Powiatowy Plebiscyt Sportowców

Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie i „Dziennik Wschodni” – redakcja zamojska organizuje IX „Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Powiatu Hrubieszowskiego”. Kluby sportowe z powiatu hrubieszowskiego wytypowały 26 zawodniczek i zawodników oraz 6 trenerów.

Reklamy

br />Reprezentują oni takie dyscypliny sportowe jak piłka nożna, unihokej, podnoszenie ciężarów i lekką atletykę.

W jaki sposób można głosować ? Należy kupić „Dziennik Wschodni” wyciąć kupon i całkowicie go wypełnić z nominowanych kandydatów, podać swoje dane.

Kupon plebiscytowy (dowolna ilość) do 23 lutego 2008 r. należy przesłać lub donieść do redakcji – Redakcja Dziennika Wschodniego, ul. Grecka 6 (Hotel Renesans) 22 – 400 Zamość, z dopiskiem na kopercie „Plebiscyt 2007” lub sekretariatu Starostwa Powiatowego 22 – 500 Hrubieszów ul. Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” 1.

Zawodnik umieszczony ma 1 miejscu otrzymuje 10 pkt., drugi 9 itd. aż do dziesiątego po jednym punkcie coraz mniej. Szkoleniowiec umieszczony na 1 miejscu otrzymuje 5 pkt. dalsi do piątego miejsca po 1 punkcie mniej za coraz niższe miejsce. Kto zsumuje ile punktów, takie zajmie miejsce w konkursie.

Organizatorzy przewidzieli uroczyste podsumowanie plebiscytu 7 marca b.r. gdzie zostanie nagrodzonych 10 sportowców i 5 trenerów oraz losowo wybrani głosujący.

W Dzienniku Wschodnim plebiscytem kieruje red. Leszek Wójtowicz, a w starostwie Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Dariusz Czujkowski.

***

Kandydaci do IX Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Powiatu Hrubieszowskiego w 2007 r.

ZAWODNICY

Łukasz Wojciechowski
Klub sportowy – Uczniowski Klub Sportowy „Grześ” Hrubieszów
dyscyplina sportu – unihokej
wiek – 18 lat
osiągnięcia:
– w roku 2007 wraz z drużyną wywalczył 6 miejsce na Mistrzostwach Polski.

Bartłomiej Powęzka
Klub sportowy – Uczniowski Klub Sportowy „Grześ” Hrubieszów
dyscyplina sportu – unihokej
wiek – 18 lat
osiągnięcia:
– w roku 2007 wraz z drużyną wywalczył 6 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych w Unihokeja.

Maciej Węgor
Klub sportowy – Uczniowski Klub Sportowy „Grześ” Hrubieszów
dyscyplina sportu – unihokej
wiek – 18 lat
osiągnięcia:
– w roku 2007 wraz z drużyną wywalczył 6 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych w Unihokeja;
– uczestnik Międzynarodowego Turnieju w Bratysławie „SLOVAK OPEN”;
– jako jeden z nielicznych bramkarzy posiada tzw. asysty (udział przy zdobytej bramce).

Rafał Fedaczyński
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – Chód sportowy
wiek – 28 lat
osiągnięcia:
– jedyny reprezentant z Lubelszczyzny na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Osace w 2007 r.;
– zajął 9. miejsce w Pucharze Europy w chodzie sportowym w Leamington w Anglii, gdzie na dystansie 50 km pobił swój rekord życiowy i uzyskał czwarty rezultat w historii polskiego chodu sportowego;
– do znaczących osiągnięć tego zawodnika zaliczyć należy zdobycie brązowego medalu w chodzie na 5000 m w Halowych Mistrzostwach Polski w Spale oraz zwycięstwo w Międzynarodowym Mityngu Chodziarskim w Zaniemyślu na dystansie 20 km.

Agnieszka Łatka
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – Chód sportowy
wiek – 17 lat
osiągnięcia:
– zajęła V miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Spale na dystansie 3000 m;
– zajęła V miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Szczecinie na dystansie 5000 m;
– zajęła V miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Bieruniu na dystansie 20 km., ustanawiając rekord Polski do lat 16 – tu

Aleksandra Szczęk
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – Biegi przez płotki
wiek – 18 lat
osiągnięcia:
– zajęła V miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików na 300 m ppł w Stargardzie;
– zajęła I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na 300 m ppł oraz II miejsce na 100 m ppł na tej samej imprezie w Białymstoku.

Aneta Teterycz
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – Sprint
wiek – 18 lat
osiągnięcia:
– zajęła I miejsce w Międzywojewódzkich Eliminacjach Międzywojewódzkich do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na dystansie 400 m;
– zakwalifikowała się do Finałów podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szczecinie.

Łukasz Krakowiak
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – Biegi średnie
wiek –
osiągnięcia:
– zajął I miejsce w cyklu biegów Grand Prix Polski Środkowo Wschodniej Juniorów Starszych;
– zajął I miejsce w Biegu Cukrownika w Werbkowicach;
– zajął I miejsce w Biegu Unii Horodelskiej w Horodle;
– zajął I miejsce w Biegu Lewarta w Lubartowie;
– zajął I miejsce w Biegu Konstytucji w Puławach;
– zajął I miejsce w Biegu Niepodległości w Puławach.

Artur Kern
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – biegi
wiek – 28 lat
osiągnięcia:
– czołowy zawodnik w kraju w biegu na dystansie 5000 m;
– dwukrotnie ustanowił rekord Polski na 5000 m w hali.

Muzyczuk Małgorzata
Nauczyciel Zespołu Szkół nr 4 w Hrubieszowie,
dyscyplina sportu – lekka atletyka
wiek – 45 lat
osiągnięcia:
– najpopularniejsza i najdłużej startująca zawodniczka z Hrubieszowa;
– w 2007 roku systematycznie zajmowała wysokie miejsca w ramach biegów ulicznych wchodzących w skład Grand Prix Polski Środkowo – Wschodniej, co przyczyniło się do wywalczenia 2 pozycji wśród kobiet za cały cykl;
– znakomicie wypadła w maratonie Poznańskim zajmując w obsadzie międzynarodowej 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej w Poznaniu;
– w maratonie w Pucku wywalczyła Mistrzostwo Polski Nauczycielek na tym dystansie;
– już dwudziesty raz uczestniczyła w Wieloetapowym Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny (100 km.), zajmując w swojej kategorii wiekowej 3 miejsce;
– ósmy raz wygrała bieg od Jeziora Łukcze do Jeziora Krasne w kat. powyżej 35 lat;
– wygrała w swojej kategorii Bieg Barbórkowy w Łęcznej i Sylwestrowy w Nałęczowie jednocześnie należy podkreślić, że we wszystkich zawodach i przygotowaniach uczestniczy na koszt własny

Ewa Mizdal
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów
wiek – 21 lat
osiągnięcia:
– Mistrzostwa Polski Juniorek do lat 20- Złoty Medal;
– Mistrzostwa Świata juniorek – 8 miejsce;
– Mistrzostwa Europy juniorek – 4 miejsce;
– Mistrzostwa Polski seniorek – Srebrny Medal;
– Ogólnopolskie Igrzyska LZS młodzieży szkolnej – złoty medal;
– Mistrzostwa Polski LZS do lat 20 – srebrny medal.

Emil Koszałka
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów
wiek – 21 lat
osiągnięcia:
– Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 – Srebrny medal;
– Mistrzostwa Polski Seniorów – 7 miejsce;
– Ogólnopolskie Igrzyska LZS młodzieży szkolnej – złoty medal.

Sylwia Lalik
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów
wiek – 21 lat
osiągnięcia:
– Mistrzostwa Polski Juniorek do lat 20 – Srebrny Medal;
– Mistrzostwa Europy Juniorek – 8 miejsce;
– Mistrzostwa Polski Seniorek – III miejsce;
– Ogólnopolskie Igrzyska LZS młodzieży szkolnej – srebrny medal.

Marta Unkiewicz
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów
wiek – 21 lat
osiągnięcia:
– Mistrzostwa Polski Juniorek do lat 20 – Srebrny Medal;
– Ogólnopolskie Igrzyska LZS młodzieży szkolnej – srebrny medal;
– Mistrzostwa Polski Seniorek – 6 miejsce.

Grzegorz Kokoszka
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów
wiek – 18 lat
osiągnięcia:
– Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 – Złoty Medal.

Sarzyński Adam
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów
wiek –19 lat
osiągnięcia:
– Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 – 6 miejsce;
– Ogólnopolskie Igrzyska LZS młodzieży szkolnej – złoty medal;
– Mistrzostwa Polski LZS do lat 20 – złoty medal.

Lalik Kamil
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów
wiek – 18 lat
osiągnięcia:
– Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 – 4 miejsce;
– Ogólnopolskie Igrzyska LZS młodzieży szkolnej – srebrny medal.

Kondziołka Marcin
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów
wiek – 20 lat
osiągnięcia:
– Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 – 6 miejsce;
– Ogólnopolskie Igrzyska LZS młodzieży szkolnej – srebrny medal;
– Mistrzostwa Polski Seniorów – 5 miejsce;
– Mistrzostwa Polski LZS do lat 20 – złoty medal.

Pyrz Ewelina
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów
wiek – 18 lat
osiągnięcia:
– Mistrzostwa Polski juniorów do lat 18– 6 miejsce
– Ogólnopolskie Igrzyska LZS młodzieży szkolnej – 4 miejsce
– Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 17 – 5 miejsce
– Mistrzostwa Polski LZS do lat 20 – brązowy medal

Dubiel Arkadiusz
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów
wiek – 21 lat
osiągnięcia:
– Mistrzostwa Polski juniorów do lat 20 – 5 miejsce;
– Ogólnopolskie Igrzyska LZS młodzieży szkolnej – srebrny medal;
– Mistrzostwa Polski LZS do lat 20 – srebrny medal.

Krzysztof Kozicki
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „Unia” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna
wiek – 18 lat
osiągnięcia:
– bramkarz I zespołu „UNII”; chociaż jest w wieku juniora z powodzeniem występuje w bramce zespołu seniorów, czyniąc ciągłe postępy.

Mariusz Bednarz
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „Unia” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna
wiek – 39 lat
osiągnięcia:
– najstarszy wiekiem piłkarz „UNII” i najbardziej utytułowany;
– wielokrotnie wywalczył awans drużyny do IV ligi. Aktualnie jeden z najlepszych zawodników „UNII” i zamojskiej ligi okręgowej.

Adam Onkiewicz
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „Unia” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna
wiek – 26lat
osiągnięcia:
– jeden z podstawowych zawodników I zespołu seniorów „UNII”;
– swoją postawą i zaangażowaniem na treningach i meczach może stanowić przykład i wzór dla kolegów z drużyny oraz młodszych adeptów piłkarstwa.

Krystian Stefaniak
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „Unia” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna
wiek – 13 lat
osiągnięcia:
– reprezentant kadry wojewódzkiej w roczniku 1995, zawodnik drużyny trampkarzy młodszych.

Patryk Krygiel
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „Unia” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna
wiek – 13 lat
osiągnięcia:
– reprezentant kadry wojewódzkiej w roczniku 1995, zawodnik drużyny trampkarzy młodszych.

Konrad Karwacki
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „Unia” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna
wiek – 14 lat
osiągnięcia:
– reprezentant kadry wojewódzkiej w roczniku 1994, zawodnik drużyny trampkarzy młodszych.

***
TRENERZY

1. Antoni Czerniak
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – trener podnoszenia ciężarów
wiek – 49 lat
osiągnięcia:
– trener kadry narodowej Polski Juniorek do lat 20 – trener zawodniczek MKS „ Unia” Hrubieszów – Ewy Mizdal, Sylwi Lalik, Marty Unkiewicz;
– pod jego opieką szkoleniową /wspólnie z trenerami: Tarnawski i Greszeta/ zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów MKS „UNIA” Hrubieszów zdobyli w 2007 r. łącznie 32 medale na zawodach Mistrzostw Polski. W klasyfikacji Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego zajęli 4 miejsce w Polsce w podnoszeniu ciężarów.

2. Leszek Tarnawski
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – trener podnoszenia ciężarów
osiągnięcia:
wiek – 41 lat
– trener Kadry Województwa Lubelskiego Juniorów;
– trener zawodników MKS „Unia” Hrubieszów – Emila Koszałka, Grzegorza Kokoszki, Marcina Kondziołki, Adama Sarzyńskiego.
– pod jego opieką szkoleniową /wspólnie z trenerami: Czerniak i Greszeta/ zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów MKS „UNIA” Hrubieszów zdobyli w 2007 r. łącznie 32 medale na zawodach Mistrzostw Polski. W klasyfikacji Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego zajęli 4 miejsce w Polsce w podnoszeniu ciężarów.

3. Andrzej Greszeta
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – trener podnoszenia ciężarów
wiek – 31 lat
osiągnięcia:
– trener Kadry Województwa Lubelskiego młodzików;
– trener zawodników MKS „ Unia” Hrubieszów – Eweliny Pyrz, Kamila Lalika , Arkadiusza Dubiel.
– pod jego opieką szkoleniową /wspólnie z trenerami: Tarnawski i Czerniak/ zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów MKS „UNIA” Hrubieszów zdobyli w 2007 r. łącznie 32 medale na zawodach Mistrzostw Polski. W klasyfikacji Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego zajęli 4 miejsce w Polsce w podnoszeniu ciężarów.

4. Andrzej Kulczyński
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – trener lekkiej atletyki
wiek – 66 lat
osiągnięcia:
– zasłużony, wieloletni trener i wychowawca młodzieży (od 2008 r. na emeryturze);
w swojej długoletniej karierze trenerskiej wychował kilkudziesięciu medalistów Mistrzostw Polski, 7 reprezentantów Polski, sięgając również po najważniejsze laury w Polsce w Punktacji klubowej;
– w 2007 r. jego zawodniczki (m.in.: Aleksandra Szczęk, Aneta Teterycz) zajmowały wysokie miejsca na zawodach ogólnopolskich.

5. Mirosław Szuper
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – szkoleniowiec zespołu trampkarzy młodszych
wiek – 57 lat
osiągnięcia:
– szkoleniowiec zespołu trampkarzy młodszych uczestniczących w rozgrywkach ligi wojewódzkiej;
przebojem awansował z zespołem do ligi wojewódzkiej, gdzie zajmuje środek tabeli;
trzech młodych podopiecznych wprowadził do kadry wojewódzkiej.

6. Krzysztof Dąbrowski
Klub sportowy – Uczniowski Klub Sportowy „Grześ” Hrubieszów
dyscyplina sportu – trener unihokeja
wiek – 40 lat
osiągnięcia:
– nauczyciel w Szkole Podstawowej Nr 2 w Hrubieszowie od 17 lat;
– założyciel i prezes UKS „Grześ”;
– dzięki swojemu zaangażowaniu wprowadził i rozpowszechnił nową dyscyplinę sportu – unihokej, która w ciągu 10 lat istnienia klubu stała się bardzo popularna w środowisku lokalnym;
– jego zawodnicy i zawodniczki odnosili i odnoszą sukcesy na arenie ogólnopolskiej, wystąpili 8- krotnie w finałach mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych;
– obecnie trzech byłych zawodników występuje w barwach AZS AWF Biła Podlaska w lidze seniorów, a Krzysztof Kusiak (były zawodnik UKS „Grześ”) gra w drużynie „NYC FLOORBALL” Nowy York USA.

***

Kolejność w sezonie 2006 wyglądała następując:

Zawodnicy:
1. Mizdal Ewa podnoszenie ciężarów
2. Lalik Sylwia podnoszenie ciężarów
3. Fedaczyński Rafał lekka atletyka
4. Koszałko Emil podnoszenie ciężarów
5. Bełz Kamil lekka atletyka
6. Onkiewicz Adam piłka nożna
7. Sarzyński Adam podnoszenie ciężarów
8. Teterycz Aneta lekka atletyka
9. Kokoszka Grzegorz podnoszenie ciężarów
10. Czerw Mateusz unihokej

Trenerzy:
1. Tarnawski Leszek podnoszenie ciężarów
2. Czerniak Antoni podnoszenie ciężarów
3. Szuper Mirosław piłka nożna
4. Dąbrowski Mirosław unihokej
5. Kulczyński Andrzej lekka atletyka

***

Jednocześnie przypominam, że trwają plebiscyty na najlepszych sportowców Lubelszczyzny w „Dzienniku Wschodnim” i na najlepszych sportowców oraz szkoleniowców w „Tygodniku Zamojskim”.
Sportowcy liczą na liczne głosy kibiców !!!

Opracował – mak

Na zdjęciu – Laureaci – zawodnicy za rok 2006 podczas uroczystego podsumowania plebiscytu.