Sotysiak i Pachniewski najlepsi!

Hrubieszów

Reklamy

W dniu 26.09.2010 r. w SKK Słoneczko w Hrubieszowie odbył się X Memoriał Wojciecha Starzyka, w którym hrubieszowska para Wojciech Sołtysiak i Marcin Pachniewski okazała się najlepsza. Gratulacje!

Wyniki czołówki:

1. Wojciech Sołtysiak – Marcin Pachniewski Hrubieszów
2. Grzegorz Cieślak – Andrzej Marciniak Lublin/Chełm
3. Janusz Czarniecki – Andrzej Marczak Zamość

Tak wyglądała czołówka, a z hrubieszowkich par sklasyfikowani zostali jeszcze:

7. Kazimierz Młodzianowski – Jacek Padkowski
9. Jerzy Pachniewski – Andrzej Potrzyszcz Hrubieszów/Zamość
10. Piotr Pachniewski – Zygmunt Miech
14. Jan Zając – Tadeusz Adamkiewicz

Wspomnienie o Wojciechu Starzyku absolwencie LO im St. Staszica z 1961 r.

W bieżącym roku minęła 12-ta rocznica śmierci Wojciecha Starzyka, wybitnego brydżysty i działacza sportowego okręgu lubelskiego. Pan Wojciech brał udział w licznych turniejach zarówno w Polsce i za granicą. Grał m.in. w Belgii, Francji i Austrii. W latach 70 – tych XX wieku grał w pierwszoligowym klubie „Warszawianka”. W 1969 r. wywalczył tytuł indywidualnego mistrza okręgu lubelskiego. Trzy lata później został WICEMISTRZEM POLSKI w Miksach, grając ze swoją siostrą Joanną Starzyk.

W swojej karierze grał z wieloma utytułowanymi zawodnikami m.in.: Jerzym Russyanem, Aleksandrem Jezioro, Cezarym Balickim, Adamem Żmudzińskim, Januszem Korwin – Mikre i Jerzym Ochabem. W ostatnich latach życia jego wielką pasją była popularyzacja brydża sportowego wśród społeczności lokalnej.

Wojciech mimo, że był znakomitym zawodnikiem, to na co dzień pozostawał człowiekiem skromnym i otwartym. Cieszył się ogromnym autorytetem i szacunkiem wszędzie gdzie był obecny. W każdej sytuacji, pomimo poważnych kłopotów ze zdrowiem umiał się zachować i zarazić swoją pasją brydżową wielu ludzi.

Odszedł od nas 18 VIII 1998 r., w wieku 55 lat, lecz w pamięci trwa i pozostanie, czego wyrazem jest X Memoriał Brydżowy im. Wojciecha Starzyka.

***

Opracował – mak