19 kwietnia 2024

Tenis stołowy w Grodzie Posadów

Wśród wielu atrakcji w V Rodzinnym Pikniku z Myślą o Misjonarzach w Grodzie Posadów odbyły się XI Otwarte Mistrzostwa Posadowa w tenisie stołowym.

Wystartowało 22 uczestników, w tym 4 dziewczyny w kategorii szkół podstawowych.

Zwyciężyła Roksana Domańska z Raciborowic, przed Martyną Rajtak z Żulic i Julią Bednarczuk z Telatyna.

Najliczniejszą grupę stanowili mężczyźni, startujący w dwu kategoriach wiekowych, do 49 lat i 50 i więcej. Najlepsze dwójki z obu kategorii w wyniku eliminacji rozegranych do dwóch przegranych pojedynków wyłoniły Mistrza Turnieju. Został nim Bogdan Gwiazdowski z Tomaszowa – wieloletni trener tenisa stołowego, przed Kamilem Kłosem, Konradem Litkowcem i Andrzejem Buciorem.

Wysoki poziom zaprezentowali także chłopcy w kategorii 9 – 14 lat. Zwyciężył Igor Gwiazdowski z Tomaszowa, przed Michałem Barcickim z Wożuczyna Cukrowni i Mateuszem Matwiejczukiem z Telatyna.

Zwycięzcy otrzymali puchary, wręczone przez Dyrektora Dzieł Misyjnych Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej ks. Andrzeja Łuszcza – Mistrza Europy Księży w tenisie stołowym oraz Wójta Gminy Telatyn – Dariusza Kozłowskiego.

Zawody sędziował – Mieczysław Pszeniczka.