Duda, Świerczyński.

Bramki: Doroszuk 60’ (Unia) – Świerczyński 7’i 35′, Bielec 22′, Sawic 25′, Lipiec 55’ (Roztocze).

Żółta kartka: Barszczewski (Unia)

Unia Hrubieszów nie dała rady powstrzymać rozpędzonego lidera ze Szczebrzeszyna i przegrała na własnym boisku wysoko, bo aż 1-5. Drużyna gość losy tego meczu rozstrzygnęła już w pierwszej połowie aplikując naszej drużynie cztery bramki.

Niedzielne spotkanie obie drużyny rozpoczęły z dużym spokojem jednak z minuty na minutę, co raz lepiej rozkręcało się Roztocze i to właśnie goście już w 7 minucie meczu obejmują prowadzenie a to za sprawą Andrzeja Świerczyńskiego, który bardzo przytomnie zachował się w polu karnym i celnym uderzeniem nie dał żadnych szans Kozickiemu. Czytaj więcej.

Unia przegrywając 0-1 postawiła już wszystko na jedną kartę i zdecydowała się na odważniejszą grę ruszając do ataku. Niebyła to dobra decyzja, bo otwartą grę Unitów bezlitośnie wykorzystało Roztocze. Najpierw w 22 minucie Damian Bielec podwyższa na 0-2, następnie w 25 minucie kolejnego gola dla Roztocza zdobywa Paweł Sawic. Losy meczy rozstrzygnęły się 35 minucie, czwartą bramkę dla swojego zespołu i drugą w tym meczu zdobył Świerczyński.

W końcówce pierwszej połowy honorowe trafienie dla Unii mógł zaliczyć Paweł Bednarek jednak nasz zawodnik przegrał pojedynek sam na sam z Szostakiem.

W drugiej połowie goście zadowoleni wysokim prowadzeniem w pełni kontrolowali przebieg meczu czekając na możliwość przeprowadzenia groźnej akcji, która nadarzyła się już 55 minucie i piątka bramka dla Roztocza stała się faktem. Tym razem piłę w siatce umieścił Piotr Lipiec.

W końcu w 60 minucie honorowe trafienie dla Unii Hrubieszów. Debiutujący w barwach Unii Paweł Doroszuk zdobywa gola. Prawą stroną boiska przedziera się Damian Otręba, który odgrywa do wychodzącego napastnika, któremu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki.

Podopieczni Marka Pogódzia kontrolując wydarzenia na boisku mogli się pokusić o strzelenie jeszcze, co najmniej trzech bramek jednak w idealnych sytuacjach zawodnikom Roztocza albo brakowało celności albo po prostu szczęścia. Warte odnotowania jest bardzo ładna interwencja Kozickiego, który przy jednej z akcji gości popisał się swoim wysokimi umiejętnościami bramkarskimi.

Lider Zamojskiej Klasy Okręgowej zasłużenie odnosi zwycięstwo w Hrubieszowie, które przybliża drużynę Marka Pogódzia do czwartoligowego awansu.