Szkoła Podstawowa w Strzyżowie na III Turnieju Tenisa Stołowego w Białopolu

W piątek 26 października W hali sportowej Zespołu Szkół w Białopolu odbył się III Turniej Tenisa Stołowego „Z myślą o misjonarzach”.

Reprezentacja Szkoły Podstawowa w Strzyżowie w liczbie 43 uczniów, pod opieką pani Barbary Wojtiuk i ks. Michała Efnera, wzięła udział w turnieju. Wszyscy walczyli bardzo zaciekle.

Niektórym udało się zdobyć wysokie, medalowe miejsca. Nadia Kapyś zajęła I miejsce w kategorii dziewczyn 1 – 4 klasy SP, Michał Mielniczuk zdobył III miejsce w kategorii chłopców 1 – 4 klasy SP. W tej samej kategorii, tuż za podium, na 4 miejscu był Oskar Nawrot z 2 klasy.

Szkoła ze Strzyżowa zajęła I miejsce w kategorii drużynowej, ponieważ była najliczniej reprezentowaną grupą.

Uczniowie mieli okazje spotkać się z Ojcem Misjonarzem, który opowiedział o pracy misyjnej w Chinach i Ameryce Południowej.

Puchary i dyplomy wręczali: ks. biskup Marian Rojek, wójt gminy Białopole pan Henryk Maruszewski oraz ks. Andrzej Łuszcz dyrektor Dzieł Misyjnych Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej i organizator turnieju. Wszystkim dziękujemy za udział i sportową rywalizację.