Piłkarskie ligi 29-30.04.2017 r.

W IV lidze lepiej być nie mogło zwycięstwa oraz po trzy punkty Unii Hrubieszów i Kryształu Werbkowice i to na wyjazdach. Ciekawe, jak to będzie już w środę 3 maja? W klasie A cieniutko dwie porażki – Andorii Mircze i Huraganu Hrubieszów. Natomiast w klasie B kolejne zwycięstwo Kryształu II Werbkowice i dalsze liderowanie.

Tomasovia

Powiślak Końskowola – Unia Hrubieszów 1:3 (0:3)

Przełamanie Unii…

Oba zespoły przystępując do spotkania marzyły o przełamaniu złej passy, Powiślak nie zdobył żadnego punktu w pięciu meczach kwietniowych a Unia ostatni mecz wygrała na wyjeździe z Lublinianką (1:2) 29 października w rundzie jesiennej. Po dobrej grze zespół z Hrubieszowa w radosnym nastroju wracał do domu.

W Unii wystąpili: Dobromilski – A. Oleszczuk (79′ Goch), Mikulski, Oleksiuk, Wiejak, Fulara, Podgórski, Kazan, Pańko (70′ Stepaniuk, 89′ Garbacz), M. Oleszczuk, Poterucha. Bramki: Krystian Brudz 77′ – Ivan Oleksiuk 10′, Mariusz Podgórski 15′, Mateusz Oleszczuk 42′. Sędziował: Jacek Paskudzki (Biała Podlaska).

W pierwszym kwadransie gry dwa dośrodkowania w pole karne Powiślaka i dwa gole z główki. Do trzeciej bramki przyczynił się obrońca gospodarzy, który „podał” piłkę kolejnemu z klanu Oleszczuków debiutującemu w pierwszym zespole Unii Mateuszowi, który ulokował piłkę w bramce rywala. Po przerwie Unia szanowała piłkę, Powiślak kontrował, ale tyko raz skutecznie. W następnym meczu Unia Hrubieszów podejmie POM Piotrowice (3 maja, 16:00) a cztery dni później zawita do Włodawy (7 maja, 16:00).

W pierwszej połowie Powiślak nie stworzył żadnej niebezpiecznej sytuacji, a my tym razem byliśmy bezlitośni i skuteczni. Potem chcieliśmy utrzymać wynik, ale to się nie udało i straciliśmy bramkę. Wymarzony debiut zaliczył niespełna 17-letni Mateusz Oleszczuk. Mateusz jest bardzo inteligentny i dostał jasny sygnał, jak i inni młodsi piłkarze, że jak będą pracować, to mogą coś w piłce osiągnąć. W bieżącym tygodniu czekają drużynę dwa mecze, oczywiście będziemy walczyć o maksymalną ilość punktów – skwitował trener Unii Dariusz Herbin.

Piotr Fulara

– Mecz ułożył się po naszej myśli, bo strzeliliśmy szybko dwie bramki, zrealizowaliśmy taktykę, którą nakreślił nam Trener – żeby zaatakować wysoko drużynę Powiślaka i to sie opłaciło… potem kontrolowaliśmy przebieg meczu i Powislak nie był w stanie nam zagrozić mimo, że w drugiej połowie był drużyną lepszą… wygraliśmy ten mecz zasłużenie i wierzę, że kolejne dwa spotkania również zakończymy zwycięsko.

Ivan Oleksiuk

– Jestem bardzo zadowolony ze swojej bramki, ligowe podanie z rzutu rożnego wykonał Piotr Fulara, gdzie mi zostało tylko podstawić głowę. Myślę, że załatwiliśmy mecz w 1 połowie. Byliśmy dobrzy drużynowo, walczyliśmy na każdym centymetrze boiska, tym samym nie pozwoliliśmy rywalom stworzyć jakiejś sytuacji koło naszej bramki. Chcieliśmy na zero z stylu, ale nie udało się, cieszymy się, że 3 punkty przyjechały do Hrubieszowa.

Mateusz Oleszczuk (debiut w I Unii)

– Od samego początku spotkania graliśmy wysokim pressingiem, co dało nam 3 bramki, a my nie mogliśmy stracić bramki, bo wtedy by nam się bardzo ciężko grało. Udało nam się strzelić 3 bramki i mieliśmy spokój. A co o bramce mojej? Błąd popełnił zawodnik Powiślaka, który podał mi piłkę do nogi a ja przełożyłem sobie na swoją lepsza nogę i uderzyłem na bramkę. W dwóch najbliższych tygodniach liczymy tylko na wygraną, nie możemy przegrać, musimy teraz wygrywać i wierzymy w to, że z każdym możemy wygrać!!!

***

Lewart Lubartów – Kryształ Werbkowice 1:2 (0:1)

Kryształ grał do końca!

Od pierwszych minut Lewart atakował, lecz kontra Kryształu okazała się skuteczna po długim podaniu Reszczyńskiego i strzale z bliska Adriana Wołocha. Tuż po przerwie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który przyniósł remis. W ostatniej minucie meczu z lewej strony boiska tuż przy linii piłkę ponownie w pole karne posłał Reszczyński a Rybka uderzając głową zdobył zwycięską bramkę. W następnej kolejce Kryształ Werbkowice podejmie Lubliniankę (środa, 3 maja, 15:30), a  Polesie Kock (niedziela, 7 maja, 15:00).

Kryształ: Suchodolski – Paweł Musiał, Dobromilski, Śmiałko, K. Wołoch, A. Całka, Borys (62’ Kaznokha), Reszczyński (85’ Mroczek), Rybka, Wójtowicz (66’ Nieradko), A. Wołoch (90’ Steciuk). Bramki: Karol Bujak 48’ (rzut karny) – Adrian Wołoch 19’, Stanisław Rybka 90’. Żółte kartki: Patryk Stopa, Ernest Wiącek – Bartłomiej Reszczyński. Sędziował: Karol Walczuk (Biała Podlaska).

Kiedy strzeliliśmy bramkę, staraliśmy się uspokoić grę, a wychodziliśmy z szybkimi kontrami. Nieoczekiwany rzut karny i bramka gospodarzy wprowadziła trochę zamieszania w grze mojego zespołu. Lewart atakował odważniej, ale i my mieliśmy swoje okazje. W końcu z lewej strony boiska przeprowadziliśmy szybką akcję, która dała nam trzy punkty. Przed nami w ciągu tygodnia dwa mecze na własnym obiekcie, nasz cel to sześć punktów i wówczas będzie szansa na awans w tabeli – podsumował trener Robert Wieczerzak.

– Bartek Reszczyński podał mi piłkę na 5 metr do pustej bramki, czego nie mogłem zmarnować.  Przed nami dwa mecze z przeciwnikami, którzy na pewno będą ambitnie walczyć o korzystny rezultat, ale jestem pewien, że zdobędziemy komplet punktów – przekazał Adrian Wołoch.

Robert Suchodolski

– To był mecz walki Lewart postawił nam trudne warunki na dodatek sędzia popełniał mnóstwo błędów na korzyść rywali, ale wygraliśmy i to sie liczy. Bramka „Adiego” padła po składnej akcji i ładnej asyście Bartka Reszczyńskiego. Po mojej kontuzji? Jest ok…, nie odczuwam żadnego bólu.

Przed nami dwa mecze i liczymy na komplet punktów, oczywiście z szacunkiem dla rywali.