Pierwszy turniej szachowy

Pierwszy turniej Szachowy o Puchar Starosty Hrubieszowskiego rozstrzygnięty. Wyniki wskazują, że nie wszyscy wzięli urlop z szachami w czasie wakacji. Z pewnością nie zapomnieli o szachach uczniowie z SP Nr 2 Hrubieszów, którzy zaprezentowali duży postępy w grze i zwyciężyli drużynowo.

Zwycięzcą turnieju został uczeń z tej szkoły – Grzegorz Wojtiuk, drugi w tej grupie także uczeń z dwójki – Rafał Nowak, trzeci uczeń z kl. czwartej z Trzeszczan – Cezary Zając.

Drugie miejsce drużynowo zajęła drużyna gimnazjalistów ZS nr 2 Hrubieszów. Najlepszy z tej drużyny Kamil Szeląg – trzeci w ogólnej punktacji. Drugi wśród gimnazjalistów – Piotr Kachniarz, trzeci – Krzysztof Grabowski – obaj z Gimn. Nr 3 Hrubieszów.

Najlepsza wśród dziewcząt okazała się gimnazjalistka z ZS nr 2 – Agata Płoszaj, druga – Kasia Staszczuk z Gimn. w Dołhobyczowie, trzecia – Paulina Zielińska z Gimn. nr 3 Hrubieszów.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepiej zaprezentowali się uczniowie z ZS nr 2 Hrub. Wprawdzie w tej kategorii zwyciężył Mateusz Kwiatkowski – jako drugi w ogólnej punktacji – z ZS Nr 3, ale następnych dwóch – Michał Flis i Jerzy Hutarz, obaj ze „Staszica”.

Wśród licealistek zwyciężyła Małgorzata Jakubowska, także ze „Staszica”.

Wśród juniorek młodszych I – sze miejsce zajęła Magdalena Hajkiewicz.

Wśród młodzików zwyciężył Bartłomiej Wojtiuk przed Andrzejem Jakubowskim, obaj SP Nr 2 Hrubieszów i Aleksandrem Polikowskim z ZS w Moniatyczach. W tej kategorii zwyciężyła także zawodniczka klasy 3 z ZS w Moniatycze – Kinga Sowa.

Nastepny – drugi turniej o puchar Starosty odbędzie się już w przyszłym miesiącu – w sobotę 7 – go października w Gimnazjum nr 2 – ul. Żeromskiego 29.