Szachy ciągle popularne!

HrubieszówHrubieszowszczyzna

Reklamy

Cztery hrubieszowskie gminy prowadzą zajęcia szachowe w swoich szkołach. Są to: Gmina Hrubieszów, Dołhobyczów, Mircze i Uchanie. Stały cykl rozgrywek wpływa na pobudzanie zainteresowania tą dyscypliną.

Młodzież uczestniczy w turniejach rozgrywanych na dystansie siedmiu partii w szachach szybkich – P15, czyli 30 minut na partię. Na zakończenie rozgrywek najlepsi szachiści otrzymują puchary Wójtów, medale i dyplomy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Do najlepszych szachistów w Gminie Hrubieszów należą:

Gimnazjum Moniatycze:
Artur Pacuła, Monika Jaciuk, Dawid Pietraszek, Bartłomiej Kloc, Monika Nowicka, Ewelina Berlicka.

Gimnazjum Kozodawy:
Jarosław Filipek, Cezary Kryszczuk, Adrian Kryszczuk, Alicja Próchniak, Ewelina Piszcz, Aleksandra Brzózan.

SP Moniatycze:
Aleksandra Urbaniak, Justyna Jaciuk, Angelika Jastrzębska, Arkadiusz Bitner, Patryk Balcer, Artur Bartman, Młodzicy – Patrycja Jastrzębska, Natalia Usowska, Jagoda Kraczuk, Patryk Krzywonos, Kamil Kawka, Józef Furtak.

SP Czerniczyn:
Albert Pawelec, Majka Rychel, Adrian Knap, Jarosław Jasina, Arleta Skórzanka, Beata Chmiel.
Młodzicy: Arkadiusz Wypchła, Oliwia Solarska, Sebastian Otremba, Jakub Wąchadło, Kamila Okopińska, Wioleta Paszczuk.

SP Dziekanów:
Paweł Zienkiewicz, Ilona Grzeszczuk, Piotr Małyszek, Adrian Oleszczuk, Angelika Gajewska, Karolina Grzeszczuk.
Młodzicy: Mateusz Oleszczuk, Anna Ciężka, Paweł Biszczak, Kamil Feliksiak, Milena Feliksiak, Patrycja Oleszczuk.

SP Mieniany:
Jarosław Dąbrowski, Paulina Talarek, Maciej Dąbrowski, Tomasz Czerniak, Kasia Szambara, Wiktoria Wiak.
Młodzicy: Marcin Kiczyński, Basia Kusiak, Albert Korycki, Patryk Mirocki, Anna Mieczak, Sandra Próchniak.

SP Ślipcze:
Damian Hossin, Paulina Talarek, Łukasz Zieliński, Patryk Mroczek, Magdalena Borsuk, Monika Dolegacz.
Młodzicy: Dominik Hossin, Dorota Kruk, Mateusz Koszałka, Dawid Czugała, Weronika Drzygało, Kasia Kulczyńska.

W Gminie Dołhobyczów
Juniorzy starsi (Zespół Szkół Pondgimnazjalnych):
Robert Burzawa, Marlena Bochenek, Sebstian Pietrycki.
Gimnazjum – Anna Kiszczyńska, Przemysław Świder, Piotr Kwiatkowski, Paweł Adamczuk, Sylwia Gazda, Julia Jabłońska.
SP Dołhobyczów: Łukasz Lewicki, Aleksandra Opalińska, Paweł Kłos, Paweł Paradowski, Anna Opalińska, Iga Majka.
Młodzicy: Jakub Bosowski, Weronika Piechnik, Daniel Opaliński, Jakub Dudek, Sylwia Szczyrek, Wiktoria Pietrycka.

W Gminie Mircze
Juniorzy – Gim. Mircze (czwarta drużyna w województwie):
Dawid Bednarek, Joanna Marciniuk, Oktawian Nalepa, Adrian Dziug,
Gimnazjum Kryłów – Adrianna Oryszczak, Magdalena Wolanin.
Juniorzy młodsi – Michał Skóra (SP Mircze), Weronika Wilczewska (SP Kryłów), Paweł Banachewicz, Aleksandra Roman (SP Wiszniów), Łukasz Wolanin, Magdalena Dorocińska (SP Kryłów).
Młodzicy: Ola Kot, Gabriel Bednarek (SP Mircze), Agata Wolanin (SP Kryłów), Adam Frańczuk (SP Mircze), Dominika Ciuch (SP Wiszniów), Bartosz Zinczuk (SP Mircze).

W Gminie Uchanie
SP Uchanie: Paweł Gontarz, Natalia Hołubowicz, Marcin Prystupa, Adrian Smalej, Anna Romanowska, Ktarzyna Wójcik.
Młodzicy: Dawid Szumiło, Wiktoria Kucharska, Filip Mazur, Eryk Wojda, Klaudia Wójcik, Patrycja Zubała.

***

Gratuluję wszystkim wyróżnionym czołowych lokat i zapraszam do odpoczynku wakacyjnego z szachami.

Sędzia Szachowy
Mieczysław Pszeniczka