Sukces hrubieszowskiego brydżysty

HrubieszówPoniatowa

W dniach 29-30 maja 2010r odbyły się brydżowe turnieje o Puchar Burmistrza Poniatowej. Hrubieszowskich brydżystów reprezentował tylko Marcin Pachniewski, grając w parze z zamojskim zawodnikiem stawał trzykrotnie na podium.

W tej dwudniowej imprezie wzięło udział 47 zawodników z Lubelszczyzny, hrubieszowskich brydżystów reprezentował tylko Marcin Pachniewski grając w parze z zamojskim zawodnikiem Andrzejem Potrzyszczem. Osiągnęli oni znakomite wyniki, w czterech turniejach stawali 3. krotnie
na podium raz wygrywając a dwukrotnie zajęli 2 miejsce. Pierwszy sobotni turniej Marcin Pachniewski i Andrzej Potrzyszcz wygrali z ogromną przewagą, w sobotę po południu rozgrywany był turniej indywidualny, w którym Marcin Pachniewski był 17.

Następnego dnia w niedzielę poranny turniej wygrała chełmsko-lubelska para, a drugie miejsce zajęli Marcin Pachniewski i Andrzej Potrzyszcz, po południu odbył się ostatni z turniejów, turniej drużynowy. Marcin Pachniewski (Hrubieszów), Andrzej Potrzyszcz, Lech Szymański, Jerzy Jasiński (wszyscy Zamość) zajęli drugie miejsce!! W punktacji długofalowej zwyciężył Andrzej Potrzyszcz 118 pkt, a drugie miejsce zajął Marcin Pachniewski 113 pkt !!!

Był to bardzo udany weekend dla hrubieszowskiego brydżysty i chyba dotychczas najlepszy występ w historii hrubieszowskiego brydża w imprezie dwudniowej!!