23 kwietnia 2024

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Łodzi

W Łodzi, w dniach 25/27 lipca 2006 r. rozgrywana jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce, w której biorą udział 17-to i 16-letni zawodnicy z całej Polski, wyłonieni po eliminacjach regionalnych i innych zawodach, znajdujących się w Kalendarzu Imprez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W każdej konkurencji bierze udział po 20 osób wyłonionych po tej selekcji.
(na zdjęciu Joanna Koszałko w czasie zawodów)

Świetnie w tych zawodach wypadła zawodniczka MKS „Unia” w chodzie sportowym na dystansie 5000 m. po bieżni – Joanna Koszałko, która wywalczyła 7 miejsce ustanawiają kolejny raz w tym sezonie rekord życiowy wynikiem 26:13,56 min. i uzyskując II klasę sportową na tym dystansie.

Poprzedni rekord zawodniczki wynosił 27:10,60 min. Jeżeli Aśka będzie dalej tak poprawiać rekordy życiowe, za rok będzie miała szansę powalczyć o medal na podobnych zawodach, ponieważ ma dopiero 16 lat.

Joanna trenuje od 3 lat, przez pierwsze dwa lata ćwiczyła u trenerki Małgorzaty Muzyczuk, od roku trenuje u trenera Marka A. Kitlińskiego.

Trenuje 5-6 razy w tygodniu, często chodząc lub przebiegając do 14 km. na jednym treningu, oprócz tego wykonuje wiele innych ćwiczeń.

Na obozach kadry wojewódzkiej trenuje 2 razy dziennie, np. ostatnio w Szklarskiej Porębie. W bieżącym roku szkolnym ukończyła Gimnazjum przy Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie i dostała się do Liceum Ogólnokształcącego w tym zespole (tzw. Staszic).

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, w biegu na 400 m. Wystartowała również Aneta Tetrycz, po biegu eliminacyjnym uzyskując wynik 1:00,89 min. (rek. żyć. 59,22 sek.) i awansowała do finału „B”, w którym zajęła 7 miejsce z rezultatem 1:01,25 min. W sumie zajęła 15 miejsce. Trenerem tej zawodniczki od jesieni 2005 jest p. Andrzej Kulczyński, wcześniej przez 5 lat była Małgorzata Muzyczuk.

W zimie 2006 r. zmarł trener oszczepniczek w Starcie Lublin, jedną z jego podopiecznych była wychowanka Unii Hrubieszów i trenera M. Kitlińskiego, mgr inż. Monika Smalej aktualna rekordzistka Województwa Lubelskiego z wynikiem 51.10 m. Po śmierci trenera Monika została trenerem oszczepniczek. Jedna z jej podopiecznych, Iwona Majewska zajęła 5 miejsce na w/w zawodach.