Piłkarskie ligi 1-2.04.2017 r.

W IV lidze było nerwowo, ale Unia Hrubieszów stanęła na wysokości zadania, natomiast Kryształ Werbkowice zostawił punkty we Włodawie. W klasie A prestiżowy mecz o czołówkę Andorii Mircze nie wyszedł, za to Huragan Hrubieszów zgarnął trzy punkty. W nadchodzący weekend rozpoczyna III rundę klasa A, a w niej liderujący Kryształ II z Werbkowic.

IV liga

Cenne trzy bramki i trzy punkty dla Unii Hrubieszów

W kontekście utrzymania się na tym poziomie ligowym wynik meczu był bardzo ważny dla obu drużyn, tym razem hrubieszowska Unia stanęła na wysokości zadania i wysoko pokonała gości ze Żmudzi wyprzedzając ich w tabeli rozgrywek, ale gra toczy się dalej…

Unia Hrubieszów – Victoria Żmudź 3:0 (1:0)

Bramki: Krystian Oleszczuk 29′ (rzut karny), 82′, Mateusz Pańko 84′

Unia: Dobromilski – A. Oleszczuk (82′ Pietrusiewicz), Mikulski, Kazan, Wiejak, Podgórski, Goch, Perin (74′ Pańko), Poterucha (89′ Smoła), K. Oleszczuk, Filipczuk (78′ Stepaniuk)

Żółte kartki: Mariusz Podgórski, Adrian Oleszczuk – Hubert Kołodziejczyk x2, Mateusz Brodalski

Czerwona kartka: Hubert Kołodziejczyk 64′ (za drugą żółtą)

Sędziował: Wojciech Rek (Lublin).

Pierwsze minuty meczu wykazywały, że obie drużyny wiedzą, o co grają, ich akcje były ambitne, lecz nieskładne i nieefektywne. W końcu szybki Poterucha z Unii znalazł się na polu karnym przeciwnika przymierzając się do strzału został sfaulowany. Sędzia wskazał na „wapno”, co Krystian Oleszczuk zamienił na bramkę. Gospodarze zamiast uwierzyć w siebie i zaatakować cofnęli się, mieli też i szczęście, ponieważ po rzucie wolnym gości piłka trafiła w poprzeczkę. W przerwie jeden i drugi trener umotywowali swoje drużyny do większej gry defensywnej i lepiej to robili goście mając trzy świetne okazję na bramki, w tym obrońcy Unii dwukrotnie wybili piłkę z linii bramkowej. Gra zaostrzyła się, Kołodziejczyk z Victorii otrzymał czerwoną kartkę i osłabił zespół, lecz za chwilę Pedro Perin z Unii został ciężko kontuzjowany i musiał na noszach opuścić boisko. Zdaniem ekipy przyjezdnych trwało to zbyt długo, więc zaczęli energicznie protestować, przez co sędzia nakazał trenerowi udać się na trybuny. Unia grała coraz lepiej, podwyższając wynik po strzale K. Oleszczuka na 2:0, a dwie minuty później zmiennik Perina Mateusz Pańko ustalił wynik meczu. Radość była ogromna na boisku i trybunach.  W następnej kolejce Unia Hrubieszów podejmie Polesie Kock (9 kwietnia, 14:00), zwycięstwo gospodarzy pozwoli na wyprzedzenie tej drużyny w tabeli.

– To arcyważna wygrana. Oczywiście liga trwa dalej, ale przy korzystnych dla nas wynikach pozostałych meczy jednym zwycięstwem wydostaliśmy się ze strefy spadkowej. Presja była bardzo duża, tym bardziej szacunek za to zwycięstwo należą się dla trenera i zawodników – podsumował prezes Unii Ernest Lipski.

Dominik Kazan

– Mecz przeciętny, mieliśmy więcej szczęścia, byliśmy bardziej zdeterminowani. Liczą się zdobyte ważne trzy punkty.

***

Ukraiński piłkarz z Włodawianki pogrążył Kryształ!

Przed rundą rewanżową ekipa Kryształu Werbkowice miała aspiracje na awans do ścisłej czołówki i po pokonaniu Stali Kraśnik wydawało się, że tak będzie, niestety w kolejnych meczach wyjazdowych gra jest dobra, ale brak skuteczności strzeleckiej powoduje, że bramek a za tym i punktów nie przybywa, tak było i w meczu z Włodawianką.

Włodawianka Włodawa – Kryształ Werbkowice 2:0 (0:0)

Bramki: Rustam Kiszyjew 63′, 79′

Kryształ: M. Całka – Pa. Musiał, Dobromilski, Śmiałko, K. Wołoch (85′ Mroczek), Kaczoruk (71′ Gałka), Borys (80′ Nieradko), Wójtowicz (66′ Dec), Rybka, A. Wołoch, Reszczyński

Żółta kartka: Bartłomiej Reszczyński

Sędziował: Damian Kuźniak (Lublin).

Werbkowiczanie zaczęli z wiatrem, mieli więcej z gry a Borys, Wołoch oraz Wójtowicz powinni piłkę ulokować w bramce gospodarzy, ale pierwsza połowa zakończyła się bez goli. Po przerwie wiatr sprzyjał miejscowym i często gra toczyła się na połowie Kryształu, który jednak kontratakował, m.in. Reszczyński trafił w poprzeczkę. Skuteczniejsi byli gospodarze dwie wrzutki i dwa gole i było po meczu. W następnej kolejce Kryształ Werbkowice podejmie będącą „na fali” Ładę 1945 Biłgoraj (9 kwietnia, 14:00).

– Piłkarze Kryształu przegrali dzisiaj z Włodawianką Włodawa, ale nadal plasują się na wysokim 6 miejscu w tabeli. Nasi piłkarze od pierwszej połowy byli lepsi na boisku, mieli dużo więcej akcji podbramkowych, ale zabrakło wykończenia i trochę szczęścia. Piłkarze z Włodawy mieli dwie dobre akcje, które zakończyły się bramkami dla Włodawianki, szkoda – stwierdziła po meczu radna gminy Werbkowice Danuta Muzyczka

Kolejka 22 – 1-2 kwietnia

LKS Milanów                   0-4  Polesie Kock

Lutnia Piszczac               0-1  Lewart Lubartów

Łada 1945 Biłgoraj         3-1  Lublinianka Lublin

Włodawianka Włodawa 2-0 Kryształ Werbkowice

POM Iskra Piotrowice      3-1  Kłos Chełm

Powiślak Końskowola      1-2  Górnik II Łęczna

Stal Kraśnik                    2-1  Hetman Zamość