Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W dniach 4-6 czerwca 2010r., odbędą się w Hrubieszowie Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów. Już po raz piąty Nasze Miasto wystąpi w roli gospodarza ciężarowych zawodów tak wysokiej rangi. Jako goście honorowi, pojawią się na nich największe aktualne gwiazdy Polskiej Sztangi: SZYMON KOŁECKI i MARCIN DOŁĘGA.

***

KOMITET ORGANIZACYJNY
MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI
W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW
HRUBIESZÓW – 2010

Szanowni Państwo!

Informujemy, że w dniach 4-6 czerwca 2010r., odbędą się w Hrubieszowie Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów.

Już po raz piąty Nasze Miasto wystąpi w roli gospodarza ciężarowych zawodów tak wysokiej rangi. Dwukrotnie, gościliśmy w latach 2003 i 2004, juniorki i juniorów do lat 20. Następnie – w roku 2005 byliśmy organizatorem Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a w roku 2008 – Mistrzostw Polski Kobiet.

Tym razem w Hali Sportowo-Widowiskowej Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, spotkają się najlepsze w kraju sztangistki i czołowi sztangiści do lat 23. Rywalizacja o mistrzowskie tytuły i medale przebiegać będzie w ośmiu kategoriach wagowych panów oraz w czterech kategoriach wagowych pań.

Pula medalowa Mistrzostw liczy aż 108 medali, przewidzianych dla najlepszych w 2- boju ciężarowym, jak również w poszczególnych konkurencjach: rwaniu i podrzucie. Oprócz tego 12 złotych medali czeka na trenerów, których podopieczni zwyciężą w swoich kategoriach, w dwuboju.

Zanosi się na spore emocje i ciekawą rywalizację, gdyż w licznym gronie startujących zawodników i zawodniczek zobaczymy na hrubieszowskim pomoście m. innymi uczestników niedawno zakończonych Mistrzostw Europy w Mińsku na Bialorusi, a wśród nich: Arsena Kasabijewa – złotego medalistę w wadze 94kg, wspomnianych wyżej ME. Tomasza Rosoła – szóstego zawodnika tej samej imprezy, w wadze 69kg. Ósmego w kategorii 105kg – Kornela Czekiela oraz Macieja Przepiórkiewicza (kat 56kg), który zapewne zechce udowodnić iż niezaliczone mu na ME próby w podrzucie, były jedynie „wypadkiem przy pracy”. Swoją klasę potwierdzić zechcą również Adrian Zieliński – aktualny Mistrz Świata i Europy Juniorów, szósty zawodnik ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Korei oraz uczestnik tychże Mistrzostw – Daniel Dołęga.

Z grona reprezentantek Polski na ostatnich Mistrzostwach Europy, zobaczymy w Hrubieszowie: Marzenę Karpińską – srebrną medalistkę tej imprezy w wadze 48kg, a obok niej; szóstą w ME Joannę Łochowską (kat. 53kg) i siódmą – w kat. 69kg – Ewę Mizdal z hrubieszowskiej „Unii”, która bronić będzie zdobytego przed rokiem tytułu Młodzieżowej Mistrzyni Polski do lat 23.

Przypominamy w tym miejscu iż Ewa jest również aktualną Młodzieżową Mistrzynią Europy oraz Mistrzynią Polski Seniorek. W roku ubiegłym była piąta w swej kategorii na Mistrzostwach Europy Seniorek w Bukareszcie i jedenasta na Mistrzostwach Świata w Goyang w Korei. Legitymuje się także najlepszym w Polsce wynikiem w kategorii wagowej 69kg i 75kg.

Na tym nie kończy się plejada utytułowanych sztangistów i sztangistek, biorących udział w hrubieszowskich Mistrzostwach. Jako goście honorowi, pojawią się na nich największe aktualne gwiazdy Polskiej Sztangi: SZYMON KOŁECKI i MARCIN DOŁĘGA, których to nazwisk nie trzeba przedstawiać polskim kibicom i sympatykom sportu.

Obecność na Mistrzostwach wszystkich wyżej wymienionych Znakomitości zapowiada duże emocje i wysoki poziom sportowych zmagań.

Jako gospodarze i organizatorzy wiążemy również duże nadzieje i oczekiwania z występem reprezentantów i reprezentantek Naszego Klubu.

Barw MKS „Unia” Hrubieszów – oprócz wspomnianej wyżej Ewy Mizdal – bronić będzie jeszcze piątka naszych utalentowanych wychowanków, a są nimi:

Marcin Kondziołka – aktualny Młodzieżowy Mistrz Polski do lat 23, srebrny medalista ostatnich Mistrzostw Polski Seniorów (kat. wag. 56kg);

Adam Sarzyński – ubiegłoroczny Mistrz Polski Juniorów do lat 20, brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów (62kg);

Arkadiusz Dubiel – brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w 2003r, czwarty zawodnik ostatnich Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 (kat. wag. 105kg);

Sylwia Lalik – trzykrotna brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorek (kat. wag. 53kg);

Marta Unkiewicz – srebrna medalistka Mistrzostw Polski juniorek w 2007r., czwarta zawodniczka ostatnich Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 (kat. wag. 63kg).

Jako organizatorom Młodzieżowych Mistrzostw Polski zależy nam nie tylko na wysokim poziomie sportowym ale także i organizacyjnym, dlatego też wszystkim uczestnikom imprezy zechcemy zapewnić jak najlepsze warunki podczas pobytu w naszym mieście, a nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwać będzie kolegium sędziowskie złożone z licencjonowanych sędziów PZPC klasy państwowej i międzynarodowej.

Liczymy również na przybycie wielu zacnych gości, którzy swoją obecnością uświetnią imprezę. Swój przyjazd zapowiadają przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, zarządu Polskiego i Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów, Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Obecni będą również reprezentanci lokalnych władz samorządowych, prezesi i dyrektorzy uczestniczących w Mistrzostwach klubów.

Nie trzeba tłumaczyć jak ważna jest na każdych sportowych zawodach obecność kibiców.To właśnie Wasz sportowy doping wyzwala u zawodników ostatnie rezerwy sił, mobilizując do rekordowych wyników. Wspólnie z uczestnikami Młodzieżowych Mistrzostw Polski liczymy na Waszą-Kibiców obecność, co doda naszej imprezie dodatkowych barw i korzystnie wpłynie na odbiór naszego miasta przez całą sportową Polskę. Chcąc Państwa jeszcze bardziej zachęcić do przybycia na Mistrzostwa przygotowujemy z myślą o Was loterię w której każdy los wygrywa przygotowane przez organizatorów fanty.Ponadto w ostatnim dniu Mistrzostw możecie Państwo uczestniczyć w losowaniu głównej nagrody- niespodzianki.

Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy

Komitet Organizacyjny
Młodzieżowych Mistrzostw Polski
Hrubieszów 2010
Hrubieszów 19 maj 2010r.

Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Ciesielczuka 2
22-500 Hrubieszów
tel/fax (84) 696 23 81
mks_unia_hrubieszow@op.pl

Program Mistrzostw:

04.06.2010r. Piątek

17.00 – 20.00 – Akredytacja zawodniczek, zawodników i uczestników – Hala HOSiR
ul. Ciesielczuka 2.
20.00 – Konferencja techniczna – Bursa Międzyszkolna ul. Zamojska 16a.

05.06.2010r. Sobota

10.00 – start kat. 56 kg M
11.00 – Uroczyste Otwarcie Mistrzostw
11.30 – start kat. 62 kg M
13.00 – start kat. 69 kg M
14.30 – start kat. 77 kg M
15.00 – start kat. 85 kg M
17.00 – start kat. 94 kg M

06.06.2010r. Niedziela

10.00 – start kat. 53 kg, 63 kg K
11.30 – start kat. 69 kg, +69 kg K
13.00 – start kat. 105 kg M
14.30 – start kat. +105 kg M
16.00 – Zakończenie Mistrzostw