16 kwietnia 2024

Pech Rafała

W Poznaniu odbyły się 83 Mistrzostwa Polski Seniorów w LA. W sobotę 30 czerwca Rafał Fedaczyński startował w chodzie sportowym na dystansie 20 km lecz został zdyskwalifikowany po 14 km. Do tego momentu walczył o medal ze swoimi kolegami z kadry narodowej.

br />– Była duża szansa nawet na zdobycie złotego medalu – powiedział Rafał po zawodach. – Trudno, taki jest sport… Nie można mieć wszystkiego. Rywale byli świetnie przygotowani. Sędziowie mają zawsze rację, więc nie będę dyskutował o mojej dyskwalifikacji… Jestem jednak bardzo zawiedziony, że nie pozwolili mi dojść do mety, bo miałem szanse na medal. Trudno… W przyszłym roku będę walczył dalej. Teraz muszę trochę odpocząć i spokojnie potrenować do Mistrzostw Świata w Osako. To jest moja najważniejsza impreza w tym roku. Mam nadzieje że starczy mi sił i motywacji.

Na trzeciej pozycji w zawodach uplasował się Artur Brzozowski, dzięki czemu brązowy medal został w woj. Lubelskim.