Podnoszenie ciężarów

Międzynarodowy Turniej Juniorów
w Podnoszeniu Ciężarów

Reklamy

W dniu 29.10.2005 w Havirovie (CZECHY) odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów CEFTA, w którym wzięło udział 49 zawodników i zawodniczek. Wśród juniorek zwyciężyły zdecydowanie Polki (563,8 pkt.) przez Czechami (367,4) i Słowacją (304,9). Rywalizację juniorów wygrali niespodziewanie… Czesi (1594,8 pkt.), którzy pokonalii Polskę (1554,7) oraz Słowację

Poniżej najciekawsze wyniki z Havirova:

JUNIORKI

POLSKA – 563,8 pkt.
191,8 pkt. – 171 (78+93) – Barbara ŻAK (88, Heros Legnica; 68,9)
190,5 pkt. – 166 (76+90) – Ewa JASTRZĘBSKA (87, WLKS Siedlce; 66,0)
187,2 pkt. – 163 (73+90) – Ewa MIZDAL (87, MKS Unia Hrubieszów; 65,9)
184,8 pkt. – 169 (76+93) – Sylwia DORZAK (88, Czarni Góral Żywiec; 72,6)
173,4 pkt. – 115 (48+67) – Agnieszka ZAORSKA (88, LKS Terespol; 46,2)
172,9 pkt. – 134 (58+76) – Agnieszka KASZUBA (88, CLKS Mazovia Ciechanów; 55,3)
164,3 pkt. – 117 (50+67) – Sara DANICZ (88, Orzeł Ciężkowice; 49,9)

CZECHY – 367,4 pkt.
141,3 pkt. – 131 (60+71) – Marketa MINARIKOVA (87; 75,0)
Najlepszy wynik
SŁOWACJA – 304,9 pkt.
109,1 pkt. – Weronika KISSOVA (90; 56,6)
Najlepszy wynik

JUNIORZY

CZECHY – 1594,8 pkt.
352,3 pkt. – 320 (145+175) – Jiri ORSAG (89; 100,8)
340,9 pkt. – 300 (135+165) – Lukas CIBULKA (87; 93,2)
307,6 pkt. – 231 (103+128) – Michal MICKA (89; 69,5)
304,4 pkt. – 234 (105+129) – Patryk KRYWULT (90; 72,1)
Najlepsze wyniki

POLSKA – 1563,8 pkt.
335,5 pkt. – 274 (122+152) – Hubert WAWRYNIUK (87, LKS Terespol;80,0)
314,4 pkt. – 220 (100+120) – Emil KOSZAŁKA (87, MKS Unia Hrubieszów; 62,7)
306,9 pkt. – 230 (100+130) – Adam BOBIŃSKI (87, CLKS Mazovia Ciechanów; 69,3)
299,7 pkt. – 224 (98+126) – Robert ADAMUS (87, KS Hejnał Kęty; 69,0)
298,2 pkt. – 222 (102+120) – Radosław WRÓBLEWSKI (88, CLKS Mazovia Ciechanów; 68,6)
296,6 pkt. – 225 (100+125) – Łukasz STACHOWIAK (88, HKS Szopienice; 70,6)
293,9 pkt. – 272 (115+157) – Kamil KULPA (88, LKS Znicz Biłgoraj; 106,2)
283,4 pkt. – 235 (100+1350 – Michał WAWRZONKOWSKI (88CLKSMazoviaCiechanów;82,3)

SŁOWACJA – 1426,6 pkt.
319,8 pkt. – 293 (131+162) – Michal POKUSA (87; 103,2)
297,5 pkt. – 223 (103+120) – Frantisek ELIAS (88; 69,3)
Najlepsze wyniki

Trenerami reprezentacji Polski byli: juniorki – HENRYK WYBRANOWSKI
(LKS Znicz Biłgoraj) i Antoni CZERNIAK (MKS Unia Hrubieszów); juniorzy – Waldemar GOŚ (CLKS Mazovia Ciechanów).

W ogólnej klasyfikacji wśród Juniorek Ewa Mizdal z " Unii" Hrubieszów zajęła trzecie miejsce , a wśród juniorów piątą lokatę zajął Emil Koszałka także z "Unii" Hrubieszów.
Były to najwyższe lokaty zawodników z Okręgu Lubelskiego ,
z którego Polskę reprezentowało pięcioro zawodników .

Relację przygotował Leszek Tarnawski