A A A

Pierwszy turniej szachowy

Dodał: mac

Data dodania: 2006-09-10

Pierwszy turniej Szachowy o Puchar Starosty Hrubieszowskiego rozstrzygnięty. Wyniki wskazują, że nie wszyscy wzięli urlop z szachami w czasie wakacji. Z pewnością nie zapomnieli o szachach uczniowie z SP Nr 2 Hrubieszów, którzy zaprezentowali duży postępy w grze i zwyciężyli drużynowo.

Zwycięzcą turnieju został uczeń z tej szkoły - Grzegorz Wojtiuk, drugi w tej grupie także uczeń z dwójki - Rafał Nowak, trzeci uczeń z kl. czwartej z Trzeszczan - Cezary Zając.

Drugie miejsce drużynowo zajęła drużyna gimnazjalistów ZS nr 2 Hrubieszów. Najlepszy z tej drużyny Kamil Szeląg - trzeci w ogólnej punktacji. Drugi wśród gimnazjalistów - Piotr Kachniarz, trzeci - Krzysztof Grabowski - obaj z Gimn. Nr 3 Hrubieszów.

Najlepsza wśród dziewcząt okazała się gimnazjalistka z ZS nr 2 - Agata Płoszaj, druga - Kasia Staszczuk z Gimn. w Dołhobyczowie, trzecia - Paulina Zielińska z Gimn. nr 3 Hrubieszów.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepiej zaprezentowali się uczniowie z ZS nr 2 Hrub. Wprawdzie w tej kategorii zwyciężył Mateusz Kwiatkowski - jako drugi w ogólnej punktacji - z ZS Nr 3, ale następnych dwóch - Michał Flis i Jerzy Hutarz, obaj ze "Staszica".

Wśród licealistek zwyciężyła Małgorzata Jakubowska, także ze "Staszica".

Wśród juniorek młodszych I - sze miejsce zajęła Magdalena Hajkiewicz.

Wśród młodzików zwyciężył Bartłomiej Wojtiuk przed Andrzejem Jakubowskim, obaj SP Nr 2 Hrubieszów i Aleksandrem Polikowskim z ZS w Moniatyczach. W tej kategorii zwyciężyła także zawodniczka klasy 3 z ZS w Moniatycze - Kinga Sowa.

Nastepny - drugi turniej o puchar Starosty odbędzie się już w przyszłym miesiącu - w sobotę 7 - go października w Gimnazjum nr 2 - ul. Żeromskiego 29.