Starty lekkoatletów

Sport

Reklamy

Ostatnio w Lublinie i w Zamościu startowali hrubieszowscy lekkoatleci, najlepiej zaprezentowali się Paweł Szostak, Majka Hojda, Karolina Kasprowicz i Jakub Mielniczuk. Czy ktoś awansował do historycznych powiatowych tabel, chcesz to patrz poniżej.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (podlaskie i lubelskie)
11.09.2010 r. Zamość

4. Dorota Wójcicka 300 m p.pł. – 50,01
5. Marta Wójcicka 300 m p.pł. – 51,23
7. Jakub Mielniczuk 300 m – 39,20
9. Wiktoria Soja 600 m – 1:56,50
10. Dorota Wójcicka 100 m p.pł. – 18,78
14. Aleksandra Pokrywka 600 m – 2:11,77

Drużynowo: 17 miejsce wśród 19. klubów.

Mityng w Zamościu
11.09.2010 r.

2. Maja Hojda 800 m – 2:16,97

VI Młodzieżowy Mityng LOZLA
12.09.2010 r. Lublin

2. Karolina Kasprowicz 100 m – 13,30
2. Albin Zacharczuk 800 m -2:00,16
3. Karolina Kasprowicz 200 m – 27,22
3. Paweł Szostak 1500 m – 4:03,43
4. Mikołaj Raczyński 200 m – 23,69
6. Mateusz Wojtowicz 800 m – 2:14,06

Mistrzostwa Polski AZS Juniorów
11/12.09.2010 r. Łódź

Złote medale była zawodniczka Unii Hrubieszów obecnie AZS UMCS Lublin Magda Doroszczuk zdobyła dwa złote medale – w dal – 5.07 i w trójskoku – 11.56

Ekstraliga lekkoatletyczna
4.09.2010 r. Kraków

Była zawodniczka Unii Hrubieszów Aneta Teterycz reprezuntając obecnie AZS AWF z Białej Podlaskiej biegała na 200 m za wynik 25,75 (odezwała się niestety kontuzja) zdobyła dla klubu 95 pkt., który zajął 10. miejsce w Polsce.

Były zawodnik Unii Hrubieszów Rafał Fedaczyński obecnie reprezentujący AZS AWF Katowice w chodzie na dystansie 5000 m za wynik 19:53,55 zdobył dla swojego zespołu 138 punktów , który zajął 5. miejsce w Polsce.

Była zawodniczka Unii Hrubieszów Aleksandra Szczęk obecnie reprezentująca Agros Zamość biegała w sztafecie 4 x 100 m zdobywając z koleżankami 100 pkt dla zespołu, który uplasował się na 11 miejscu w kraju.

Najlepsi w historii powiatu hrubieszowskiego

300 m p.pł. kobiet(pomiar elektroniczny)

1. Kwiatkowska Anna ZSE Hrubieszów 45,31 1989 r.
2. Pieniak Mariola ZSE Hrubieszów 45,96 19 91
3. Szczęk Aleksandra G. 3 Hrubieszów 46,04 2007
4. Szwanc Małgorzata LO Hrubieszów 46,73 19 87
5. Paluch Agata ZSR Turkowice 46,87 1991
6. Krawczuk Marzena LO Hrubieszów 46,94 19 94

14. Wójcicka Dorota G. 1 Hrubieszów 49,35 2009
15. Swatowska Iwona ZSR Hrubieszów 49,53 19 92
16. Chrzanowska Grażyna ZSE Hrubieszów 50,58 94
17. Wójcicka Marta G. 1 Hrubieszów 51,23 2010
18. Krzaczek Paulina G 2 Hrubieszów 51,41 20 01
Itd.

300 m – mężczyzn (pomiar elektroniczny)

1. Śliwiński Michał LO Hrubieszów 35,24 1998
2. Kudyk Marek ZSMR Hrubieszów 35,61 1993
3. Kamień Andrzej ZSE Hrubieszów 35,79 1991
4. Kudyk Janusz ZSMR Hrubieszów 36,25 1993
5. Tucki Maciej ZSR Turkowice 36,35 1989
6. Lebiedowicz Kamil LO Hrubieszów 36,57 2000

25. Wróbel Radosław ZS 1 Hrubieszów 38,80 2006
26. Kozik Tomasz ZSMR Hrubieszów 38,88 1990
27. Mielniczuk Jakub G. 2 Hrubieszów 39,20 2010
28. Nowicki Kamil ZS 3 Hrubieszów 39,83 2009

100 m kobiet – (pomiar elektroniczny)

1. Brzozowska Dorota ZSOd. Hrubieszów 12,17 1988
2. Dąbrowska Sylwia ZS 3 Hrubieszów 12,21 2004
3. Grzyb Edyta ZSE Hrubieszów 12,39 2002
4. Szczepańska Anna LO Hrubieszów 12,43 1975
5. Pyc Edyta LO Hrubieszów 12,56 1991
6. Piekarska Anna LO Hrubieszów 12,62 1993

20. Lewenda Monika ZSR Turkowice 13,22 1999
21. Szwanc Małgorzata LO Hrubieszów 13,29 2002 05 87
22. Kasprowicz Karolina ZS 2 Hrubieszów 13,30 2010
23. Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 13,31 1975

200 m kobiet – pomiar łączony (El. + reczny)

1. Dąbrowska Sylwia ZS 3 Hrubieszów 24,81 2003
2. Grzyb Edyta ZSE Hrubieszów 24.92A 2003
3. Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 25,04* 1977
4. Brzozowska Dorota ZSO Hrubieszów 25,09 1989
5. Tetrycz Aneta G. 3 Hrubieszów 25,23 2009
6. Marchewka Danuta LO Hrubieszów 25,34* 1978

24. Siemko Dorota LO Hrubieszów 27,14* 1980 05 22
25. Paczała Ewa ZSE Hrubiesz. 27,18 2000 05 13
26. Kasprowicz Karolina ZS 2 Hrubieszów 27,22 2010
27. Cygan Barbara LO Grabowiec 27,23 1982

1500 m mężczyzn

1. Kern Artur Unia Hrubieszów 3:47,39 2002
2. Kamień Mirosław Unia 3:52,26 1994
3. Wilczek Janusz LO Hrubieszów 3:55,1 1974
4. Kitliński Piotr LO Hrubieszów 3:55,32 1991
5. Szydłowski Wojciech Unia 3:55,4 1976
6. Watras Marek LO Hrubieszów 3:55,8 1977

19. Kitliński Marek Świt Hrubieszów 4:02,5 1972
20.Klimczuk Zygmunt Unia 4:02,8 1979
21. Kern Tomasz LO Hrubieszów 4:03,38 2003
22. Szostak Paweł ZS 3 Hrubieszów 4:03,43 2010
23. Lebiedowicz Henryk ZSR Turkowice 4:03,6 1970

200 m mężczyzn pomiar łączony

1. Śliwiński Michał LO Hrubieszów 22,27 1998
2. Krzyżanowski Andrzej LO Hrubieszów 22,62 1993
3. Magdziak Tomasz ZSMR Hrubieszów 22,65 2001
4. Staszczyk Dominik LO Hrubieszów 22,77* 1998
5. Kamień Andrzej ZSE Hrubieszów 22,80 1991
6. Kudyk Marek ZSMR Hrubieszów 22,80 1994

18. Jasiński Andrzej LO Hrubieszów 23,64* 1972
19. Żmuda Stanisław Unia 23,64* 1975
20. Frel Artur ZSMR Hrubieszów 23,69 2001
21. Raczyński Mikołaj ZS 2 Hrubieszów 23,69 2010
22. Rapa Marian ZSR Turkowice 23,74* 1968

***

Opracował – mak

Na zdjęciu – Paweł Szostak poprawił swoją życiówkę na 1500 m i … zbliżył się wyraźnie do mojego wyniku na tym dystansie i myślę, że szybko zastosuje się do powiedzenia „kto stoi w miejscu ten się cofa”!