20 kwietnia 2024

Mistrzostwa Polski Weteranów w LA

Sulowski Edmund podczas pchnięcia kuląW dniach 01/02 lipca 2006 r. w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce. W zawodach biorą udział zawodniczki po ukończeniu 30 lat, natomiast mężczyźni 35 lat, oraz zakończeniu zawodowej kariery sportowej i tak kolejno co 5 lat jest następna kategoria wiekowa.

br />W w/w zawodach bardzo dobrze spisał się Edmund Sulowski z Hrubieszowa, który w pchnięciu kulą o ciężarze 7,256 kg wywalczył BRĄZOWY MEDAL wynikiem 13.78 m. w kategorii wiekowej 40/44 lata. Natomiast Józef Wąsiel z Mircza w kategorii wiekowej 55-59 lat wywalczył wysokie 6 miejsce pchając kulą o ciężarze 6 kg na odległość 10.98 m. Szkoda że ten drugi odniósł kontuzję ręki bo stać Go na lepszy wynik.

Obaj zawodnicy wezmą udział w MISTRZOSTWACH EUROPY WETERANÓW, które odbędą się w Poznaniu w dniach 19/30 lipca 2006 r.

Warto przypomnieć, że w takich mistrzowskich zawodach mieszkanka Hrubieszowa Małgorzata Muzyczuk dotychczas zdobyła 15 złotych i 5 srebrnych medali, ustanawiając kilka rekordów tych Mistrzostw, niestety od kilku lat przestała startować w tych zawodach ponieważ opinia niektórych „znawców” podważała wartość tych medali, szkoda.