Raiders Hrubieszów gromi Mistrza Amatorskiej Ligi Inter-Baum

W poniedziałek 18 września ’17 na obiekcie sportowym orlik w Żdanowie rozpoczęła się rywalizacja w VII edycji Amatorskiej Ligi Orlika, do której udział zgłosiło 10 drużyn, w tym Raiders Hrubieszów.

Organizatorem ligi jest STS Gryf Gmina Zamość a patronatem medialnym Kronika Tygodnia. Pomysłodawcą i koordynatorem ALO jest Bartłomiej Przyczyna.

Rozgrywki ALO mają na celu popularyzację amatorskiego uprawiania piłki nożnej, integrację mieszkańców Zamościa i Gminy Zamość, promowanie zdrowego stylu życia, krzewienie kultury fizycznej, zdrowej rywalizacji i hartu ducha.

W ALO miały prawo uczestniczyć nieprofesjonalne drużyny, których zawodnicy nie są zrzeszeni w sezonie 2016/2017 w ZOZPN lub LOZPN powyżej klasy B lub ukończyli 35 lat.

Mecze odbywają się wieczorową porą w każdy poniedziałek i czwartek tygodnia na kompleksie Moje Boisko Orlik przy Zespole Szkół w Żdanowie. Wpisowe do Ligi wynosi 350 zł. Liga rozgrywana jest systemem jednorundowym każdy z każdym, gdzie o kolejności w tabeli decyduje zdobyta ilość punktów następnie wynik bezpośredniego pojedynku między drużynami a gdy to nie rozstrzyga różnica między bramkami strzelonymi i straconymi a w ostateczności większa ilość strzelonych bramek. Czas gry 2×25 minut bez przerwy ze zmianą stron. Sędziuja sędziowie ZOZPN (https://gryfamatorzy.futbolowo.pl. Rozgrywki VII edycji potrwają do końca listopada.

Na początek dwa gongi i nokaut!

W poniedziałek odbyły się trzy pierwsze mecze I kolejki.

W pierwszym zawodnicy Hetmana Oknoplast urządzili sobie festiwal strzelecki i pewnie pokonali beniaminka ligi 6KZ (17-4). Rozłożona na łopatki drużyna gości rozsypała się kompletnie. Jednym słowem pogrom.

W drugim pojedynku ekipa zamojskich wojskowych Niezłomni nie wytrzymała tempa gry jakie narzuciła im drużyna Rozpacz Kalinowice i przegrała (4-7).Mecz nie układał się pomarańczowym od początku, po objęciu prowadzenia przez Niezłomnych długo szukali sposobu na sforsowanie obrony przeciwnika, a gdy się w końcu udało poszli za ciosem i do przerwy mieli już przewagę w postaci 3 bramek. W drugiej połowie od początku do końca gra była pod kontrolą Rozpaczy Kalinowice. Zwycięstwo w pełni zasłużone! Różnica klas dzieląca zespoły była widoczna gołym okiem.

Natomiast w trzecim meczu faworyt do mistrzostwa wrócił do domu bez punktu!

W starciu pomiędzy 3 krotnym Mistrzem Ligi Prawnikami Inter-Baum a drużyną przyjezdną Raiders Hrubieszów padł niespodziewany wynik dla gości z Hrubieszowa (1-7).

Raidersi od razu rzucił się do ataku i już po 4 minutach gry prowadził 0-2. To był już przełom. We wcześniejszych trzech meczach między tymi drużynami nigdy nie było takiego wyniku. Z bramki zawsze pierwszy cieszył się Inter-Baum i wygrywał ostatecznie mecze. Skromne prowadzenie gości nie zadowalało, dłużej utrzymywali się przy piłce i co chwilę próbowali podwyższyć wynik. I to udało się w końcówce pierwszej połowy, po szybkiej kontrze 0-3. W drugiej połowie zawodnikom puściły już hamulce. Inter szukał bramki kontaktowej, a to powodowało, że w ich defensywie powstawały coraz większe luki. Odkrywał się, ponieważ musiał odrabiać straty ale goście byli tego dnia zabójczo skuteczni. Wynik 1-7 dla Raiders Hrubieszów.

Raidersi dobrze odrobili lekcję, wyciągnęli wnioski z trzech ostatnich porażek z Interem i wzięli srogi odwet. Recepty na Prawników nie można było znaleźć od momentu, gdy wdarli się do zamojskiej elity zespołów amatorskich takich jak Hetman, LHS czy Renesans.

Przegrywając tak wysoko Inter-Baum ustanowił swój niechlubny rekord – doznając najwyższej porażki od początku udziału w ALO. Prawnicy mają trudny początek ale na pewno będą się liczyć o mistrzostwo do samego końca. To bardzo mocna ekipa!

Pozostałe mecze I kolejki odbędą się w czwartek 21/9/2017:

20:00 Echo Zawada – E-Zamość,

21:00 HDJ-Serwiskom – LHS

***

Raport z Meczu Prawnicy Inter-Baum – Raiders Hrubieszów (1:7)

Sezon: Jesień 2016

Ogromy sukces drużyny Raiders Hrubieszów, która występując w roli beniaminka w V Edycji ALO wywalczyła tytuł wicemistrzowski ze stratą tylko jednego punktu do mistrza ligi. Z 8 rozegranych meczy wygrała 7 razy i doznała tylko jednej porażki.

Sezon: Wiosna 2017

W VI Edycji nie udało się powturzyć już wyczynu z jesieni i Raidersi zakończyli na 6 pozycji w tabeli. Wygrywając 6 razy i doznając 4 porażek.

Sezon: Jesień 2017

Udany start. Raidersi gromiął faworyta 3-krotnego Mistrza Ligi aż 7-1! Do rozegrania mamy 9 meczów a do pokonania nie małą odległość! Dojazd do Żdanowa i powrót do Hrubieszowa ok. 130 km, każdy wyjazd na 2 auta to ok: 2340 km do pokonania.