20 kwietnia 2024

Srebrny medal Karoliny Gajewskiej podczas Ogólnopolskich Igrzysk LZS

W dniach 24-25 sierpnia 2018 r. w Siedlcach odbywają się XXI Ogólnopolskie Igrzyska LZS. Nasze województwo w lekkiej atletyce udanie reprezentowała z medalem włącznie Karolina Gajewska, przygotowana przez trenera Tomasza Magdziaka.

Karolina nie wystartowała na swoim koronnym dystansie 400 m przez płotki, ponieważ wraca, aby dobrze zaprezentować się hrubieszowskim kibicom podczas mityngu  LOZLA, który odbędzie się na stadionie HOSiR w niedzielę od godz. 12.45 młot a od 15-tej pozostałe konkurencje, poniżej program minutowy.

***

W biegu na 100m ppł Karolina wywalczyła srebrny medal (wyn. 14.37),

natomiast w biegu płaskim na 100m z wynikiem 12.71 uplasowała się na czwartym miejscu.

Karolina Gajewska

– Moje starty uważam za udane, szczególnie bieg na 100m przez płotki, zbliżyłam się do swojej życiówki i zdobyłam medal z czego bardzo się cieszę, szczególnie, że bieżnia Mondo na stadionie nie była najlepsza i źle się biegło. Więc czasy jak na koniec sezonu są dobre.

***

Ostatnie 10 srebrnych medali na Igrzyskach i MP LZS z Unii Hrubieszów zdobywali:

Gajewska Karolina 100 pł; 14,37; Siedlce, 2018

A wszystkich jest 79, pierwszy srebrny medal zdobył Stanisław Poziomkowski w pchnięciu kulą (7.256) wynikiem – 14.33 (Bydgoszcz 1970))

***

VII Mityng LOZLA i III rzut Ligi Młodzików – zapowiedź

Dnia 26 sierpnia 2018 roku (niedziela) na stadionie HOSIR przy ul. Ciesielczuka 2 w Hrubieszowie odbędzie się VII Mityng Kwalifikacyjny LOZLA. Podczas zawodów jednocześnie odbędzie się trzeci rzut w ramach ligi u16. Zawody rozpoczną się od rzutu młotem o godzinie 12:30