Starosta i Rada Powiatu nagrodzili sportowców!

Dnia 26.10.2010 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie, podczas 38. Sesji Rady Powiatu, elita sportowców tego miasta za swoje wybitne osiągnięcia została przez to szacowne Gremium nagrodzona.

Reklamy

W obecności radnych powiatu, Starosty Powiatu Józefa Kuropatwy i jego zastępcy Leszka Czerwonki, skarbnika Jana Korneluka, wiceprzewodniczącego RP Stanisława Sitarza, zaproszonych sportowców i ich trenerów oraz innych gości sesję otworzył przewodniczący Rady Powiatu w Hrubieszowie p. Andrzej Barczuk. Po chwili zabrzmiały dźwięki Hymnu Polskiego. Następnie stwierdzono prawomocność obrad i przyjęto ich porządek. W kolejnym punkcie obrad, nastąpił uroczysty moment wręczania listów gratulacyjnych i nagród finansowych dla zawodników, którzy zdobywali medale podczas zawodów typu Mistrzostwa Polski lub międzynarodowych.

Byli to:

1. Anna Piasecka – podnoszenie ciężarów
2. Ewa Mizdal – podnoszenie ciężarów
3. Sylwia Lalik – podnoszenie ciężarów
4. Dorota Chudzik – podnoszenie ciężarów
5. Ewelina Pyrz – podnoszenie ciężarów
6. Adam Sarzyński – podnoszenie ciężarów
7. Marcin Kondziołka – podnoszenie ciężarów
8. Majka Hojda – lekka atletyka
– wszyscy zawodnicy MKS „Unia” w Hrubieszowie
9. Dodatkową nagrodę otrzymał zawodnik młodzieżowej sekcji piłki nożnej tego klubu Jakub Żygawski (trener Mirosław Szuper. Trenerami sekcji PC są: Antoni Czerniak, Leszek Tarnawski i Andrzej Greszeta, LA – Andrzej Kulczyński.

W imieniu nagrodzonych głos zabrał kierownik sekcji PC Henryk Lebiedowicz, który przypomniał wszystkie ostatnie wielkie osiągnięcia tej dyscypliny, ale … w związku z dużymi sukcesami, jest wiele osób chętnych do podjęcia treningów, a tu wspaniała, wydawało by się obszerna siłownia, wybudowana ze środków Starostwa Powiatowego okazuje się za mała, więc … W końcu udekorował starostę Józefa Kuropatwę złotym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski, za systematyczne wspieranie tej sekcji osobiście, łącznie z pozostałymi pracownikami Starostwa i Radą Powiatu. W końcu wszyscy stanęliśmy do wspólnych zdjęć.

Starosta Powiatu Józef Kuropatwa poinformował jeszcze, że zostały przydzielone i zatwierdzone środki na wydanie książki pt. „Antologia sportu hrubieszowskiego – historia i współczesność sportu na terenie powiatu hrubieszowskiego.” Przewidywana promocja książki 16.11.2010 r. (wtorek) od godz. 11.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie.

Po tej części radni przystąpili do realizacji następnych punktów obrad.

***

Opracował – mak