18 kwietnia 2024

Porażka Unii w ostatnim sparingu. Podsumowanie spotkań kontrolnych

W swoim ostatnim meczu sparingowym Unia Hrubieszów przegrała dość niespodziewanie 1:3 z Huczwą Tyszowce. Po pierwszej połowie nasz zespół prowadził 1:0 bo bramce Pedro Perina. W drugiej części gry Unia wyraźnie spuściła z tonu, co odbiło się na końcowym wyniku.

Unia Hrubieszów – Huczwa Tyszowce 1:3 (1:0)

Unia: Dobromilski – A. Oleszczuk (85′ Smoła), Oleksiuk, Mikulski, Wiejak (60′ Pietrusiewicz), Podgórski, Perin, Kazan, Poterucha, Bil (60′ M. Oleszczuk), Pańko (75′ K. Oleszczuk).

Bramka dla Unii: Pedro Perin (3’).

***

Podsumowanie spotkań kontrolnych

W przerwie zimowej między rundami sezonu 2016/2017 IV ligi lubelskiej, Unia Hrubieszów rozegrała łącznie dziewięć spotkań kontrolnych.  Trzy spotkania Unia wygrała, dwa zremisowała oraz cztery razy przegrywała. W naszej ocenie najlepszy mecz nasz zespół rozegrał z Górnikiem II Łęczna mimo porażki 1:0. Najbardziej wymagającym przeciwnikiem w grach sparingowych okazała się Tomasovia, która wygrała z nami 2:0. Wszystkie spotkania w przerwie zimowej zostały rozegrane na boiskach o sztucznej nawierzchni, głównie w Zamościu.

Jeśli popatrzymy na skład wyjściowy Unii w poszczególnych spotkaniach, to łatwo dojdziemy do wniosku, że trener Dariusz Herbin nieustannie rotował składem. Różne wyjściowe jedenastki wynikały przede wszystkim z urazów oraz z faktu, że naszych zawodników zatrzymywały choroby lub sprawy prywatne.

Na pewno trzeba oddać naszej drużynie, że przerwę zimową, przepracowała bardzo solidnie i miejmy nadzieję, że efekty ciężkiej pracy w rundzie wiosennej przyniosą spodziewane rezultaty w postaci, zapewnienia przez Unię Hrubieszów utrzymania się w IV lidze.