Oliwia Ciesielczuk rywalizowała w Głogowie na OOM

W dniach 10 – 11.08.2016 r. w Głogowie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrano wyścigi kolarskie, wśród dziewcząt rywalizowała uczennica gimnazjum przy ZS nr 2 w Hrubieszowie Oliwia Ciesielczuk reprezentująca Mayday Team Start Lublin. Jak jej poszło, poniżej w jej wypowiedzi.

Wiek (16/17 lat)

mak – Witam i pytam? Jak oceniasz swój start na OOM?

– Mój start na OOM zaliczam do tych, jak najbardziej udanych, ale obawę sprawiała kontuzja, z której nie dawno wyszłam. Zostałam przygotowana bardzo solidnie, koncentrowałam się na treningach i mimo upadków nie dawałam za wygraną, ponieważ postawiłam sobie cel, że mam osiągnąć, jak najlepszy wynik.

Przyszedł dzień startu indywidualnego na czas, w którym zajęłam 23 miejsce, a 9, ze swojego rocznika, to niezły wynik po takich perypetiach, jakie przeszłam w sezonie.

Następnego dnia był start wspólny, który był ciężki, każda z nas chciała być w czołówce. Ja byłam skoncentrowana i pojechałam z ” mocną głową ” znalazłam się na 15. lokacie w tym 6. ze swojego rocznika. Każdy w mój wynik włożył swoje starania Trener, z czego jestem na prawdę wdzięczna a szczególnie rodzicom, którzy mimo braku czasu, potrafili i potrafią ustawić się pode mnie.

Co dalej z Twoimi startami?

– W dniach 27-28 sierpnia rozpoczynają się Górskie Mistrzostwa Polski w Wysowej Zdrój. Super czuję się podczas jazdy po górach, wiec myślę i będę się starała, żeby osiągnąć, jak najlepszy wynik. Teraz nadal trwają przygotowania, więc miejmy nadzieje, że wyjdzie po mojej myśli

***

Ze strony PZKOL:

Oliwia Majewska i Damian Papierski zwyciężyli w jeździe indywidualna na czas w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Wyścig w Grębocicach o tytuł mistrzyni Polski juniorek młodszych liczył 9,3 kilometra. Triumfatorka, Oliwia Majewska (UKS Copernicus – SMS Toruń) pokonała ten dystans w 15:01. Wyprzedziła dwójkę z KTK Kalisz, Julię Kowalską i Wiktorię Polak odpowiednio o 4 i 10 sekund.

Marta Jaskulska i Karol Wawrzyniak triumfowali w wyścigu ze startu wspólnego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i sięgnęli po tytuły szosowych mistrzów Polski w kategorii junior młodszy.

Młode zawodniczki zmierzyły się na 50-kilometrowej trasie, prowadzącej po rundach wokół Głogowa. Po tym dystansie na metę jako pierwsza wjechała Marta Jaskulska. Zwyciężyła ona z 5-sekundową przewagą nad grupką pościgową, z której najlepiej finiszowała zwyciężczyni czasówki, Oliwia Majewska (UKS Copernicus – SMS Toruń). Brązowy medal wywalczyła Edyta Gołek (LKUKS Pszcyzna Dobre Sklepy Rowerowe).