Piłkarskie ligi 17-18.08.2019 r.

W IV lidze Unia Hrubieszów skazana na pożarcie w Chełmie wygrywa, natomiast Kryształ Werbkowice u siebie ponosi wysoką porażkę z Tomasovią. W klasie okręgowej podobnie Olimpia Miączyn. W klasie A Andoria Mircze ligę rozpoczyna od remisu na wyjeździe. Klasa B zacznie w końcu sierpnia. W okręgówce chełmskiej świetnie rozpoczęła Unia Białopole.

IV Liga Lubelska

Kolejka 2 – 18 sierpnia

Kłos Chełm – Unia Hrubieszów 2:3 (1:3)

Remisowy debiut – Na tarczy i z tarczą Unii Hrubieszów!

W pierwszym meczu sezonu 2019/2020 czwarto ligowych debiutantów ku zdumieniu kibiców i obecnych na meczu władz samorządowych powiatowych i miejskich hrubieszowska Unia poniosła wysoką porażkę 0:4 Z Huraganem Miedzyrzec Podlaski. Trener Dariusz Herbin jednak zdołał przygotować mentalnie zespół do następnego meczu, ponieważ Unia wygrała na wyjeździe z  Kłosem Chełm 3:2.

Bramki dla Unii zdobyli: Arkadiusz Drapsa 9’, Mariusz Podgórski 24’ oraz Yevhenii Grui 38’ i Kłosa Damian Kamola 15’ i Paweł Fornal 50’. Skład Unii Hrubieszów: Wyłupek, Blicharz, Pietrusiewicz, Alokhin, Wiejak, Grui, Podgórski, Kamiński, M. Oleszczuk, Greniuk (Steciuk 90’), Drapsa (Zając 90’).

Kłos zaczął spotkanie od  ataków na bramkę Unii. Już w pierwszych minutach zawodnik gospodarzy oddał groźny strzał w kierunku  bramki Jakuba Wyłupka, który wybił piłkę na rzut rożny. Jednak to Unia pierwsza wyszła na prowadzenie. Dobre dośrodkowanie wykorzystał nowy napastnik hrubieszowskiej drużyny Drapsa i było 0:1. Prowadzenie nie trwało jednak długo, ponieważ po kolejnych kilku minutach z bramki cieszyli się gospodarze. Dalsza część pierwszej połowy należała już do Unii. W  24’ spotkania w zamieszaniu w polu karnym Podgórski zdobywa drugą bramkę a kwadrans później było już 1:3, ponieważ dośrodkowanie z prawej strony boiska celnie wykorzystał Grui. W drugiej połowie Kłos ruszył do odrobienia strat i taka okazja nadarzyła się już w 50’, kiedy napastnik gospodarzy wyszedł sam na sam z bramkarzem i uderzył nie do obrony. Gospodarze chcieli doprowadzić przynajmniej do remisu natomiast Unia mądrze się broniła mając jeszcze sytuację do podwyższenia wyniku, lecz strzał był niecelny. Ostatecznie Unia wygrywa i dopisuj pierwsze trzy punkty w czwarto ligowej rywalizacji.

– Dzisiaj chcieliśmy wygrać za wszelką cenę. Bez względu na styl. Osiągnęliśmy to w bólach po ciężkiej walce, nie było w tym piękna i wirtuozerii, ale liczą się trzy punktu i z tego się cieszymy. W drugiej połowie daliśmy sie zepchnąć bardziej do defensywy, ale udało sie dowieźć zwycięstwo. Teraz liczy sie tylko i wyłącznie mecz derbowy z Kryształem i mamy tydzień, aby sie przygotować do niego jak najlepiejprzekazał nam najstarszy zawodnik Unii Wojciech Baran, tym razem mecz obserwując z ławki rezerwowych

***

Kryształ Werbkowice – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:3 (0:1)

W pierwszym meczu sezonu 2019/2020 Tomasovia pokonała u siebie Kłos Chełm zaledwie 2:1, natomiast Kryształ zremisował bezbramkowo w Lublinie z Lublinianką, więc sprawa wyniku w derbowym meczu na werbkowickim boisku była otwarta. Skuteczniejszy okazał się zespół z Tomaszowa Lubelskiego z bramkarzem Piotrem Waśkiewiczem w roli głównej, który po dwóch kolejkach uzbierał komplet punktów i zajmuje drugą pozycję w tabeli o jedną bramkę za Lewartem z Lubartowa, natomiast Kryształ z jednym punktem jest jedenasty.

Bramki: Patryk Nieradko 90+1′ (rzut karny) – Wojciech Gęborys 5′, Michał Towbin 51′, Jakub Szuta 85′. Kryształ: Filipczuk (58′ Stachyra) – Omański, Alokhin, Śmiałko, Luterek – Reszczyński (75′ Łappo), Sas, Denkiewicz, Rybka (85′ Borys), Pilipczuk (60′ Dec) – A. Wołoch (60′ Nieradko). Tomasovia: Waśkiewicz – Pleskacz, D. Szuta, Smoła, Łeń – Towbin (85′ Krosman), Turewicz, Żerucha (75′ J. Szuta), Gęborys (62′ Baran), Stożek (90+2′ Piatnoczka) – Rataj. Żółte kartki: Michał Luterek – Damian Rataj, Damian Szuta, Bartłomiej Pleskacz. Sędziował: Łukasz Woliński (Lublin).

Tak podsumowali mecz trenerzy zespołówPaweł Babiarz (Tomasovia): Rywale w pierwszej połowie stworzyli sobie dwie bardzo groźne sytuacje, ale my, chociaż jesteśmy młodym zespołem realizowaliśmy to, co założyliśmy. Już na samym początku wyszliśmy z kontrą, po której padła pierwsza bramka. Po przerwie chcieliśmy przetrzymać pierwsze dziesięć minut naporu gospodarzy, jakiego spodziewaliśmy się. To nam się udało z nawiązką, bo za chwilę podwyższyliśmy na 2:0. Graliśmy konsekwentnie w defensywie i uważam, że dzięki tym elementom wygraliśmy z Kryształem, który miał optyczną przewagę. Teraz skupimy się na przygotowaniach do kolejnego meczu z kolejnym beniaminkiem Granitem z Bychawy, aby do bilansu dopisać kolejne trzy punkty. I Piotr Welcz (Kryształ Werbkowice): Robimy błędy w ofensywie i gole tracimy w prosty sposób. Przed przerwą byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem, ale obie bramki straciliśmy na początku zarówno pierwszej, jak i drugiej połowy, więc trudno już było o jakieś morale. Dzięki temu rywale sobie coraz śmielej poczynali, lecz pomimo tego my dalej stwarzaliśmy sytuacje i to stuprocentowe, niestety mamy problem z finalizacją akcji.. Nie wykorzystaliśmy ich jednak, a tak nie uda się wygrać meczu. Wygrał zespół bardziej skuteczny. Liczę na zdecydowaną poprawę naszej jakości gry w najbliższym meczu z rywalem „z za miedzy”, czyli hrubieszowską Unią.

– Po raz kolejny mieliśmy sporo sytuacji do strzelenia bramki mimo to brakuje nam szczęścia. Rywal miał swoje sytuację wykorzystał je i wygrał. Teraz mamy czas na to, aby popracować nad wykończeniem sytuacji pod bramką rywali. Czeka nas derbowy mecz z Unią Hrubieszów i zrobimy wszystko, aby wygrać ten mecz – przekazał nam strzelec bramki dla Kryształu Patryk Nieradki

– Na pierwszy rzut oka 1 punkt to mało, ale trzeba docenić rywali, z którymi się mierzyliśmy. Zarówno Lublinianka jak i Tomasovia to jedni z kandydatów do awansu, dlatego szanujemy ten punkt. Odnośnie dzisiejszego meczu z Tomasovią to można podsumować go prostym stwierdzeniem: „jak się nie wykorzystuje swoich sytuacji to się nie wygrywa”. W pierwszej połowie mieliśmy po swojej stronie 3 dogodne sytuację do strzelenia bramki, nie strzeliliśmy ani jednej, Tomasovia miała jedną okazję i ją wykorzystała. Na tym właśnie polega nasz problem, bo kreujemy sobie sytuacje, ale brakuje finalizacji. Wiemy nad czym musimy pracować i skupiamy się już na meczu z Unią Hrubieszów. Niestety po dzisiejszym meczu jestem wykluczony z gry z powodu kontuzji, której doznałem na dzisiejszym meczu i nie będę mógł pomóc drużynie. Pozdrawiam i zapraszam wszystkich kibiców na mecz do HrubieszowaFilip Filipczuk (bramkarz)

***

Włodawianka Włodawa – Huczwa Tyszowce 8:3 (5:1)

Miały być punkty, a zostali wypunktowani…

Pomimo zamieszania mentalno – organizacyjnego, jakie powstało z Huczwą Tyszowce po sezonie 2018/2019 przebudowany zespół przystąpił od pierwszej kolejki do rundy jesiennej 2019 r. jednak w IV lidze. Pod wodzą nowego trenera Krzysztofa Rysaka zespół udał się do Lubartowa i zagrał dobry mecz przegrywając 1:3 z mającym aspiracje do awansu trzecioligowego miejscowym Lewartem. W drugiej kolejce Huczwa przystąpiła z nadziejami na równą walkę we Włodawie, niestety mecz zakończył się hokejowym wynikiem na korzyść miejscowych.

Bramki Huczwy: Dawid Dworak 24’, Damian Ziółkowski 52’ i 65’ i Włodawianki: Michał Budzyński 8’, Vladyslav Mahdysh 16’ i 56’, Patryk Błaszczuk 29’ i 34’, Piotr Chodziutko 41’, Kacper Czarnota 50’, Piotr Pacek 75’. W Huczwie wystąpili: Dawid Dworak (56’ Damian Okalski), Mateusz Bojarczuk, Krystian Guz, Jarosław Legeżyński (80’ Michał Czachor), Łukasz Mruk, Adam Onkiewicz (77’ Mateusz Pawliszak), Antoni Sara (46’ Oliwer Maziarka), Patryk Miedźwiedź, Paweł Wiciejowski (65’ Klaudiusz Dec), Mateusz Materna, Damian Ziółkowski

– Do Włodawy jechaliśmy po trzy punkty, a zostaliśmy wypunktowanipodsumował krótko mecz administrator strony klubowej Huczwy

– Mam nadzieję, że wielu rozumie, w jakiej byliśmy i jesteśmy sytuacji. W obu spotkaniach staraliśmy się wypaść, jak najlepiej. Teraz przed nami kolejny mecz z beniaminkiem z Rejowca, z którym zagramy z twardym postanowieniem… jak nie teraz, to, kiedy…powiedział prezes Tomasz Walentyn

Victoria Żmudź – Lewart Lubartów 1:3

Sparta Rejowiec Fabryczny – Orlęta Łuków 1:1

Huragan Międzyrzec Podlaski – Powiślak Końskowola 3:0

Granit Bychawa – Lublinianka Lublin 3:0

Łada 1945 Biłgoraj – Górnik II Łęczna 0:3