REKLAMA

C3 Krasnopolski

LubieHrubie.pl » Sport

A A A

Odwiedziłem siłownię Profit Gym Hrubieszów - FOTO

Dodał: MAK

Data dodania: 2017-09-13

W projekcie hali HOSiR nie było w planie siłowni, była za to salka korekcyjna z zapleczem, która dodatkowo często była wykorzystywana do ćwiczeń ogólnorozwojowych przez grupy sportowe Unii Hrubieszów czy szkolne. Ostatnio będąc na stadionie wstąpiłem w to miejsce i oczom moim przedstawił się całkiem inny widok, wszystko zostało przebudowane i wypełnione wysokiej klasy sprzętem i to nie tylko do wyrabiania siły i masy mięśniowej.

Reklama

 

Jak czytam na stronie siłownia PROFIT GYM Hrubieszów zaczęła działać od 13 lutego 2016 r. i jest to miejsce dla wszystkich, którzy uwielbiają aktywność fizyczną. To nie tylko zwykła siłownia - to atmosfera i klimat, jak i również czas miło spędzony wśród ciekawych ludzi!

Jej pomysłodawcą i właścicielem jest były wieloletni zawodnik sekcji piłki nożnej od grup dziecięco – młodzieżowych do pierwszego zespołu MKS Unii Hrubieszów Andrzej Kowalczuk. Zadałem mu kilka pytań o swoim „dziecku”…

 

Dlaczego wybrał pan taką formę zajęć a nie w sekcji piłkarskiej?

- Piłka nożna i siłownia to moje dwie pasje, które praktycznie przez cały okres mojego młodzieńczego życia były w moim sercu.  Dlaczego nie piłka nożna? Powiem szczerze, nie czuję się już na siłach by systematycznie uczestniczyć w zajęciach treningowych. Piłka nożna jest sportem kontaktowym, a ja niestety byłem podatny na kontuzje, które teraz dają mi znać o sobie. Mogę nawet przepowiedzieć pogodę deszczową. No i wiek już nie ten. Cóż z tego, że dusza chce, jak ciało odmawia posłuszeństwa. Siłownia PROFIT GYM jest teraz moim rajem na ziemi - bo czym jest praca, która nie meczy, a pracuję często i po 13 godzin dziennie.

 

Jak udało się panu przekonać właścicieli hali, że warto postawić na pana propozycje?

- Dyrektor HOSiR był przychylny mojej inicjatywie, nie stwarzał żadnych problemów w wynajęciu sali korekcyjnej, w której aktualnie mieści się moja siłownia. Jest osobą również oddaną dla sportu i dobrze pamięta jak kopałem kilkanaście lat w piłkę nożną w MKS „Unia’’ Hrubieszów a stadion stał się wtedy dla mnie moim drugim domem i wszystkie drogi prowadziły właśnie tam. Dnia 13 lutego 2016 r. (czas rozpoczęcia działalności) również zaprowadziły mnie właśnie w to miejsce. Stwierdziłem, że kompleks sportowy, z którym jestem emocjonalnie związany do dzisiaj jest najodpowiedniejszym miejscem, w którym mogę pracować, ale również realizować marzenia i rozwijać swoją pasję. Mam tez wielką radość z tego, że z mojej siłowni mogą korzystać nieodpłatnie sportowcy MKS,, Unia” - piłkarze seniorzy i lekkoatleci pod warunkiem, że są one prowadzone pod okiem trenera sekcji.

 

Jak widziałem sprzętu jest mnóstwo, może pan wymieni, chociaż część, jakie są urządzenia i w czym pomagają?

- Tak sprzętu jest faktycznie dużo i bardzo mnie to cieszy. Jest możliwość trenowania zarówno na sprzęcie siłowym, jak i kardio. Na wolnych ciężarach typu sztangi, sztangielki. Cardio – bieżnie, crostrainery, rowerki poziome i pionowe, steper – oraz dużo maszyn na wszystkie partie mięśniowe polskiej firmy HES. Każda maszyna ma określone swoje przeznaczenie np:

* wyciskanie na ławce płaskiej leżąc – jest to typowe ćwiczenie na rozwinięcie klatki piersiowej

* wyciskanie do góry na maszynie siedząc (izolowana maszyna, która powoduje mniejszy nacisk na kręgosłup) ćwiczenie rozwija obręcz barkową.

* ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki piersiowej – ćwiczenie kształtujące mięsień najszerszy grzbietu

* unoszenie nóg w opadzie tułowia na maszynie – kształtuje mięsień pośladkowy większy i wiele  innym maszyn.

Maszyny, które posiadamy w ofercie pozwolą każdemu w sposób profesjonalny trenować wszystkie partie mięśniowe.

 

Są też ścieżki biegowe…

Tak, oczywiście są w wyposażeniu siłowni, może nie dosłownie ścieżki biegowe a bieżnie elektryczne amerykańskiej komercyjnej firmy PRECOR. Trening na bieżni jest doskonałą formą ruchu i kształtowania sylwetki - pierwsze efekty w postaci lepszej kondycji oraz poprawy wyglądu można zauważyć już po kilku treningach. Dlaczego bieganie? Bieganie jest jednym z najprostszych, ale i najskuteczniejszych możliwych ćwiczeń, gdyż angażuje bardzo dużo grup mięśni. Bieganie ma rewelacyjny wpływ na nasz układ krążenia i oddechowy. Bieganie wpływa bardzo korzystnie na układ nerwowy.

 

To dla zdrowych, ale życie jest takie, że uszkadzamy nasze ciało, znajdziemy w siłowni miejsca na rehabilitację?

- Jak wiadomo już nie od dzisiaj, że sport to zdrowie. Ale gdzie jest ruch tam i jest duże prawdopodobieństw nabawienie się kontuzji. Posiadamy w swoim arsenale kilka maszyn, które np. izolują nacisk na kręgosłup tym samym wzmacniają mięśnie ud (czworogłowy). Gdzie przy przysiadach ze sztangą na plecach, nie dalibyśmy rady zrobić przysiadu ze względu na duży nacisk na kręgosłup, z którym mamy problemy. A tutaj bez problemu robimy przysiady leżąc z nogami w górze na platformie i kręgosłup nie jest obciążony. Posiadamy rowerek ręczny, który może służyć do rehabilitacja uszkodzonego stawu łokciowego, czy nadgarstka. Rowek pionowy, poziomy, na którym możemy wzmocnić staw skokowy i kolanowy po przebytej kontuzji. Warto uczęszczać na siłownie choćby z tego względu, by unikać kontuzji.

 

W jakim wieku można już ćwiczyć na siłowni?

- Dzieci poniżej 16 roku życia mają zakaz wstępu bez pełnoletniego opiekuna, który będzie sprawował pieczę oraz dbał o bezpieczeństwo nieletniego oraz podpisze stosowne oświadczenie dotyczące korzystania z siłowni. Młodzież powyżej 16 roku życia może korzystać z siłowni po przedłożeniu pisemnego oświadczenia rodzica/opiekuna o wyrażeniu zgody z korzystania z siłowni przez nieletniego i akceptacji regulaminu.

 

Tak ogólnie, co daje nam taka forma „męczenia się”?

-  Najważniejsze korzyści regularnych ćwiczeń, to:

* zwiększona wydolność serca - regularny wysiłek fizyczny wzmacnia serce i poprawia jego wydolność.

* sprawniejsze oddychanie - podczas ćwiczeń ciało potrzebuje większej dawki tlenu.

* wzmocniony system naczyniowy - tlen i krew są rozprowadzane po całym ciele poprzez system naczyń.

* zwiększona siła i wytrzymałość mięśni - mięśnie są narzędziem naszego ciała, które wykorzystujemy do codziennych prac.

* zwiększona gęstość kości, mięśnie są przyczepione do kości. - większa elastyczność stawów.

* wygląd zewnętrzny

* równowaga dla psychiki – podczas ćwiczeń wydzielana jest endorfina, naturalny hormon, który zmniejsza stres oraz daje poczucie zadowolenia.

Ćwiczenia pozwalają zdobyć pewność siebie. Jesteśmy bardziej otwarci na kontakt z innymi ludźmi. Ćwiczenia nie tylko poprawią nasze zdrowie, ale również samopoczucie. Uprawianie ćwiczeń fizycznych może uczynić człowieka bardziej atrakcyjnym towarzysko. Może nauczyć, jak nie zamartwiać się drobiazgami. Optymalne wykorzystanie treningów to także zgłębienie własnej osobowości i uświadomienie sobie korzyści natury psychologicznej, jakie mogą nam przynieść regularne ćwiczenia fizyczne.

 

Są tacy, którzy nigdy nie ćwiczyli, ktoś im podpowie, jak się zabrać do ćwiczeń?

- Jest to odwieczny problem każdego, kto pierwszy raz pojawi się na siłowni. Mamy w swojej ofercie trening personalny, jest najbardziej efektywną formą ćwiczeń fizycznych dla początkujących. Są to 60 min treningi pod okiem Trenera Personalnego w dowolnej liczbie dni w tygodniu, w zależności od kondycji, potrzeb oraz możliwości klienta. Również układamy cykle treningowe. W tej siłowni nikt nie zostaje sam, zawsze służymy pomocą i wspomagamy dobrą radą.

 

Ćwiczy się indywidualnie, czy są może grupy?

- Jedni lubią się koncentrować w samotności, a inni nie wyobrażają sobie treningu bez dodatkowej motywacji w postaci innej osoby. Wszystko ma swoje wady i zalety. Kiedy trenujesz sam, nie jesteś od nikogo uzależniony, możesz się w pełni skupić tylko na sobie. Z kolei trening grupowy jest świetnym motywatorem, przyczynia się do tego, że poznajesz ludzi podobnych do siebie i masz szanse na rozwój.

 

Czy dla ćwiczących jest szatnia, prysznice…?

- Posiadamy szatnie z prysznicami wraz z pełnym zapleczem sanitarnym. Do dyspozycji klientów jest bezpłatny parking przed budynkiem.

 

W jaki sposób można zapisać się do korzystania z siłowni?

- Nic trudnego. Przychodzimy do recepcji wykupujemy jednorazowe wejście lub karnet miesięczny, podpisujemy regulamin obowiązujący w siłowni, przebieramy się w szatni i zaczynamy trening w  Siłowni PROFIT GYM

 

Jak można trafić do hali HOSiR, a następnie dojść w hali do siłowni?

- Siłownia mieści się w Hali Sportowej HOSiR w Hrubieszowie w byłej sali korekcyjnej. Autem lub pieszo możemy dojechać/dojść przez tzn. „Małpi Gaj”. Przejeżdżając przez główną bramę skręcamy w prawo kierując się do Hali, po czym jedziemy prosto, po 50m skręcamy w lewo i jedziemy do samego końca parkingu, parkujemy auto i kierujemy się do bocznego wejścia, wyjścia hali - a tam już się nie zgubimy.

 

Jakie są godziny otwarcia i w jakie dni tygodnia?

 

Lokalizacja Siłowni PROFIT GYM

ul . Ciesielczuka 2 (Hala HOSiR)

22-500 Hrubieszów

 

Godziny Otwarcia:

Poniedziałek – Piątek 9.00 – 21.00

Sobota – 11.00 – 17.00

Niedziela – nieczynne

 

Dziękuję za odpowiedzi i życzę wielu chętnych do ćwiczeń w myśl zasady – „Ruch może zastąpić lek, żaden lek nie zastąpi ruchu”.

 

Wywiad i opracowanie – Marek A. Kitliński (mak)

Foto – fecebook ProFit GYM Siłownia HrubieszówPodziel się:
« wstecz

GALERIA: