Mistrzostwa Gimnazjum nr 2 w LA

Szkolny Klub Sportowy działający przy Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych zorganizował kolejne Mistrzostwa Szkoły, tym razem na boisku szkolnym w Lekkiej Atletyce. Każda konkurencja odbywała się w innym dniu, ostania 21 czerwca. Dla najlepszej klasy w lekkiej atletyce PUCHAR przechodni ufundowała absolwentka szkoły nr 2, aktualna rekordzistka województwa w biegu na 100 km., trenerka MKS „Unia” w Hrubieszowie p. Małgorzata Muzyczuk.

Reklamy

br />W poszczególnych konkurencjach pierwsze trójki ułożyły się następująco:

Chłopcy:

60 m.
1. Jagiełło Daniel kl. 3 d – 7,94 sek.; 2. Kamiński Mateusz 2 d – 8,00 s.; 3. Krawczyk Hubert 3 c – 8,03 sek.

300 m.
1. Wojciechowski Łukasz kl. 3 d – 43,26 sek.; 2. Sas Paweł 2 b – 44,09 s.; 3. Czerw Mateusz kl. 3 a – 44,15 sek.;

1000 m.
1. Wojciechowski Łukasz 3 d – 3:13,15 min.; 2. Pastusiak Kamil 2 c – 3:17,13 min.; 3. Czepil Przemysław 3 a – 3:18,23 min.;

skok w dal
1. Kulibowski Marcin 3 c 5.21 m.; 2. Sas Paweł 2 b 5.16 m.; 3. Czepil Przemysław 3 a 5.01 m.

Pchnięcie kulą 5 kg
1. Panasiewicz Łukasz 3 b 10.39 m.; 2. Czerw Mateusz 3 a – 9.36 m.; 3. Czepil Przemysław 3 a – 9.08 m.;

Rzut oszczepem 800 g.
1. Fedorowicz Krystian 2 c – 41.40 m.; 2. Czerw Mateusz 3 a – 34.98 m.; 3. Wawrynko Emil 3 c – 30.40 m.

Sztafeta 4 x 250 m.
1. 3 a /Małyska, Mroczkowski, Czepil, Czerw/ 2:30,17 min. (rekord szkoły); 2. 3 d /Jagiełło, Wojciechowski, Żeczkiewicz, Panasiewicz) 2:32,61 min.; 3. 2 c /Fedorowicz, Nowicki, Rondoś, Pastusiak/ 2:35,55 min;

Punktacja na najwszechstronniejszego lekkoatletę mistrzostw:
1. Czerw Mateusz 3 a – 57,5 pkt.; 2. Czepil Przemysław 3 a – 42,5 pkt.; 3. Pastusiak 2 c – 42,25 p.; 4. Wojciechowski Łukasz 3 d – 36,5 p. 5. Sas Paweł 2 b – 34,5 p.; 6. Jagiełło Daniel 3 d – 31,5 pkt.; 7. Fedorowicz Krystian 2 c – 31,25 p. 8. Ciesielczuk Tomasz 2 a – 26,25 pkt.

Punktacja międzyklasowa chłopców:
1. kl. 3 a – 237 pkt.; 2. 2 c – 117 p.; 3. 3 d – 91 p.; 4/5. 2 a i 3 c po 65 p.; 6. 2 b – 59 p.; 7. 2 d – 38 p.; 8. 3 b – 28 p.; 9. 1 a – 25 p.; 10. 1 c – 14 p.; 11. 1 b. – 13 pkt.

Dziewczęta

60 m.
1. Ciszewska Natalia 3 d 8,51 sek.; 2. Matuszak Kamila 2 c 8,61 sek.; 3. Lenard Paulina 1a 9,03 sek.

300 m.
1. Ciszewska Natalia 3 d 51,08 sek.; 2. Łatka Anna 1 c 51,16 sek.; 3. Łatka Agnieszka 2 b 51,35 sek.

800 m.
1. Staszczak Agnieszka 1 b 2:47,22 min.; 2. Łatka Agnieszka 2 b 2:52,38 min.; 3. Łatka Anna 1 c 2:58,15 min.

skok w dal
1. Matuszak Kamila 2 c 4.45 m.; 2. Ciszewska Natalia 3 d 4.40 m.; 3. Staszczak Agnieszka 1 b 4.03 m.

kula
1. Korniak Justyna 2 c 8.19 m.; 2. Brzozowska Barbara 2 c 8.01 m.; 3. Boniewska Aldona 2 d 7.84 m.

rzut oszczepem
1. Szczubkowska Żaneta 2 d 19.30 m.; 2. Bielecka Barbara 2 d 17.15 m.; 3. Głowacz Diana 1 a 16.92 m.

sztafeta 4 x 250 m.
1. Kl. 2 b w składzie: E. Walicka, Ag. Szwanc, I. Naja, Ag. Łatka 3:00,36 min. (rekord szkoły); 2. Kl. 1 a w składzie: P. Szewczuk, D. Głowacz, K. Panasiewicz, P. Lenard 3:06,44 min.; 3. Kl. 2 d w składzie: A. Jachosz, B. Bielecka, I. Świerkosz, M. Bojarczuk 3:07,54 min.

Punktacja międzyklasowa dziewcząt:
1. Kl. 2 b – 97 pkt.; 2. 1 a – 83 pkt.; 3. 2 c – 80 pkt.; 4. 3 d – 73 p.; 5. 1 c – 65 p.; 6. 2 d – 62 p.; 7. 1 b – 49 p.; 8. 3 c – 42 p.; 9. 3 a – 17 p.; 10. 3 b – 6 p.; 11. 2 a – 3 pkt.

Punktacja na najwszechstronniejszą lekkoatletkę szkoły:
1. Ciszewska Natalia 3 d 61 pkt.; 2. Staszczak Agnieszka 1 b 44 p.; 3. Łatka Agnieszka 2 b 38,5 pkt.; 4. Łatka Anna 1 c36 p.; 5. Matuszak Kamila 2c 35 p.; 6. Lenard Paulina 1 a 33,5 p.; 7. Głowacz Diana 1 a 33,5 p.; 8. Korniak Justyna 2 c 23 pkt.

Punktacja międzyklasowa łączna, końcowa:
1. kl. 2 c – 197 pkt.; 2. 3 d – 163 p.; 3. 2 b – 156 p.; 4. 3 a – 154 p.; 5. 1 a – 108 p.; 6. 3 c – 107 p.; 7. 2 d – 100 p.; 8. 1 c 79 p.; 9. 2 a – 68 p.; 10. 1 b – 62 p.; 11. 3 b. – 34 pkt.;

W każdej konkurencji trzech pierwszych zawodników i zawodniczki otrzymała wykonane przez dyrektora szkoły p. Artura Dąbrowskiego piękne pamiątkowe dyplomy, kto zajął 1 miejsce w każdej konkurencji indywidualnej i sztafecie otrzymał miesięcznik o lekkiej atletyce pt. „Królowa Sportu”, a najwszechstronniejszy lekkoatleta i lekkoatletka dodatkowo książki „Od AKS do Unii” ufundowane przez nauczyciela wf Marka A. Kitlińskiego. Były też nagrody niespodzianki. Zawody przeprowadzili nauczyciele wf i uczniowie.

Tekst opracował mak