Piłkarskie ligi 22 maja 2008

W Zamojskiej Klasie Okręgowej Unia Hrubieszów dalej wygrywa, nie patrzy czy mecz jest u siebie czy na wyjeździe, w derbach z Płomieniem lepszy Kryształ, ale teraz mecz Kryształu o najlepszą drużynę w powiecie hrubieszowskim właśnie z Unią w Hrubieszowie. Juniorzy Kryształu rozgromili kolegów z Płomienia.

Reklamy

***

Zamojska Klasa Okręgowa

Kolejka – 21-22 maja

Kryształ Werbkowice – Płomień Spartan Nieledew 4-2 (2:2), bramki dla Kryształu zdobyli: B. Reszczyński – 6 min., Piotr Musiał – 16 min., Pomykała 60 i 91 min., skład: Suchodolski, Wyszyński, Krupa, Grula, Piotr Musiał, Śmiałko (`60 Wójtowicz) Pomykała (najlepszy zawodnik meczu), B. Reszczyński, Paweł Musiał, Mac (`90 P.Reszczyński), D. Reszczyński (`73 S.Juszczuk)

Huczwa Tyszowce – Unia Hrubieszów 1-2
Olimpiakos Tarnogród – Korona Łaszczów 2-2
Roztocze Szczebrzeszyn – Victoria Łukowa/Chmielek 0-1
Granica Lubycza Królewska – Nord 98 Wysokie 0-1
Omega Stary Zamość – Ostoja Skierbieszów 3-0
Olender Sól – Orzeł Tereszpol 5-0
Hetman II Zamość – Sparta Wożuczyn 7-1

Kolejka 26 – 24-25 maja

Tabela po 25 kolejkach

1. Olender Sól 60 47-8
2. Hetman II Zamość 51 73-26
3. Roztocze Szczebrzeszyn 50 71-33
4. Huczwa Tyszowce 49 74-48
5. Unia Hrubieszów 46 61-41
6. Kryształ Werbkowice 45 53-34
7. Korona Łaszczów 42 46-43
8. Olimpiakos Tarnogród 40 46-41
9. Sparta Wożuczyn 39 39-43
10. Victoria Łukowa/Chmielek 35 41-29
11. Nord 98 Wysokie 26 34-49
12. Ostoja Skierbieszów 26 26-65
13. Omega Stary Zamość 25 39-58
14. Płomień Spartan Nieledew 18 33-72
15. Granica Lubycza Królewska 15 21-50
16. Orzeł Tereszpol 10 13-77

Następna kolejka:

Unia Hrubieszów -Kryształ Werbkowice 25 maja, 17:00
Płomień Spartan Nieledew -Roztocze Szczebrzeszyn 25 V, 16:00
Korona Łaszczów -Hetman II Zamość 25 maja, 15:00
Sparta Wożuczyn -Olender Sól 25 maja, 14:00
Orzeł Tereszpol -Omega Stary Zamość 25 maja, 17:00
Ostoja Skierbieszów -Granica Lubycza Królewska 25 V, 17:00
Nord 98 Wysokie -Huczwa Tyszowce 24 maja, 17:00
Victoria Łukowa/Chmielek -Olimpiakos Tarnogród 25 V, 17:00

***

Okręgowa Liga Juniorów

17/18 maj

Płomień-Spartan Nieledew – Huczwa Tyszowce 0 : 4
Victoria Łukowa Chmielek – Kryształ Werbkowice 2 : 1
Korona Łaszczów – Sparta Wożuczyn 1 : 3
Orzeł Tereszpol – Hetman Zamość 0 : 5
Ostoja Skierbieszów – Zart Met Olender Sól 0 : 3
Nord 98 Wysokie – Omega Stary Zamość 4 : 1
Olimpiakos Tarnogród – Roztocze Szczebrzeszyn 0 : 2
pauza – Granica Lubycza Król.

22 maj

Kryształ Werbkowice – Płomień-Spartan Nieledew 7 : 0
Olimpiakos Tarnogród – Korona Łaszczów 0 : 1
Roztocze Szczebrzeszyn – Victoria Łukowa Chmielek 3 : 3
Granica Lubycza Król. – Nord 98 Wysokie 2 : 1
Omega Stary Zamość – Ostoja Skierbieszów 6 : 2
Zart Met Olender Sól – Orzeł Tereszpol 5 : 1
Hetman Zamość – Sparta Wożuczyn 2 : 4
Huczwa Tyszowc – pauza

Tabela
1. Victoria Łukowa Chmielek 24 58 74-24
2. Roztocze Szczebrzeszyn 24 50 93-47
3. Zart Met Olender Sól 22 46 60-32
4. Sparta Wożuczyn 23 45 64-38
5. Granica Lubycza Król.23 44 42-22
6. Huczwa Tyszowce 23 42 64-52
7. Kryształ Werbkowice 23 37 49-38
8. Hetman Zamość 22 34 57-50
9. Nord 98 Wysokie 20 27 42-50
10. Korona Łaszczów 23 23 36-56
11. Orzeł Tereszpol 23 22 31-53
12. Omega Stary Zamość 22 19 38-66
13. Olimpiakos Tarnogród 23 19 26-60
14. Płomień-Spartan Nieledew 21 17 24-53
15. Ostoja Skierbieszów 22 7 21-80

Kadra juniorów Kryształu: DamianTarczuk, Damian Suchecki (obaj bramkarze), Wojciech Wyszyński, Mateusz Lachowski, Michał Łukasiuk, Mateusz Dworzycki, Daniel Pomykała, Jakub Fedurek, Przemysław Reszczyński, Wiktor Wójtowicz, Piotr Chrząszcz, Arkadiusz Kieliszek, Paweł Tarczuk, Piotr Tarczuk, Tomasz Pękala, Tomasz Łazorczyk, Maciej Wójtowicz, trener Franciszek Tarczuk

***

Zamojska Klasa „A”

Tabela po 18 kolejkach

1. Pogoń 96 Łaszczówka 40 55-28
2. Orkan Bełżec 36 44-20
3. Olimpia Miączyn 35 65-39
4. Szumy Susiec 33 37-19
5. Echo Zawada 33 41-22
6. Sparta Łabunie 30 41-25
7. Igros Krasnobród 24 38-41
8. Huragan Hrubieszów 24 39-43
9. Perła Telatyn 8 32-41
10. Legion Komarów 6 43-74
11. Ruch Machnów Nowy 10 26-53
12. Kresy Dołhobyczów 7 20-76

Kolejka – 24-25 maja

Kresy Dołhobyczów – Huragan Gmina Hrubieszów 25 maja g. 14.00
Pogoń 96 Łaszczówka – Ruch Machnów Nowy
Sparta Łabunie – Echo Zawada
Szumy Susiec – Olimpia Miączyn
Legion Komarów – Igros Krasnobród
Orkan Bełżec – Perła Telatyn

***

Zamojska klasa „B”

Tabela

1. Orzeł Cześniki 14 34 67-29
2. Andoria Mircze 13 30 57-22
3. Altus Szychowice 13 26 34-25
4. Szyszła/Zryw Ulhówek 13 25 44-24
5. Graf Chodywańce 14 18 33-31
6. GKS Tarnawatka 13 10 27-36
7. Płoszczanin Płoskie 13 5 18-56
8. GLKS Jarosławiec 13 5 10-57
9. Orion Grabowiec 14 16 21-31

Kolejka – 24-25 maja

Pauza: Orion Grabowiec.

Altus Szychowice -Szyszła/Zryw Ulhówek 24 V g. 16.00
Graf Chodywańce -Andoria Mircze 24 V g.15.00
GLKS Jarosławiec -Orzeł Cześniki 15 V g. 17.00
GKS Tarnawatka -Płoszczanin Płoskie

***

Kiełbowicz znowu drugi w Polsce

Piłkarze Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski drugi raz z rzędu wygrali w Pucharze Ekstraklasy. Grodziszczanie pokonali w finałowym spotkaniu wicemistrza oraz zdobywcę Pucharu Polski – Legię Warszawa 4-1 (3-0).

Bramki: Legia – Aleksandar Vuković 90 – Dyskobolia Piotr Rocki 3, Jarosław Lato 13, Adrian Sikora 30, 65

Legia: 1. Wojciech Skaba – 25. Jakub Rzeźniczak, 3. Wojciech Szala, 26. Inaki Astiz Ventura (57, 17. Przemysław Wysocki), 4. Dickson Choto (46, 28. Marcin Smoliński), 11. Tomasz Kiełbowicz – 32. Miroslav Radović, 30. Martins Nnabugwu Ekwueme (46, 14. Aleksandar Vuković), 36. Ariel Borysiuk (46, 19. Takesure Chinyama), 31. Maciej Rybus – 18. Bartłomiej Grzelak.

Opracował – mak

Na zdjęciu Norberta Kucyka – zespół Unii przed meczem z Granicą.