LubieHrubie.pl » Sport

A A A

Rejonowa Liga LA Szkół Ponadgimnazjalnych

Dodał: mac

Data dodania: 2006-10-21

Na stadionie tartanowym w Zamościu w ramach Licealiady, czyli rywalilzacji szkół ponadgimnazjalnych, odbyła się Rejonowa Liga Lekkoatletyczna. Nasz powiat reprezentowały wśród dziewcząt i chłopców ZS nr 2 Hrubieszów (Staszic) i ZS nr 3 Hrubieszów (Ekonomik).

Reklama

Całe województwo zostało podzielone na rejony, nasze szkoły współzawodniczą z uczniami z Krasnystawskiego, Zamościa, Tomaszowskiego i Zamojskiego.

U dziewcząt 1 miejsce zajął ZS nr 1 w Tomaszowie zbierając 1144 pkt., przed I LO Zamość 1046 pkt.

ZS nr 2 w Hrubieszowie pod kierunkiem nauczycielki wf Barbary Cygan zajął 5 miejsce gromadząc 1030 pkt. najlepsze wyniki w tej drużynie osiągnęły: Dańczuk Aleksandra 100 m. 14,28 sek., Kondratiuk Anna 400 m. 1:08,35 min., Miącz Joanna 800 m. 2:48,77 min., Stefaniak Dorota w dal 4.10 m., Hojda Justyna kula 4 kg 7.97 m., sztafeta 4 x 100 m. 57,61 sek..

ZS nr 3 w Hrubieszowie kierowany przez nauczycielkę wf Justynę Zosiuk uplasował się na 6 miejscu z 1013 pkt., najlepsze wyniki w tej drużynie osiągnęły: Olszewska Natalia 100 m. 14,65 sek., Falenta Ewelina 800 m. 2:50,56 min., Boniewska Sandra w dal 4.24 m,, Kosakowska Agnieszka w dal 4.19 m., Wołoszyn Angelika kula 7.52 m., sztafeta 4 x 100 m. 57,17 sek.

Wśród chłopców 1 miejsce zajął ZSP nr 5 w Zamościu z 1331 pkt., przed ZSP nr 3 też z Zamościa z 1231 pkt..

Nasi chłopcy z ZS nr 2 w Hrubieszowie pod okiem nauczyciela wf Zbigniewa Krawczuka, zgromadzili 1145 pkt i zajęli miejsce 4-te, najlepsze wyniki w tej drużynie osiągnęli Wawryszyn Przemysław na 100 m. 11,85 sek., Soja Bartłomiej 400 m. 56,75 sek., Pawlos Artur 1500 m. 4:24,31 min., Przeworski Tomasz w dal 5.60 m., Drop Dariusz w dal 5.56 m., Zienkiewicz Mateusz kula 5 kg 11.58 m., Czerniak Tomasz kula 6 kg 10.52 m., sztafeta 4 x 100 m. 48,16 sek..

Chłopcy z ZS nr 3 w Hrubieszowie będący pod opieką nauczyciela wf Mirosława Dziemiacha gromadząc 940 pkt. uplasowali się na miejscu 7-mym. Najlepsze wyniki w tej drużynie osiągnęli Znajomski Konrad 100 m. 12,45 sek., Otręba Łukasz 100 m. 12,55 sek., Krakowiak Łukasz 1500 m. 4:20,24 min., Piwowar Wojciech w dal 5.23 m., Hukowski Tomasz kula 6 kg 10.59 m., Bakowski Piotr kula 6 kg 10.12 m., niestety sztafeta 4 x 100 m. została zdyskwalifikowana.

Awans do zawodów wojewódzkich wywalczyły po dwie pierwsze drużyny z tych zawodów.

Miejmy nadzieję że nasi uczniowie poćwiczą trochę więcej konkurencje lekkotletyczne wchodzące w skład ligi, zorganizuje się im więcej zawodów miejskich lub powiatowych i za rok również uzyskają awans do zawodów wyższego szczebla.

Opracował - mak

zobacz zdjęcia >>

Podziel się:
« wstecz

GALERIA: