23 kwietnia 2024

Puchar Polski: Mecz Unii przerwany, Kryształ przegrał z Hetmanem

5 września zostały rozegrane mecze 1/4 Pucharu Polski na szczeblu Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Mecz Unii z Huczwą został przerwany w 101 minucie z powodu znieważenia sędziego przez zawodnika Huczwy, Kryształ przegrał z Hetmanem 1:2.

Wyniki 1/4 Pucharu Polski na szczeblu ZOZPN:

MKS Unia Hrubieszów – TKS Huczwa Tyszowce – mecz przerwany w 101 minucie (przy wyniku w dogrywce 2:1 dla Unii), z powodu czynnego znieważenia sędziego głównego przez zawodnika Huczwy

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski – Łada 1945 Biłgoraj 5:0

LKS Grom Różaniec – Bombowiec Roztocze 1:0

Fundacja KS Hetman Zamość – MLKS Kryształ Werbkowice 2:1

***

Ze strony Unii Hrubieszów:

WYGRYWAMY ĆWIERĆFINAŁ OKRĘGOWEGO PUCHARU POLSKI 2:1.

Spotkania z TKS „HUCZWA” Tyszowce możemy nazwać lokalnym el clasico. Nasz zespół po raz kolejny pokazał charakter.

Huczwa nastawiając się na grę z kontry, mądrze weszła w mecz i objęła prowadzenie. Po dokładnym podaniu Ziółkowskiego z najbliższej odległości Sioma zdobył bramkę.

Nasz zespół prowadząc grę przez większość meczu, wyrównał dopiero w 85 minucie. Bramkę z rzutu karnego zdobył Hrui.

W dogrywce osłabiony zespół z Tyszowiec opadł z sił i zdobycie bramki to była kwestia czasu. W 101 minucie po ładnej akcji prawą stroną, gola na 2:1 zdobył Pańko.

Niestety mecz został przerwany. Sędzia pokazując czerwoną kartkę zawodnikowi z Huczwy w nerwach szturchnął sędziego, ten bez wahania przerwał mecz, powołując się na nietykalność sędziego.

Mimo tego przykrego incydentu warto odnotować, że Huczwa pokazała dużo lepszy i dojrzalszy futbol niż w poprzednich spotkaniach przeciwko nam, lecz po raz czwarty z rzędu to my odnosimy sukces.

Skład Unia: Tomczyszyn – Fulara, Kazan, Zajac, Pietrusiewicz, Podgórski, Kamiński, Wiejak, Hrui, Omański, M. Oleszczuk. Zagrali również: Pańko, K. Oleszczuk, Poterucha.

Do kibiców małe sprostowanie: mecz rozpoczął się prawie z 30 minutowym opóźnieniem – drużyna gości nie dojechała na czas.

A już w niedzielę czeka nas kolejne spotkanie – tym razem udamy się do Łaszczowa, gdzie zagramy z miejscową Korona Łaszczów.

źródło: ZOZPN