Puchar Polski w piłce siatkowej

Hrubieszów

Reklamy

Po raz pierwszy w historii, Puchar Polski w piłce siatkowej zagości w Hrubieszowie – przyjdź i zobacz męską siatkówkę w pucharowym wydaniu.

Rozgrywki o Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn na szczeblu wojewódzkim na rok 2010 (II etap) odbędą się 16 maja 2010 roku (niedziela) o godzinie 10:00 w hali HOSiR przy ul. Ciesielczuka 2 w Hrubieszowie (przy stadionie).

W naszym mieście zagra grupa III rozgrywek wojewódzkich. W charakterze gospodarza wystąpi zespół GKS Kresy Dołhobyczów. W sezonie 2010/2011 Kresy trenują i grają w Hrubieszowie. Tak więc są gospodarzami, a zarazem reprezentantami Powiatu Hrubieszowskiego.

W składzie Kresów sami znajomi:
rozegranie: Piotr Jabłoński, Robert Masicz
atak: Maciej Sawczuk, Łukasz Oliwiak, Roman Martyniuk
przyjęcie: Sławomir Kamys, Maciej Steciuk, Marek Wąsiel,
środek: Kacper Dźwierzyński, Jakub Kasprowicz, Maciej Nowosad, Kamil Kupiec
Libero: Piotr Kupiec

Grupa III
1. Kresy Dołhobyczów (gospodarz turnieju)
2. Perła Telatyn
3. Piaskovia Piaski – z „dziką kartą” zdobywca drugiego miejsca gr. I (w I etapie)
4. Cersanit Krasnystaw – zwycięzca gr. IV (z I etapu)

Przed Kresami trudne wyzwanie, gdyż grupa jest dość silna. Perła Telatyn to przecież drużyna z III ligi z wieloletnim doświadczeniem. Kresy mają za sobą dopiero jeden sezon w III lidze. Cersanit Krasnystaw tworzą byli zawodnicy ligowi. O sile tego zespołu przekonali się i Juniorzy Dołhobyczów i Pawex Grabowiec, którzy ulegli Cersanitowi w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Piaskovia Piaski zajęła 2 miejsce w bardzo silnie obsadzonej grupie I etapu pierwszego.

Kolejność gier:
1. Kresy Dołhobyczów – Cersanit Krasnystaw
2. Perła Telatyn – Piaskowia Piaski
3. Kresy Dołhobyczów – Piaskowia Piaski
4. Perła Telatyn – Cersanit Krasnystaw
5. Kresy Dołhobyczów – Perła Telatyn

Sędziów na zawody deleguje Wydział Sędziowski WZPS Lublin.

Zachęcamy do przybycia na halę HOSiR w najbliższą niedzielę na godzinę 10:00. Na pewno Kresy Dołhobyczów chcą poczuć siłę dopingu „swojej” hrubieszowskiej publiczności. A przecież najlepsi na świecie kibice siatkówki są w Polsce, więc zapewne też w Hrubieszowie.

Krzysztof Brudnowski