18 kwietnia 2024

Piłkarskie ligi 24-25.09.2016 r. Puchar Polski w Werbkowicach!

W IV lidze Unia Hrubieszów ponosi kolejną porażkę i to pomimo dobrej postawy, za to Kryształ Werbkowice zdobył 15 punktów w pięciu ostatnich meczach i jest już powyżej połowy tabeli. W klasie A Andoria Mircze i Huragan Hrubieszów solidarnie zebrały po 7 goli od czołowych drużyn tej ligi. W klasie B Kryształ II Werbkowice przegrał wysoko, ale utrzymał fotel lidera. A już w środę 28.09.2016 r. od 15.30 w Werbkowicach półfinał Pucharu Polski Kryształ – Hetman Zamość!

IV liga – Kolejka 10

Trwa serial zwycięstw Kryształu!

Wiele klubów po słabym początku, chciałoby zapisać na swoim koncie komplet punktów po kolejnych pięciu meczach, tak, jak to dotychczas uczynił Kryształ Werbkowice. Tym razem padła jedna bramka i to strzelona pod koniec meczu przez debiutanta Mychajło Kaznokhe, ale przyniosła aż trzy punkty i to jest to!

Polesie Kock – Kryształ Werbkowice 0:1 (0:0)

Bramki: Kaznokha 89′

Kryształ: Suchodolski, Wójtowicz, Dobromilski, Wurszt (75′ Nieradko), Śmiałko, Reszczyński, Całka A., Rybka, Dec (73′ Wołoch K), Gałka (60′ Kaznokha), Wołoch A.

Żółte kartki: Wurszt

Arbiter główny: Przemysław Wróbel (OKS Biała Podlaska)

Do przerwy było dużo walki w środku pola, w sumie gra wyrównana z małą ilością strzałów na bramki. Po przerwie zaczęło się podobnie, ale dobrze przygotowani kondycyjnie przez trenera Roberta Wieczerzaka goście, powoli uzyskiwali przewagę mając kilka sytuacji do zdobycia bramki, ale golkiper miejscowych miał swój dzień. Więc, dodatkowo trener Wieczerzak w 60’ dokonał, jak się okazało skutecznej zmiany, ponieważ za Gałkę wszedł debiutant Kaznokha, który za pół godziny po otrzymaniu piłki od Reszczyńskiego zrewanżował się zwycięską bramką, debiut marzenie.

Tak w skrócie mecz zapamiętał czołowy zawodnik Kryształu Bartek Reszczyński: Moim zdaniem pierwsza połowa wyrównana, w drugiej już nieco więcej mieliśmy okazji do strzelania bramki, sam zmarnowałem 100% sytuację, niestety nie udało się. Stasiu i Adi też mieli sytuację, ale coś nie chciało wpaść, brakowało trochę szczęścia, ale w 89’dostałem piłkę na ścianę, wycofałem do Miszy na 13 metr a ten ładnym strzałem pokonał bramkarza. Cieszy kolejna wygrana i najważniejsze trzy punkty. I oby ta seria trwała jak najdłużej.

Niestety, Unia nadal bez zwycięstwa!

Włodawianka w ostatnich pięciu meczach poniosła porażki, Unia jeszcze nikogo nie pokonała, grała u siebie, wydawało się, że tym razem będzie wygrana, niestety komplet punktów dopisano gościom.

Unia Hrubieszów – Włodawianka Włodawa 0:2 (0:1)

Bramki: Błaszczuk 28’, Zdolski 57’

Unia: Ryć, Jędrzejuk, Oleksiak, Garbacz, Wiejak, Perin, Podgórski, Fulara, Poterucha, Kazan, Karaszewski(Stepaniuk)

Żółte kartki: Krzysztof Garbacz (U) – Chaciówka (W)

Śędzia główny: Piotr Kozłowski (Lublin).

Do przerwy gospodarze mieli przewagę, byli częściej przy piłce, ale brakowało końcowego podania, czy skutecznego strzału. No to, goście skontrowali i pomimo, że obrońcy gospodarzy starali się zablokować akcję, to jednak piłka znalazła się w siatce. Po przerwie nadal Unia naciskała, ale Michałowi Wiejakowi nie udało się przejąć piłki po stałym fragmencie gry, to rywal ledwo musnął piłkę i było 0:2. Do końca meczu wynik pozostał bez zmian.

Trener Unii Dariusz Herbin po meczu nie krył rozgoryczenia: Ktoś może i powie, że ograli nas łatwo, ale tak nie było. Byliśmy przy piłce, walczyliśmy, jak oddaliśmy strzał, to popadamy w bramkarza czy boczną siatkę. Ciężko będzie nam przełamać się, ale będziemy próbować, sport lubi niespodzianki.

Kłos Chełm – Lublinianka Lublin 1:3

Górnik II Łęczna – Lewart Lubartów 1:0

Hetman Zamość – LKS Milanów 5:0

Chełmianka Chełm – Lutnia Piszczac 7:1

Victoria Żmudź – Łada 1945 Biłgoraj 2:3

Tomasovia Tomaszów Lubelski – POM Iskra Piotrowice 4:1

Stal Kraśnik – Powiślak Końskowola 5:2